03.08.2015 23:27:18
Okunma: 14440
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Erol Yaraş'a Cevabımdır!

 

Uzun zamandır köşe yazısı yazamıyordum, elimde biriken işlerin takibi vs derken, bugün gelen ihtarname direk beni ilgilendirdiğinden cevap verme hakkımı kullanıyorum.

 
Sayın Muhatap diye başlayan ihtarnamede, “Her şeyden önce şunu önemle belirtiriz ki yazıda adı geçen Sayın Erol Yaraş, İzmir'in ve ulusal basının önemli, tanınmış ve saygın isimlerinden birisidir. Bu derece tanınan bir insan hakkında haber yaparken, haberciliğin ilk kuralı olan araştırmacılık ve gerçekçilik ilkelerinden ayrılmamak gerekir. Yapmış olduğunuz yayın, gerçekleri yansıtmamaktadır.” Denilmekte.
 
Ben hiçbir yazımda kişilerin, tanınmış mı, tanınmamış mı, ünlü mü ünsüz mü hiç ilgilenmem.
 
Benim için önemli olan, tarafıma yollanan ihbarları değerlendirir ve kamuoyunu bilgilendiririm.
 
Bilgilendirmekle kalmam, ilgili yerlerede bildiririm.
 
Konuyu dağıtmadan, ihtarnameye devam ediyoruz, “Yazınızda geçen arazi müvekkilime ait olmayıp, müvekkilim tarafından ne ağaç kesimi ne de inşaat yapımı da söz konusu değildir.” 
 
Şimdi lütfen dikkatle okuyun; “Bu yer müvekkilime ait değildir. Sizin ihmal ettiğiniz(?) bilgi araştırmasını, sizin adınıza biz yaparak, BU YERİN BAŞKA BİR ŞAHSA AİT ÖZEL MÜLK OLDUĞUNU, Gezi parkı olayları ile hiçbir benzerliği ya da ilgisi olmadığını, Kamuya ait bir yer olmadığı için bir kamu faydası da olmadığını, kesilen tek bir doğal ağaç olmadığını da ayrıca belirtiriz.”
 
Hani burası Sayın Erol Yaraş’a ait değildi! Siz nereden biliyorsunuz bir tek bir doğal ağaç olmadığını?
 
Böyle bir açıklama olabilir mi?
 
Buranın kamu malımı değil mi sizi niye ilgilendirmekte, burası sizin değilmiş madem!
 
Şimdi ben avukat beye, soru sormak istiyorum.
 
Burası Erol Yaraş'a  ait değilmiş, ihtarnamenizle  öğrenmiş bulunuyorum.
 
Sayın Erol Yaraş, Narlıdere İlçesindeki her ağaç kesiminden haberdar mıdır?
 
Sayın Erol Yaraş, Narlıdere İlçesinde neresi kamuya ait, neresi özel mülkiyette biliyor mu?
 
Burası eşine ait olabilir mi?
 
İnşaat alanında eşi, komşuluk adına yardım mı etmekte?
 
İhtarnamede şahsıma yönelik ağır ithamlar vardır. 
 
“Bu yazıda tamamen kişisel fikirlerinizle hareket ettiğiniz açıktır. Kişisel çıkar ve egoları kamuya mal etmeye çalışmak, kamuyu da gazeteciliği de ciddiye almamaktır. Kısacası yazınız nerden bakılırsa bakılsın gerçek dışı ithamlarla yazılmış bir yazıdır. Basit bir araştırma ile öğrenebileceğiniz bu bilgilere rağmen, bu şekilde gerçek dışı haber yapılması iyi niyetten uzak bir eylem olup, arkasında başka türlü hesapların olduğu, gazeteciliğin bir tehdit unsuru gibi kullanıldığı izlenimi yaratmaktadır.”
 
Kişisel egomla tek bir satır yazmadım ve yazmam, hele ki tehdit unsuru olarak kalemimi oynatmam söz konusu olamaz. Bugüne kadar her yazdığım yazının arkasındayım, başta belirttiğim gibi arazi sahibi benim konum değil. Burada imara aykırı bina yapılmakta ve ben bu binanın aykırı olduğunu yazmıyor HAYKIRIYORUM. Bugüne kadar kalemimi tek bir delikli kuruş için oynatmadım ve hiç kimsede oynatamaz diyorum.
 
Evet, ben ulusal basının önemli, tanınmış ve saygın isimlerinden birisi değilim.
 
Ama araştırmacılığıma kimse dil uzatamaz. Plancı değilim ama en az bir plancı kadar kendimi geliştirdim. Vaktimin çoğunu imar mevzuatı okuyarak geçiriyorum, kokteylerde, açılışlarda, davetlerde beni pek göremezsiniz.
 
Tanınmış olmayabilirim lakin saygınlığım vardır.
 
Son sözüm lütfen beni mahkemeye verin, verin ki adalet tecelli etsin.
 
Bir notta avukat beye, telefonda görüştüğümüz üzere, mülkiyetler ayrı olabilir ama...,
 

Etiketler:

Misafir - 05.08.2015 14:18:58

  • Cesamşn ÖZKAN
  • Bu ülkenin bu milletin en büyük ızdıraplarından bir taneside halkçı gözüken yada sol gösterip sağ vuran, ancak sağcı patronlar gibi yaşayan halkçılık ayağına popçuluk ve patronculuk oynayan ve komprador yaşam tarzı içerisinde olan maskeli unsurlardır. Bana göre halkı ve ülke için bu unsurlar daha tehlikeli olup, halkın iktidarının önünü tıkayan ve halk karşıtı iktidarlara alan açanlardır. Bunlarla mücadele esasında dahada çok önemlidir. Nivent Kurtuluşun ve Temiz İzmir Derneğinin bu anlamdaki mücadeleleri oldukça fazla olup oldukça önemli görevleri icra etmektedirler. yolları açık olsun kalemleri keskin ve onurları katlanarak artsın o katlanarak artan onurları karşısında zaten onursuz olanların alçaklaşmalarıda aynı orantıda dahada alçaklaşsın.
  • Yazarın Diğer Yazıları