04.05.2014 21:09:17
Okunma: 4410
5 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
İzmirli değil Ankaralı mı yapar?

 
"İzmirliyiz Yaparız" diye seçim afişleri bastırıldı. Aziz Kocaoğlu, bu söylemleri seçim konuşmalarında kullandı. Hatta Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım’a karşıda bu söylemi kullanarak, nerden geldiği şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Şimdi 3. Dönemde ustalık devrinde Aziz Bey, Ankara Çankaya Belediyesinden üst düzey 3 bürokratını İzmir’e transfer etti. Hatta Ankara Çankaya Belediye Başkanını da danışman olarak atıyor.
 
Şimdi geriye dönük baktığımızda, geçen dönemde de başkan danışmanlarından, Prof Dr İlhan Tekeli Ankara’dan gelmişti. Danışman Mehmet Ural İstanbul’dan gelmişti.
 
Aziz Bey, danışmanlarını başka illerden getirdiğinde konunun uzmanı kişiler diye hoşgörü ile bakmıştık. Ya şimdi en yakınındaki Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer’i şantiye ile branşı ile hiç alakası olmayan Eshot Genel Müdür Yardımcılığına ataması, Park ve Bahçeler Daire Başkanı Ziya Çavdar'ı başka bir daire başkanlığına atanacağı ve ikisinin yerine de Ankara’dan transfer yapması garip değil mi?

Aziz Bey her seçim döneminden sonra, belediye içerisinde ve kamuoyunda ağırlığı artan bürokratlarını pasifize ederek, yükselmelerinin önüne geçmeyi özel sektör mantığı gereğimi yapmaktadır?
 
Bu eylemi yapan bir kimsenin hele kendiside Tokat’ın Erbaa Beldesinden geldiği düşünülürse, “İzmirliyiz Yaparız” sloganına nedenli gerçekleştirilecek ya da özümseyerek söylediği konusunda bende ciddi kuşkular uyandırdı. Bu yazıyı okuduktan sonra sizlerinde aynı kuşkuyu taşıdığından hiç şüphem yok.
 
Bazen düşünüyorum da aldatıldık mı?  Yoksa kandırıldık mı?
 
Sloganlara inandırılarak gerçekler mi saklandı? Kendi kendime bu soruları sormadan edemiyorum. 
 
Şimdi de kadrolar gençleştirilecek deniliyor, bunun için şirketlerde çalışan emekliliği gelmiş personele kıdemlerinin yanında ihbar tazminatları da verilerek işten ayrılmaları isteniyor. Aziz Bey ayni şeyleri dönem arkadaşları, okul arkadaşları içinde yaparsa samimiyetine inanacağız. Yapmazsa..,
 
İşten arkadaşı ise, okuldan arkadaşı ise, ya da Tokat’tan tanıdığı ise, demek ki bir ayrıcalığı var. O zaman siz olsanız bu anlatımların samimiyetine inanır mısınız?
 
Biraz düşünmeye, geçmişi hatırlamaya hepinizi davet ediyorum.
 
Notlarım;
1- Bornova Belediyesine Başkan Yardımcısı Muhammet Yıldız olmuş, Dere Beton’da çalışmıyor muydu? Bu konuda hayli ilginç iddialar var gelecek yazılarımda yer vereceğim.
2- Bornova Işıkkent otoyol revizyon planı ile ilgili ilginç iddialar var, hangi belediye başkanının oğlunun 15 dönüm yeri var yakında.
3- Adliyenin karşısında adliyeye ait arsaya ek bina yapılması için İBB tarafından imar izni verilmediği, ancak aynı bölgede bulunan binalar çok daha, yüksek yapı olmasına karşın nasıl izin verildiği adliye koridorlarında konuşulmakta. Bu bölgenin imar planlarını incelemeye aldık.

