26.11.2017 22:22:12
Okunma: 2986
10 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
"HATA"

 

Bir okuyucumun dün akşam beni uyardı, “Nivent Hanım  Dejavu yazınızda ya bir imla hatası var. Ya da haber doğru değil gibi görünüyor bir kontrol etseniz” diye giden yazıdan sonra hemen Dejavu  yazısını tekrar okudum.

 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen yazıyı da tekrar okudum.
 
Evet, okuyucum haklıydı ve çok üzüldüm.
 
Nasıl böyle bir hata yaptım diye kendime kızdım.
 
Sakince yazıyı belki on kere okudum.
 
Cevap: ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  İMAR VE PLANLAMADAN SORUMLU ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (24.11.2017 17:06)
 
Sayın İlgili;

İzmir Deniz Projesi kapsamında hazırlanan Üçkuyular-Konak (4. Bölge) Etabına ait, onaylı jeolojik jeoteknik etüt raporları Müdürlüğümüz arşivinde bulunmaktadır. Bilgilerinizi rica ederiz.
 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yazılan yazıların neredeyse tamamına yakınında,

“Müdürlüğümüz arşivinde bulunmamaktadır” diye cevaplanmasını o kadar kanıksamışım ki “ma” kısmının olmadığını beynim algılayamamış.
 
Ancak sorumda yer alan, ÇED Kararı var mıdır, yok mudur sorularıma yanıt alamadığımdan, sorularımı bir kez daha sordum. 
 
Son günlerde, yazışmalar, mahkeme dosyaları, Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma izni verilmemesi kararlarına yaptığım itirazlar nedeniyle biraz yorgun düştüm.
 
Önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden sonra siz okuyucularımdan çok özür dilerim.
 
Notlarım;
 
1-Yarın İdare Mahkemesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İzmir Büyükşehir ve menderes belediyesinde askıya çıkarılan  Menderes (İzmir) Özdere (Kesre) Turizm Merkezi Çukuraltı Mevkii Sahil Kesimine ait plan için Temiz İzmir Derneği dava açacağız.
 
2-İzmir İstinye Park otel ve AVM ÇED süreci için dava açacağız.
 
3-İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Yücel görevden alınacak iddiaları kulaktan kulağa yayılmakta, doğru mudur dersiniz?
 
4-İzmir itfaiyesine yönelik “harcırah davası” açıldığı ve kazanıldığı doğu mudur?

Etiketler:

Misafir - 30.11.2017 23:15:04

 • gerçek
 • Şu an bel.30 trilyon para kaybetti.Bunuda Ahmet abi yaptı.Bayram da harcırah alacak,mobing alacak.Bunuda Ahmet abi vesile oldu.Bu nedenle taraf tutmayın,gerçekleri bilmiyorsunuz.Ve boşa yorum yapıyorsunuz.
 • Misafir - 30.11.2017 23:10:29

 • gerçek
 • lafla peynir gemisi yürümez.Lafa değil, icraata bakmak lazım.Bürokratlar Ahmet yavaşın üstüne yürümüştür.Mobingi hala Ahmet yavaş yiyor.Ve dayanıyor.Hukuk zaferlerini Ahmet abi kazanıyor.Bu o sen değil, kazanımlar önemlidir.Kişi bir yerde önemli değil.Taraf tutmak değil işimiz.6000 kişinin yolunu Ahmet yavaştır.Şimdi yüzlerce çalışan 30 ar milyar harcırah alacak.Taraf tutmak değil, objektif bakacaksın.
 • Misafir - 30.11.2017 21:13:44

 • Gerçek bu
 • Bu kadarda atmayın atış serbest anladık anlamasına da biz bir kahraman tanıdık oda Bayram abimizdir, adını itfaiye yazdıran tek kişi olsa olsa o olur haksızlıklara yapılan yanlışlara baskı ve mobbinge karşı mücadeleyi ondan öğrendik. itfaiye de ilklere imzayı hep o atmıştır tek başına onurlu dik durmayı o başlatmıştır. Kendisini alenen destekleyemesekde dualarımız bayram abimizle Yiğiti öldürelim ama hakkını yemeyelim bir kahraman varsa oda bayram abimizdir böyle biline..!
 • Misafir - 29.11.2017 22:39:30

 • susma
 • Ahmet yavaş olayını biliyorum.Tek başına bu kadar güce dik durmakm zor.Ama Ahmet YAVAŞ a Allah karekter gücü vermiş.O kadar çok bürokrata direnmek ve yenmek herkesin harcı değil.
 • Misafir - 29.11.2017 05:44:09

