16.03.2014 17:44:54
Okunma: 4230
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Gündoğdu Meydanının kalabalıklığı kimin suçu

 

Uzun zamandır sizlerle beraberim, birçoğunuz beni bağrına bastı, birçoğunuzda yerden yere vurdu. Elbet herkesi memnun etmem mümkün değil. Bunu bilerek yazılarımı yazdım. 

Olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı da yayınladım.
 
Bana tetikçi diyenleriniz oldu, AK Partinin değirmenine su taşıyor dediler, aslında bunu diyenler kendileri de biliyordu, bunun böyle olmadığını.
 
Tetikçiysek, neden CHP’nin tetikçisi olamadık?
 
Tetikçi olan kalem, kim reklam verirse onu destekler. Sitemize bir bakın tek reklam var mı?
 
AK Parti yandaşı olan bir gazete neden kirasını ödemekte zorlansın, neden en basit faturaları ödeyemesin. 
 
Bizleri yalan yanlış sorgulayanlar, bir dönün kendinize bakın, siyasi ikbal uğruna, rant uğruna bin bir takla atanlardan olmadık çok şükür.
 
Doğrunun yolu taşlıdır, yanlışın yolu da taşsızdır.
 
Bunu bilerek yola çıkan, bir avuç insanız.
 
Bugün Gündoğdu Meydanını dolduran kalabalığı TV de hayretler içinde izledim. Yandaş TV’lerde izleseydim montaj derdim. Gözlerim yanıltıyor dedim, Gündoğdu’da oturan arkadaşımı aradım, “TV’de gördüğünden daha kalabalık” dedi. 
 
Anladım ki, Kale sözü yalanmış, güç, ikbal neredeyse, halk orada.
 
Yüzde elli taşıma diyelim ya diğerleri nereden geldi de meydanları doldurdu?
 
AK Partiden istifa eden İzmir Milletvekillerinden, Ertuğru Günay, Erdal Kalkan, neden istifa etti? 17 Aralık depreminde güç ve ikbal el değiştirebilirdi..,
 
Onlar dün meydanlarda, CHP için oy istemiyorlar mıydı?
 
Ertuğrul Günay ne oldu da, AK Partiye geçti. Gökten vahimi indi? Turizm Bakanı olduğu yıllarda, anlamamış mıydı R.Tayyip Erdoğan’ı.
 
Ertuğrul Günay’ın kontenjanından AK Partiye geçen eski CHP Milletvekili Erdal Kalkan’a ne demeli.
 
Şimdi iki milletvekilini 2015 seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili olarak görür müyüz?
 
Söylemek istediğim, kimin menfaati neredeyse, oraya yerleşir.
 
Facebook, twitterda kendini paralayan arkadaşlara sesleniyorum, hiç sinirlenmeyin, hiç kendinizi yormayın. 
 
Ne yazık ki, “ananı da al git” diyen kişiyi, "Bu millet böyledir, vurdukça yalakalığa devam eder. Fırçayı yedi mi susar" diyen kişiyi de meydanlarda alkışlarız.
 
Dün yerdiğimiz kişileri, işimize geldiğinde ağamsın, paşamsın deriz.
 
Dedim ya bugün Gündoğdu Meydanı’nı dolduran kalabalığın yüzde ellisi taşıma, yüzde ellisi de CHP Belediyelerinin vurdumduymazlığı ve iş bilmezliğindendir.
 
Son sözüm, CHP Genel Merkezi’ne; Eğer Kale kaybedilirse suçu kendinizde arayın, Konak aday adayı Karşıyaka’dan nasıl çıktığını açıklayabilir misiniz, Eş dost akrabaların meclis üyeliklerini açıklayabilir misiniz? 
 
Umarım geçmiş olsun demeyiz! 
 

Etiketler:

Misafir - 18.03.2014 21:51:33

 • E OLACAĞI BUYDU
 • Evet olacağı buydu Sayın Başkanın tüm şirketlerine aldığı yöneticiler ve o yöneticilerin aldığı ekipler sayesinde CHP nin kemik kadrosu birer birer yıldırılarak ezilmiş ve bezdirilmiştir. Seçimlere ramak kalmasına rağmen halen aynı hamam aynı tas devam etmektedir. İzmir elden giderse tek suçlu Aziz Başkanın tutmaya devam ettiği şirket yöneticileridir. Seçime kadar köklü temizlik yapsa herşey değişir....
 • Misafir - 17.03.2014 14:20:52

 • Pek Umursamayın
 • Bence dünkü kalabalık umursanmamalı. Nasıl toplandığı belli olan bir kalabalık. Yarısından fazlası İzmirliler de olsa bu bir şey ifade etmez. AKP %40 a yakın oy oranı ve onları meydanlara dökme çabalarındaki beceriklilikle elbette meydana 100-150 bin kişi getirebilecek, kalabalık bir görüntü sağlayacaktı. Önemli olan Aziz beyin nasıl hesap vereceği. Görünüş, Aziz bey BBBaşkanlığını kazanacak ama bütünüyle onun suçu olacak olan ilçe seçimlerindeki kayıpların hesabı korkarım ortada kalacak.
 • Misafir - 16.03.2014 21:12:09

 • bahri
 • bu kadar kibar bir ifadeyi kutlarım.izmir halkı umidini yitirmistir ve aynen tespitlerinizdeki gibi bunun bas sorumlusu chp li belediye ve genelmerkez yonetimidir.
 • Misafir - 16.03.2014 19:26:23

 • sabahattın tatlı
 • acaba suclu sadece chpdemı sız ve sızın gıbı ne yaptıgını bılmeyen zamanında elestırısını veya mucadele etmeyen secımler yaklasınca bırden bıre uzman kesılen sızın gıbılerın hıcmı sucu yok acaba sadece kendı cıkarlarınızı dusunmeye devam edın ve bılerek veya dıyelımkı bılmeyerek akp hesabına calısmaya devam edın ve yetmez ama evet demege devam edın yakısır
 • Yazarın Diğer Yazıları