23.02.2014 21:33:09
Okunma: 5010
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Herkes küskün herkes kırgın

 
CHP kendi kalesinde, seçimleri zora sokacak ne varsa yaptı ve yapmakta.
 
Parti tabanı, örgüt yok sayıldı.
 
Herkes küskün, herkes kırgın.
 
Bir önceki seçimlerde bunlar yaşanmadı ve büyük bir farkla "kale" korundu.
 
Ya şimdi, dışarıdan değil içerden yıkılmakta.
 
17 Aralık depremi, doğru kullanılmadı, meydanlar boş kaldı.
 
Canhıraş sadece seçimlere kilitlenildi, olmadık ayak oyunlarına şahit olduk.
 
Ön Seçim, Aday Yoklaması, Merkez Yoklaması olmadı.
 
Başka adaylarla yattık, sabah bambaşka adaylarla kalktık.
 
Konak Belediye Başkan Adayı, Karşıyaka’dan çıktı.
 
Hüseyin Mutlu Akpınar nereden oy kullanacak? Ne yazık ki, Karşıyaka’dan değil.
 
Trajik komik değil mi?
 
Hüseyin Mutlu Akpınar, hangi yoklamadan çıktı bir bilen var mı?
 
CHP İl Başkanı, “Karşıyaka’da Cevat Durak’ı istemedim. Bunu da gizli saklı yapmadım. Ankara’da sorduklarında Durak olmaz dedim.” Bir il başkanı böyle söylemler yapabilir mi?
 
Bu disiplin suçu değil midir?
 
“Aday gösterilmeyen, listelere giremeyenler, isyan etmeyi bırakıp; bek-le-ye-cek-ler…” Dediniz de siz Karşıyaka belediye başkanlığı için, CHP Genel Merkezi’ne kaç defa gidip geldiniz?
 
Neden beklemediniz?
 
“Bu benim tercihim. Kimse de niye diye sorgulayamaz. Çünkü biz bir ekibiz. İl başkanlığı yarışına bir ekip ile girdim. Biz kazandık. Ve o gün iş bitti.” Diye talihsiz bir açıklama yaptınız.
 
Ardından da “Süreç içersinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu ve Hülya Güven ile birlikte çalıştığını, O gün bugündür, o ekiple siyaset yapıyorum. Kaybetseydim, karşı taraf da aynı düşünecekti. Biz kazanan tarafız.”
 
Sn İl Başkanım, İzmir’i sadece 3 milletvekili temsil etmiyor, ya diğer milletvekilleri ile uyum içinde çalışamıyor musunuz?
 
"Dünyanın her yerinde siyaset böyle yapılır. Siyaset yapan, buna katlanmak zorundadır. İsyanı bırakıp, bekleyecekler. Çünkü kazanan bizim ekipti."
 
Dünyayı gezmiş bir kişi olarak, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir siyaset görmedim.Bu nasıl bir açıklamadır?
 
Gaze-temiz.com da yayınladığımız haber sonrası, hemen bir açıklama da yapmışınız. 
 
“Sosyal medya ve internette dolaşan, kendisinin Tuncer’in ofisinde olduğunu gösteren fotoğrafla ilgili konuşan Engin, “Erkan Tuncer benim 10 yıllık arkadaşımdır. Kesinlikle hiçbir zaman arkadaşım değil, onu tanımıyorum’ demedim. Erkan’ı tanıyorum. Ben ortağım değil dedim.”
 
Peki, bu afişte yazılanlara bir açıklamanız var mı? “Family Park Yeni Girne Evleri Ali Engin İnşaat Turizm Yatırım Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Erkan Tuncer Gıda Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd. Şti Ortak yapımı” 
 
Tüm bu gelişmeler altında, seçmenin tadı tuzu kalmadı, Allaha emanet gidiyoruz.
 
Bugün Balıkesir’de Deniz Baykal halkla buluştu, halka hitaben yaptığı konuşmada, neden hükümete güvenemeyeceğimizi yalın bir dille anlattı. Sinirlenmeden tane tane anlaşılır bir dille.
 
Notlarım;
 
1) Başbakanın yakın arkadaşının sahibi olduğu Urla villalarının Kurtarma Planı askıya çıkmış Temiz İzmir Derneği olarak bu plana elbet itiraz edeceğiz. Tüm duyarlı vatandaşların da itiraz etmesini diliyoruz.
 
2) İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı “Urla Planları” Aziz Kocaoğlu tarafından, 28.06.2010 tarihinde onadığı plan yaptığımız şikayet neticesinde, yoğunluk artışı olduğundan  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından, 01.Ağustos 2011 tarihinde soruşturma izni verilmişti. Sahi bu karar ne oldu?
 
3) Urla’dan ev alın diye herkes birbirine söyler olmuş. Lakin bizler olduğu sürece kişilere özel uygulamalar ne yazık ki, eskisi gibi kolay olmayacak. Tüm planlamalarınızı takip altına aldık
 
4) Urla’dan 1. Sıra meclis üyesi olan, Muzaffer Tunçağ elbet bunlara dikkat edecektir.
 
5) İlçe Belediye Başkan Adayları açıklana kadar hiçbir belediyeyi yazmama kararı almıştım, seçilmelerini etkilememek adına. Adaylar açıklandığına göre biriken evrakları sizlerle paylaşma zamanı geldi diyorum.     
 

 

Etiketler:

Misafir - 24.02.2014 02:26:32

  • Ali Haydar / Faşo Ağa
  • Ağa ne derse o olur ! Ağanın şeyinin üzerine şey olur mu ? Biz marabalar da ağanın bir bildiği vardır deyip şeyinin üzerine şey söyleyemeyiz. Faşo Ağa isteseydi Cevat Durak tekrar aday olur muydu ? Faşo ağa isteseydi İzmir'e hizmet bile ederdi.Faşo ağa acaba şimdi hangi vaatte bulunacak. Faşo ağa laf kalabalığı yapmasa ağa olamazdı. Laf var,icraat yok ağada. İyi de ağa ben bilmez merkez bilir diyerek bizi kandırabilir misin ?Faşo ağa Merkez değil adayları sen belirledin.Bize yalan da söylüyorsun arada ya olsun biz marabalar alışığız yalanlarına. Faşo ağa başka şehirlere,ülkelere gittik,üniversiteler okuduk.Gördüklerimizden sonra vallah şehri ne hale getirdiğini gördük.Faşo ağa artık düş yakamızdan bizi de İzmiri de bırak,izmirin önünden çekil ki hizmet görelim.
  • Yazarın Diğer Yazıları