20.04.2014 15:42:25
Okunma: 4367
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Gerçekleri görmek bu kadar zor mu?

 

 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "İzmir'de başarısız olduklarını" kabul etti, İl Başkanı ikna oldu ancak Kocaoğlu ısrarla başarılıyız söylemine kendini inandırmış.
 
Sizler için kısa bir araştırma yaptım ve alıştık söylemleri sizler için derledim.
 
Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan Kocaoğlu,
 
" Düşünün ki bir partinin 18 genel başkan yardımcısı var. Böyle şey olur mu? 15 yıldır buradayım hâlâ genel başkan yardımcılarının bazılarını tanımıyorum. CHP’nin bana göre en büyük meselesi mutfak meselesidir."
 
Bana göre de, İBB’nin en büyük meselesi mutfak meselesidir!
 
"Bir konu üzerinde bir siyaset üreteceksiniz. Bunu genel başkan yardımcıları mı, yoksa o konunun uzmanları mı yönetmeli. Ekonomik sorunlardan, tarım politikasından dış politikaya kadar yaşları 25 ile 40 arasında olan, dünyayı bilen danışmanlarla çalışılması gerekiyor."
 
Harikasınız başkanım, bir dönüp kendi belediyenize bakın yaş ortalaması nedir diye, hangi uzmanlarla çalışıyorsunuz da işler yerinde sayıyor, yada var olan rezil oluyor?

“Sosyal demokrat partinin mutfağı böyle olur. Ben daha önce Genel Başkan’a söylemiştim, bu kadar çok genel başkan yardımcısı olmaz demiştim. Genel başkan yardımcılarının büyük bölümünün danışma statüsüne alınmasını önermiştim. Tabii bunlar benim görüşüm. Bizdeki bir başka mesele de, ‘CHP insanlara ne vaat ediyor’ sorusudur.”
 
Aman başkanım, İBB’nin durumu ortada, sakın bir adım öteye gidip, CHP’yi de çıkmaza sokmayın, düşüncelerinizi kendinize saklayın lütfen.
 
“Yuvarlak masa şart, seçimlerden sonra büyükşehir belediye başkanlarının yuvarlak masa etrafında bir araya gelmesi gerekir.” Demişiniz.
 
Seçimler bitti önce siz neden belediye işleri yürümüyor diye bir yuvarlak masa toplantısı yapın, sonra genel merkeze öneri getirin. 
 
“Nerede hata yaptık, nerede kazandık, gerekirse birkaç gün konuşmalıyız. Ama büyükşehir belediye başkanları ayrı, büyük ilçeler ayrı, beldeler ayrı toplanmalı.”
 
Başkanım neden ilçe başkanları ile aynı masada oturmuyorsunuz, büyükşehir belediye başkanı olduğunuz için mi? Yakında sizi milletvekili olarak görür müyüz, oradan genel başkan hatta cumhurbaşkanı? Allah muhafaza, tabii bu benim fikrim.
 
“Ben vatandaşın kendi meselelerini konuşmaktan yanayım.” Sadece söylemde kalmıyor mu başkan, İzmirli yeni vapuruna neden binemiyor, metroyu, teleferiği neden kullanamıyor bu meselelerimizi bir konuşalım, tabii size ulaşabilmek ne mümkün.
 
Genel Başkan “İzmir’de başarısız olduk” deme erdemliliğini en nihayetinde gösterdi neden hala kabullenmekte zorlanıyorsunuz? Hala CHP’nin İzmir’de son seçimlerde başarılı sonuçlar aldığını söyleyebiliyorsunuz, 8 ilçe ne oldu? Tesadüfen bu ilçeler kaybedilebilinir mi?
 
Belki size yardımcı olur, seçim öncesi CNN Türk'te yayınlanan 'Aykırı Sorular' programında Gazeteci Enver Aysever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken kendinizden emin bir edayla, "Adalet Kalkınma Partisi bu seçimde nerden baksanız yüzde 25 civarında oy alacak" dediniz.
 
Siz %56.7 oy oranızı %49 indirmeyi başardınız, AKP %36 oy aldı sizce bu başarımı yoksa başarısızlık mı?
 
Cem Yılmaz ne güzel söylemiş " aklı yok, fikir üretiyor" nerden geldiyse aklıma, konumuzla hiç alakası yok halbu ki!
 
 
 
 

Etiketler:

Misafir - 21.04.2014 08:55:02

  • VAH KI NE VAHHHHH
  • SANIRIM BUNA " HOCA VERIR TALKIMI KENDİ YUTAR SALKIMI " DEMEK GEREKIYOR
  • Misafir - 20.04.2014 20:12:14

  • Alper BEKTAŞ
  • Yeni CHP'nin kurucusu sorosçu ve açılımcı Kılıçdaroğlu, tayfası ve bunları destekleyen kimse derhal tümü istifa etmelidir ! CHP 6 oka sahip çıkmalı tekrar eski CHP olmalıdır !
  • Yazarın Diğer Yazıları