12.02.2017 22:21:17
Okunma: 3597
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
GERÇEK SUÇLU ONLAR MI?

 

Biraz gecikmeli de olsa, POİNT Duruşmasını yazıyorum.

 

Geçtiğimiz gün 35. Asliye Ceza Mahkemesinde POİNT Duruşmasında müşteki sıfatımla yerimi aldım. Duruşma salonu kapısında üç bayan vardı.
 
Oldukça tedirgindiler.
 
O an içimden, burada olmaları gereken kişiler bu üç bayan mıydı diye geçirdim.
 
Duruşma salonunda, “Ben Temiz İzmir Derneği Başkanıyım. Sanıkların değil başkalarının yargılanması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce yazmış olduğum şikayet dilekçemdeki ve diğer beyanlarımı tekrar ediyorum. Ben bu sanıklardan şikayetçi değilim. Ancak yargılama dışı bırakılan gerçek sorumlulardan şikayetçiyim. Bu davaya katılma talebim yoktur” dedim.
 
Elbette Sayın Hakim, benim söylemimi dikkate almıştır. 
 
POİNT AVM dosyası için, aylarca Bornova Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İtfaiye Daire Başkanlığı ile yazışmalarım oldu.
 
Kavuklara ait POİNT sürekli korundu. Korundu diyorum çünkü;
 
ÇED Süreci tamamlanmadan inşaat ruhsatı verildi.
 
Yapı Kullanım Belgesi olmadan belediye başkanlarının katılımıyla açıldı.
 
İtfaiye raporu olmadan POİNT AVM açıldı.
 
Şikayetimiz üzere mühürlendi lakin bir gün bile dükkanlar kapatılmadı.
 
Cumhuriyet Başsavcılığına yazdığım yazıda tüm bu detayları sıraladım.
 
Cumhuriyet Başsavcılığı 4483 sayılı yasaya göre İzmir Valiliğine dosyayı yolladı.
 
İzmir Valiliği haklarında ön inceleme başlatılan, 
 
Bornova belediye Başkan Yardımcısı Zerrin GENÇTÜRK, Bornova Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürleri Beyhan KURT, Yusuf Ersen TANRIÖVER, İnşaat Mühendisi Nazlı İkbal TUNÇTÜRE, ve Mimar Gonca BİLGİLİ, Şef Sevda ÇALIŞKAN, Zabıta Müdür ve Ruhsat Denetim Müdür vekili Yaşar AYDIN, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürü Nizam ÖZEN haklarında soruşturma izni verilmedi.
 
Karara yaptığım itiraz neticesinde;

Zerrin GENÇTÜRK, Yusuf Ersen TANRIÖVER, Sevda ÇALIŞKAN, Yaşar AYDIN ve Nizam ÖZEN soruşturma kapsamından çıkarıldı.
 
35. Asliye Ceza Mahkemesinde üç bayan sanık kısmında yerlerini aldılar.
 
Duruşmada üç bayanın ifadelerinde; “Büyükşehir Belediyesi Yüksek Yapılar Komisyonu tarafından verilen olur çerçevesinde ruhsat verdik.”
 
Davalıların avukatı ise çok enteresan bir konuya değindi. Yargılan 2 sanık Gonca Bilgili ve Nazlı İkbal Bilgili “devlet memuru değil işçidir” dedi.  
 
Savunmasının devamında ise, “Bu olayın sorumlusu sanıklar değil, büyükşehir görevlileridir.”
 
15 Temmuz öncesine kadar, KAVUKLAR her konuda kollandığına inananlardanım.
 
İsterseniz bir hatırlayalım, ulusal basında çıkan haberlere “ Ahmet Küçükbay ile 2 numara Abdullah Kavuk'un, teröristbaşı Gülen'e her ay düzenli olarak kurye ile yüklü miktarda maaş gönderdiği belirlendi. Parayı götüren kuryelerin örgüt üyeleri içinden seçildiği, bu kişinin Kavuk ve Küçükbay'dan aldığı parayı düzenli olarak her ay Pensilvanya'ya götürdüğü öğrenildi. Maaşın kayıtlara geçmemesi için bankalar vasıtasıyla gönderilmediği, kurye yönteminin seçildiği belirtildi.”
 
POİNT Dosyasının tekrar incelenmesi için ilgili yerlere yolladım.
 
POİNT Dosyasında sadece ÇED Süreci dışında çok fazla konu olduğuna inanıyorum. Elbet bizler ne savcıyız nede hakimiz tek inancımız ADALET’E olan güvenimiz.
 
Bu konuda kim ne yaptıysa cezasız kalmasına içimiz elvermiyor. 
 

Etiketler:

Misafir - 13.02.2017 20:32:40

  • Cesamin Özkan
  • Utanması gerekenler nerede. Zavallı memurları kullanarak saklanmak kimlere yakışır dememe gerek varmı ?. Türkçede kimlere yakıştığı belli. Aziz Kocaoğlu tavla arkadaşının oğlu ANAP eski gençlik kolları il başkanını, ayni Olgun Atilayı CHP li vede nitelikli biri kalmamış gibi Bornovaya başkan yapmış ise memurları kullanan ve saklananların kim olduğu, nitelikleri ve karakterleri ile ortadadırlar. Eyvallahta bunların CHP içerisinde işleri ne.
  • Yazarın Diğer Yazıları