Etiketler:

Misafir - 08.05.2014 17:28:14

 • MUHTAR
 • önce kıyı projesiyle ilgili herkesin gözü önünde fen işleri mühendislerini haşlarsın işlerini yapmadılar diye...kol kırılır yen içinde demezsin.showa dönüştürürsün sonra düne kadar övgüler yağdırdıkları fazıl ölçere 2 gazeteci madem kızdın madem başarısız o zaman görevden al balyozu indir başkan diye 2 yazı kaleme aldırırsın.çünkü direk görevden alırsan beledyenin en çalışkan muhtarların,halkın en sevdiği herkezde cep telefonu olan.yaptığın açılışlarda bile ilginin sana değil ona daha çok olduğunu görüp öfkelenip .. bu güne kadarki bütün projelerini gerçekleştirmiş adamı görevden almış olursun tepki çekersin diye....o yüzden...önce senaryo yazılır sonra uygulanır....önce kendin başarısız ilan edip yerine angaralı getirirsin.ben bu filmi daha önce izlemiştim. Nivent hanım galiba sizde aynı filmi izlemişsiniz
 • Misafir - 07.05.2014 20:28:18

 • denize düşen
 • aziz ankaradan getirmesinde ne yapsın izmirde her yaptığı ayuka çıkıyor yabancıları nasıl olsa kimse tanımaz istediği gibi at koşturur istediginide yapar adamlar ın işi gücü belediyenin sırtından dünyayı dolaşmak nasıl olsa atarlar imzayı alırlar gezi ödüllerini izmiri düşünücek halleri nasıl olsa yok işleri bitince memleketlerine dönecekler
 • Misafir - 05.05.2014 21:51:54

 • memur
 • Nivent hanım Erbağ değil Erbaa olacak.:) Kadro aynıkadro. yazık yazık
 • Misafir - 05.05.2014 02:01:04

 • Misafir
 • Geçen yıl bir konuda bilgi almak için Büyükşehir belediye binasına gitmiştim. Aradığım sorunun cevabını hangi bölümden öğrenebileceğimi bilmediğim için de 1. kattan başlayarak birkaç kat yukarı çıkmak zorunda kaldım. Gittiğim bölümlerin hemen hemen tamamına yakınında vakitlerini sohpet ederek geçiren personel vardı. Önce çok kızdım. Çünkü bizler çoğu zaman öğle tatilinde bile çalışarak belediyedeki memurların yarısı kadar maaş alabiliyorduk. Sonrasında ise kızgınlığım acıma duygusuna dönüştü. Oradakiler evlerine gidip günü değerlendirdiklerinde ellerinde lâfdan başka hiçbirşeyleri yoktu. Maaşı haketmek için sadece o çatı altında bulunmaları yetiyordu. Hepsi sadece o anda sahip oldukları koltukların bekçiliğini yapmaktaydılar. Yakınlarına iş hayatlarıyla ilgili anlatacak erdemli hiçbir hikayeleri yoktu. Ondan sonra işim ve alın terimle kazandığım her kuruş bana belki de on kat daha fazla manevi haz verdi. Umarım Aziz Kocaoğlu bu boş insanlar topluluğuna yenilerini katarak hem onları hem de bizim vergilerimizi heba etmez.
 • Misafir - 04.05.2014 22:29:16

 • Aziz Kandırı
 • Aziz beyi herkes yanlış yapıyorsun diye uyarıyor. Bu mu kurduğu kadro? Yapma aziz yapma sana oy kazandıranı değil , çalışan insanları değil biz İzmirliler için hizmet wer enleri gözardı ediyorsun.Sen chp nin oylarıyla geldin Biz halkız hala hizmet edenlerin önünü kesmek hizmet olmaz .Çek ordan arkadaş dost ahbap larını Yeter artık senin sayende Ak Parti gelecek senin yapacağın hizmet belli oldu Sen bu gidişle kendine hizmet arıyorsun senin kutulara koyunlara ihtiyacın olabilir halkın adam gibi hizmete ihtiyacı var...oyum sana haram olsun Aziz ..
 • Yazarın Diğer Yazıları