08.04.2015 23:04:17
Okunma: 3449
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Gözleriniz yollarda kaldı değil mi?

 

Hafta sonundan bugüne üzerinize afiyet çok hastayım, yorgan döşek yatıyorum.

İzmir Büyükşehir Belediyesine, askıda olan Gaziemir İlçesi, 1/5000 ölçekli 1.Etap Nazım İmar Planı Revizyonu Plan Notları'nın revize edilmesine ilişkin, PLAN AÇIKLAMA RAPORUNU bir kez daha istemeye gidecektim. 
 
Elbet yine, Verda Hanım tüm nazikliği ile, yüzüme bakmadan “plan açıklama raporu yok” diyecekti. Bende Noter marifetiyle raporun bana verilmediğini tespit ettirecektim.
 
Ne yazık ki olmadı. Hastalık büyükşehir belediyesiyle aramıza girdi.
 
Nazım İmar beni çok özlemiş olmalı,  gözleri yollarda kalmıştır.
 
Merak etmeyin, her geçen gün daha iyi oluyor, koşuşturma olmadığı için yanaklarım Heidi gibi pespembe oldu.
 
Nasıl olsa plan 30.03.2015 tarihinde askıya çıktı, 28.04.2015 tarihinde askıdan inecek. 28 Nisandan evvel oradayım. Çay ısmarlarsanız da hayır demem.
 
Aklıma gelmiyor da değil, bir plan açıklaması saklanıyorsa eğer o planda bir aksilikler olabilir diyorum. Belki de hastalıktan içim de çürümüş olabilir neyse.
 
Hasta olmama karşın sırf sizleri merakta bırakmayım diye, hasta hasta klavyemim başına geçtim.
 
Hastayım ama, akşam haberlerinde Aziz Başkan İzmir Körfezi ile ilgili, ilginç açıklamalarda bulundu,  "İzmir, körfezi kötü kullandığı için yıllarca sırtını dönmek zorunda kaldı şimdi yüzümüzü dönüyoruz” Dedi. Buraya kadar inandırıcı olabilir. 
 
“Körfezin suyunun artık yüzülebilecek seviyede olduğunu” iddia etti.  
 
Sen çok yaşa başkanım hasta hasta beni güldürdün Allah’ta seni güldürsün emi.
 
Bu yaz sizi yüzerken görmeden, vallahide inanmam, billahi de inanmam.
 
Bostanlının göbeğinde oturuyorum, evime girerken ara ara lağım kokusunu duyuyorum, yaz ayında bu koku nasıl olur düşünmek bile istemiyorum. 
 
Aziz Başkanım siz buralara yakın yerden denize girmeyin, ne olur ne olmaz.
 
Benden şimdilik bu kadar, birazdan manşete koyacağım İZBETON – İKSAŞ yazısını sakın okumadan geçmeyin.

Notlarım;
 
1- Aziz Başkan bu seçimlerde bir hayli hezimete uğramış olabilir mi? Önerdiği bir kişiyi koysaydınız bari.
2- Urla Özbek köyünde yerler sürekli el değiştirmeye başlamış, iddialara göre ölçülü bir bürokratımız da buralardan yerler almış. Daha kimler mi almış ne ben söyleyim ne siz bilin. Yakında bir plan tadilatı yapılır yine plan açıklama raporu yok olur mu dersiniz.  O zamana kadar çoktan atarım bu hastalığı hiç merak etmeyiniz
 

Etiketler:

Cesamin ÖZKAN - 09.04.2015 00:05:44

  • TARAF OLUNACAKSA
  • Tüm haksız kazanç elde etme teknikleri ve becerilerinin en büyük güç kaynağı tabiki bu güne kadar mimarlığı ustalıkla yapılmış olan duyarsızlaştırılmış eğitimi kültürel gelişimi bilinç yapısı algılaması zayıf tutulmuş toplumsal yapımızdır. Böyle bir dünyada elbette birileri tarafını belirleyerek ya halkımızın yanında yer alacak veya amaann bana ne halktan vicdandan haktan diyerek birilerininin sırtından alın terinden zimmetine hak etmediği parasal değerleri geçirerek alçakça insanca olmayan bir hal ile hareket etmiş olacaktır. E burada yani ya alçaklığı yada onuru seçmiş olma gibi iki seçenek var ise kendisini insan diye tanımlayabilenlerin onuru seçeceği ve insanca yaşayarak yaşamdan insana özgü değerleri yaşayarak haz alacağı açıktır. Diğer seçenek olan alçaklığı seçmiş olanlar ise tam tersi tanımı net olan insanlık değerlendirmesine göre alçakça şerefsizce onursuzca vede namussuzca bir yaşamı seçerek hak etmiş oldukları yeri belirlemiş olacaklardır. Bize göre haksız kazanç elde ederek madden yaşamını zenginleştirenler alçak şerefsiz onursuz vede namussuz şahsiyetlerdir. Daha doğrusu şahsiyet bir olamadıkları için bir çeşit adi yaratıklardır. Ne mutluki bu alçaklar sınıfından olmayanlara.
  • Yazarın Diğer Yazıları