 • hukuk
 • Ahmet yavaş benim arkadaşım.Hukuğa bağlı, cesur mücadeleci ve çok sabırlı.Tahriklere asla kapılmaz.Çünkü üstüne yürüyen bürokratlara,üstün sabır gösterip aksine sakin olup,karşılık asla vermemiştir.ama bürokratlar,herkesin içinde bu pislikleri yapmalarına rağmen,biz yapmadık etmedik diyerek,yalancı karekterlerini göstermişlerdir.Aziz Başkan diyet ödediğinden,hep bürokratları korumuştur.Ama Ahmet yavaşın şikayet dilekçeleri havalarda uçuştuğundan,artık Aziz başkan, cesur ve kararlı Ahmet Ahmet YAVAŞ karşısında pes etmiş ve bürokratlarını birer birer görevden almaya başlamıştır.önce Nizam ÖZEN,şimdilerde itfaiyeye uğramayan Serdar YÜCEL topun ağzındadır.Ahmet YAVAŞ yaratılan korku imparartorluğun içinde, korku salanlara boyun eğmeyerek savaşmıştır ve hala savaşmaktadır.Bu bir kahramanlıktır.2013 yılından beri itfaiyede korku iparatorluğu kuruldu.Her itfaiyeci korkudan konuşamamaktadır.ama Ahmet yavaş bu korku imparatorluğunu,tek başına yıkmıştır.Ahmet YAVAŞIn karşısında aslında bürokraların yanında Aziz başkan vardır.Ama Aziz başkan 2019 geldiğinden,bu işten sıyrılmak için,bürokratlarını almak zorunda kalıyor.Ahmet yAVAŞ denen arkadaş 1500 tane itfaiyedi içinde tektir ve tek başına bu hukuk zaferlerini kazanmıştır.İtfaiyede korku imparatorluğunu yıkan itfaiyecidir.Şimdi tüm büyük medya bu korkusuz itfaiyeciyi konuşuyor ve haber yapıyor.
 • Misafir - 28.11.2017 23:24:34

 • rüzgar
 • Ahmet yavaş harcırah davasını kazanmıştır ve 6000 çalışanın yolunu açmıştır.Harcırah parasını bel. 1 ay içinde yatırması gerekir yasalara göre...Ama hala oyalama taktiği ile,sosyal bel.anlayışına ters düşüyor.4 ay oldu, Ahmet yavaş hala iyi niyetle bekliyor.Aziz KOCAOĞLU, trilyonluk ihaleleri ........, ama emekçinin parasını vermemek için taktik dener.
 • Misafir - 28.11.2017 22:06:54

 • delinin birisi
 • İtfaiyede çok şey oluyor ama kimse korkudan konuşamıyor bu günlerde konuşulan konular başında 1)satınalınan 118 itfaiye araçlarının alımında usulsüzlüklerin yapıldığı ve bu duruma herkesin sessiz kaldığıdır. 2) Herkesin altına lüx araçların tahsis edildiği ve bu araçlarla bu personellerin evlerine gidip geldiği konusudur.Bunlardan bazıları A.K,M.T,B.Y,E.A ve diğerleri 3) Bazı personellerle idarecilerin mesai bitiminde bir yerlerde içki içtikleri böylece bu kişilerle ikili ilişkiye girdikleri 4) Bazı personellerin hiç itfaiyecilik yapmadan 08.30/17.30 çalıştırılarak korundukları bu nedenle yangına gidecek personelde sıkıntıların olduğu bürolara bu arkadaşları doldurdukları dayısı olmayanları yangına sürdükleri konuşanları da uzak bölgelere sürmekle tehdit ettikleri
 • Misafir - 28.11.2017 21:02:40

 • İTFAİYE
 • Nivent hanım itfaiye eri Ahmet YAVAŞ ın açmış olduğu harcırah davasını kazandığı doğrudur.Ançak hala kazandığı parayı alamamışdır. Ayrıca Mobbing davasını da kazanmıştır.
 • Misafir - 04.12.2017 07:36:05

 • gerçekler
 • gerçek bu lakapı ile yazan bilgisiz kardeşim.Bayramı itfaiyede kim savunuyor.Bayramın tuttuğu tutanaklara, 1500 kişi arasından kim imza atıyor.Ahmet YAVAŞ demi.Bilmiyorsan öğren.Önemli olan çok konuşmak değil, ya da çok dilekçe yazmak değil.Önemli olan bilinçli adım atmak.sen Bayramın tuttuğu tutanaklara neden imza atmıyorsun.Sen kimsen yalan beyanların anlaşılıyor ki, çoğu bilgiyi bilmiyorsun.Ahmet yAVAŞ Bayrama diyor, mahkemelerde beni şahit göster.Sonra harcırah olayına gelince hala Ahmet abi savaşıyor, harcırahı yüksek almak için...Neden diğer yüzlerce arkadaşı tam harcırah alsın diye...Bu gerçekleri bil ve yalan beyanlarda bulunma...
 • Misafir - 01.12.2017 15:38:52

 • Gerçek bu
 • Türkiye'deki hesap uzmanı olupta her zaman reise toslayan zat gibi sizde bol keseden atıp tutuyorsunuz hala harcırah alan bir personel ismi duymadım nereden çıkarıyorsunuz bu rakamları ben ve bir kaç arkadaş almak için talep ettik olumsuz cevap aldık.Elbette kişilere takılmamak lazım ancak bu işleri başlatan kişinin bayram abi olduğunu herkes biliyor hatta Ahmet beyede yol gösterenin kim olduğu itfaiye camiasında bilinmektedir. Yanlışa kim dur demek için emek vermişse şahsım adına hepsine teşekkür ederim.
 • Yazarın Diğer Yazıları