23.02.2017 22:45:53
Okunma: 3384
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Herşeyin Suçlusu Ben miyim?

 

Seferihisar Belediye Başkanı ve bürokratlarının, yurtdışı seyahatleri her meclis gündemine konu olunca, merak ettik ve sorduk, bu kadar borçlu bir belediye borçlarını kapatmak için sürekli taşınmazlarını satarken, bu gezilerin paraları nasıl belediyenin kasasından çıkar diye yazdım.

 
Sayın başkan, bunları yazıyorum diye hakkımda dava açtı.
 
Ne oldu derseniz, “Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde verilen bilgilerin internet medyasında aracılığı ile haber yapılarak yayınlandığı, bilgilerin yayınlanması müştekinin kişilik haklarında saldırı olarak değerlendirilemeyeceği, Seferihisar Belediyesince yapılan harcamaların kamuoyunu ilgilendirmesi nedeniyle şüpheliler tarafından yapılan haberlerin kamuoyunu bilgilendirme amacı taşıdığı ve bu nedenle gazetecilik faaliyeti olduğu, kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapıldığı…, ŞÜPHELİLER HAKKINDA KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA.”
 
Gazetecilik faaliyeti adına KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK suç değilmiş.
 
Beni okuyanlar bilir, hiç kimsenin kişilik haklarına saldırmam, yorum katmam, elimde olan belgeler ne ise onu yazarım. 
 
Gaze-temiz.com internet sitesi, Temiz İzmir Derneği Yayın Organı. Bizler bu iş para karşılığı yapmıyoruz, tüm çalışmalarımızı kamu adına yapıyoruz.
 
Gelelim diğer dava konusuna;
 
Sayın Narlıdere Belediye Başkanının avukatı, “davalıların haksız eylemleriyle müvekkilinin zarar görmesine ve mağduriyetlerine sebebiyet verdiklerinden Mutlu Tuncer ve bana 25 Bin TL davalılardan tahsiline”
 
Dava dilekçesine ek olarak, yargılanıp ceza aldığı 9 Sulh Ceza Mahkemesi tutanakları, yargılanmasına devam eden 35. Asliye Ceza Mahkemesi tutanaklarını sunmuşlar.
 
9. Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanma nasıl oldu, önce ona bakalım.
 
Tarafıma yapılan ihbarları hiç bekletmeden İzmir Valiliği Mahalli İdareler İl Müdürlüğüne yazdım. İddialar doğru çıkmış olacak ki, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından soruşturma izni verilen dosya sonucu, açılan davada müşteki sıfatımla yer aldım.
 
Görülen davanın kararında dikkat çekmek istediğim bir konu var, Abdul Batur için aynen şu ifadeler mahkeme tutanaklarına geçmiştir;

“Sanığın kişilik ve özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat oluşmadığından.., ÜÇ AY ÜÇ GÜN HAPİS cezası ile cezalandırılmasına.., Kırk Altı Gün Hak ve Yetkinin Kullanılmamasına."
 
Merak ediyorum;

Sayın Batur hakkında ön inceleme yapan müfettişi neden mahkemeye vermedi?
 
Soruşturma İzni veren Sayın Bakanı neden mahkemeye vermedi?
 
Kendisini yargılayan ve ceza veren Sayın Hakimi neden mahkemeye vermedi?
 
Soruşturma İznini ben vermedim, Mahkeme kararını ben vermedim, gelişen olayları yazmamdan dolayı neden hakkımda dava açıldı?
 
Şimdi gelelim 35. Asliye Ceza mahkemesinde, devam eden davaya;
 
17 Şubat 2014 tarihinde, İçişleri Bakanı Efkan Ala imzalı soruşturma izni verildi.
 
Soruşturma izninden sonra Danıştay’da Sn Batur’un itirazları kabul etmemiş olacak ki, 35.Asliye ceza Mahkemesinde yine müşteki sıfatımla yerimi aldım. Dava devam etmekte.
 
Abdul Batur’un avukatı müvekkili için "4. Dönem görev yapan müvekkil son seçimlerde %65-70 civarında oy alarak halkın büyük çoğunluğunun güven, beğeni ve desteğiyle seçilmiştir”
 
2014 seçimlerinde Sayın Batur 61.3 oy oranıyla seçilmiştir. % 70 oy oranıyla değil.
 
Sayın Batur ön seçimle mi belediye başkan adayı yapılmıştır, yoksa CHP Genel Merkezin ATAMASIYLA MI aday yapılmıştır?
 
Gazetecilik halkı bilgilendirmek için yapılır, susmak için değil.
 
Bu arada pazartesi günü 35. Asliye Ceza Mahkemesinde Abdul Batur’un yargılanmasına devam edilecek. 
 
Gelelim Çeşme Belediyesi davasına ama yerim kalmadı onu da başka bir gün yazarım.
 
 
 
 
 

Etiketler:

Misafir - 28.02.2017 08:45:05

  • Cesamin Özkan
  • Şunu bilirim, kusuru kabahati olan mutlaka bir yerde şaşar, Ya karakolda yada mahkemede şaşar. Nivent Kurtuluş adamı mahkeme marifetiyle mahkum ettirmiş, oda kalkmış ''Beni neden işlediğim suçlardan dolayı mahkemeye verdin'' dercesine dava açmış. Üstelik maddi ve manevi tazminat davası. Kamu adına görev verilmiş olanların görevlerini bilerek veya bilmeyerek kötüye kullanmaları sonucunda maddi manevi dava açma hakkı sadece kamunundur nokta. Her belediyeye en az bir tane Nivent Kurtuluş gerekli.
  • Misafir - 23.02.2017 23:32:09

  • Erdal Karademir
  • Halkın desteği ile göreve gelen, Dürüst bir şekilde görev yaptığını inananlar senden niçin rahatız oluyorlar anlamıyorum.Kendinden şüphesi olmayan bir kişi kimden nasıl saldırı gelirse gelsin rahatsız olmaz,Kendisine yönelik saldırılara Şeffak bir şekilde kamuoyunla paylaşır. İyiki varsınız,sayenizde bizde bilğileniyoruz.Başarılarınızın devamı dileklerimle sizleri kutluyorum.
  • Yazarın Diğer Yazıları