09.03.2014 22:27:39
Okunma: 4797
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Hangi dediğinizi yaptınız?

 

Aziz Kocaoğlu, 2014-2019 hizmet dönemine ilişkin strateji ve projelerini Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlediği toplantıyla açıkladı. 

Sayın Kocaoğlu, yeni dönemde yapılacak, 5 metro, 6 tramvay projesi vaat etmişiniz.

2009 seçim vaatlerinizde, “Tramvayda öncelikli olarak Alaybey-Mavişehir ve Liman-F.Altay hatları projelendirilecek. Alaybey- Mavişehir hattı daha sonra Doğal Yaşam Parkı'na uzatılacak.” Demiştiniz tramvay sadece ve sadece proje olarak konuşuldu.

2014 yılına girdik, ihale daha yeni yapıldı ve STK ve Odalar bu projenin yanlış olduğunu savunmakta.

Geçmiş yıllar da, tramvay ptojesi için, Kocaoğlu; “Bakan Yıldırım da benimle birlikte en az 12 aydır samimiyetle çaba göstermektedir. Bu desteğe teşekkür ederim.“ derken şimdilerde aranızdan kara kediler geçti sanırım.

Yılan hikayesine dönen metro, 2005 yılından bugüne,“bir gece ansızın açılabilir” ile avunduk durduk.

Tünelin sonu göründü dendi de, bir türlü tünelin sonunu göremedik. 

İzmir Metrosu’nda Göztepe İstasyonu’nun 25 Mart’ta hizmete gireceğini müjdeleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, 30 Nisan’dan itibaren de Üçkuyular’a kadar olan bölümde deneme seferlerinin başlayacağını söylediniz de;

Daha çok yeni, bundan üç ay kadar önce, Kasım 2013 tarihinde İzmirli hemşerilerinizde twitter buluşmasında, İzmirlilere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Göztepe Metro İstasyonu’nun Aralık sonunda, Poligon ve Üçkuyular’ın ise yerel seçimlerden önce açılacağını duyurmamış mıydınız?

Ne oldu da açamadınız?

Yine internet sitelerinde yer alan habere göre; “Göztepe İstasyonu 10 Mart'ta hizmete girecek. Poligon ve F.Altay ise seçime bir hafta kala sürpriz yapacaklar" 

Şimdi ise yine Kocaoğlu üç ay önce söylediklerinden çok farklı bir tarihle karşımıza çıktı. Aralık sonunda hizmete başlayacak Göztepe istasyonu 25 Marta ertelendi, Üçkuyular’da 30 Nisan, oda deneme seferleri olacak.

Yeni gelen vapura Kocaoğlu bindi, şimdi ise Üçkuyular iskelesinde bağlı bekliyor, Korkarım yine Kocaoğlu metroyu açar denemesini yapar, İzmirliler sadece seyreder!

Kanımca, 30 Nisanda da deneme seferleri olamayacak… Yüklenici firma, Öztaş yer teslimini 7 Martta yapması gerekiyordu, korkarım ihale bile yinelenebilir diyorum.
 
Umarım yanılıyorumdur!

Yüzülebilir Körfezden bahsetmek bile istemiyorum.

2014 seçim bildirgenizde, “Deniz ulaşımının toplu ulaşım içindeki payının arttırılması için Güzelbahçe, Foça, Urla, Karaburun, Mavişehir, Karataş, Adliye ve Göztepe'de yeni iskeleler kurulacak.”

2009 seçim bildirgenizde; “Körfez'de yeni iskele yapımına Karantina'dan başlanacak." Karantina’da yeni iskele yapılmadı, şimdi ise 8 iskeleden bahsediyorsunuz!

Kültürpark-Kadifekale arasına teleferik diyorsunuz da, Balçova teleferiği daha açılamadı.

2009 seçim bildirgenizde; 2 stat vaat etmiştiniz, 2014 de yapılmayan 2 stat aynen yerini korumuş ama başına “süper stat” ibaresini almış. Süperinden vazgeçtik bir stat bile yapılmadı neden?

Daha fazla yapılmayan işleri sıralayıp canınızı sıkmak istemiyorum, 2009 seçim sonrası Kocaoğlu başkanlık dönemini üç kelime ile özetledi haberini hatırlarsınız, “DEDİK VE YAPTIK”
 
Hangi dediğinizi yaptınız? Buda ayrı bir merak konusu!

Aday adaylarından kimi istedi iseniz onu yaptınız, bu konuda takdirlerimi sunuyorum..,

Bugün aslında Bayraklı Belediyesini yazacaktım, Aziz Kocaoğlunun seçim bildirgesi girdi araya. 
 
 
 
 

Etiketler:

Misafir - 10.03.2014 16:38:52

  • Vatandaş
  • Türkiye deki tek muhalif belediye İzmir Büyükşehir Belediyesi değil. Hükümet engel oldu lafı eskidi artık. Örnek: 2011 yılında arızalı olan Teleferik 2014 yılında ihaleye çıkıp bitmesi içinde 2017 tarihi veriliyorsa bu iktidarla alakalı değil olsa olsa beceri ile alakalıdır. CHP ye oy verdik diye kafamızı kuma gömecek te değiliz imkan verildiğinde herkes başkanlık yapar lider zor şartlarda işi gerçekleştirendir. CHP Kocaoğlu gibi bu işin altından kalkamamış birini aday olarak göstererek her şeyden önce izmir liyi koyun gibi gördüğünü en azından bana göstermiştir. Şimdiki başkanın başarısını şu bile göstermeye yeter. Bunca yolsuzluğa rağmen Sayın Kocaoğlu sadece 3-4 puan farkla Başkanlığı alıyorsa bu sadece kerhen tercih edildiği içindir. Keşke ben bu işi beceremiyorum deyip çekilseydi. Olan bizlere oluyor. Hizmet yerine masallarla avutuluyoruz. O kadar. Bize yazık çocuklarımıza yazık...Birileri Başkana izmir in sadece Karşıyaka, Konak, Alsancak tan ibaret olmadığını buralarda yaşayan zenginler gibi diğer yerlerde yaşayan insanlarında İzmir de yaşadığını anlatması gerekir.
  • Misafir - 10.03.2014 11:01:52

  • misafircik
  • gerçekleşmediğini söylediğiniz projelerin çoğunun ertelenme nedenini eminim siz herkesten iyi biliyorsunuz.
  • Yazarın Diğer Yazıları