26.04.2013 17:26:56
Okunma: 5454
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
İzmir'i kurtarın yeter be başkanım

Aziz Başkan her platformda, “TAŞERONLAŞMAYI bitirdik” söylemlerine devam ederken, her ihale sonrası, neden belediye çalışanları ayaklanıyor?
 
“Ben belediye olarak, yüzde yüz kendi şirketimiz olan İZBETON’a ya da İZELMAN’a ihale veremiyorum, taşeronla yarışmak zorunda kalıyorum” tespiti yapıyorsunuz Aziz Başkan. Demek oluyor ki İZBETON ya da İZELMAN şirketlerini iyi yönetemiyorsunuz ki, diğer şirketler daha uygun fiyatlarla ihale alıyorlar.
 
Yoksa sürekli ihale krizi yaşanmaz, değil mi?
 
Hani siz taşeronu bitirmiştiniz?
 
Yoksa yine İzmir halkını yanıltıyor musunuz?
 
İBB sitesinde, taşeronlaşmaya karşı yaptıkları çalışmanın tüm Türkiye’ye örnek olmasını dileyen Aziz Kocaoğlu “01.01.2011'den itibaren taşeronlaşmayı bitirme mücadelemizde, yeni yıla da bir anlam katmak amacıyla yılbaşını bir işçimizin evinde kutlayalım istedik” diyor.
 
Görülen o ki, Türkiye’yi hallettiniz maşallah bir İzmir’i halledemediniz.
 
Devam ediyoruz. 
 
25.11.2011 Kocaoğlu şöyle bir açıklamada bulunuyor: “Emekten yana, işçiden yana düşünüp, yaşayıp, taşeronlaşmayı büyükşehirden kaldırdığımız için bizim kötü örnek olduğumuzu düşünüyorlar. Diyorlar ki ‘Biz kötü örnek istemiyoruz. Biz taşeronda işçiyi, emekçiyi istediğimiz gibi sömürmek istiyoruz. Biz simge olmuş, belediye başkanı istemiyoruz’ diyorlar.”
 
Aziz Başkan, hakikaten siz simge bir başkansınız, ama hangi yönde bu tartışmaya çok açık...
 
Salı, 09 Ekim 2012’de ise iktidara yüklenen başka bir açıklama: “Emek kavramı iyi değerlendirilmeli. Taşeron köleliktir. Ben taşeronlaşmayı kaldıracağım dedim kaldırdım, örnek oldum. Örnek olursan böyle olursun.” 
 
Pardon başkanım, ortada kalkan pek bir şey görünmüyor desem sizin gibi yanıltmış mı olurum.
 
8 Kasım 2012.Yer İstihdam Zirvesi: “Asgari ücret gibi azami ücret de belirlensin. Bu sistemi kurabilirsek, kölelik düzeninden farksız taşeronlaşmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurtarabiliriz.”
 
Bırakın her şeyi siz İzmir’i  kurtarın yeter be başkanım. 
 

Etiketler:

Misafir - 26.04.2013 23:19:56

  • vatandaş dertli
  • Ağınıza sağlık Nivent hanım,iyi ki yazıyorsunuz yoksa Başkanın bu çelişkilerini kimse yazmaya cesaret etmiyor.
  • Yazarın Diğer Yazıları