23.03.2016 21:51:52
Okunma: 3087
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Kamu Zararını Trafoya mı Yükleyeceğiz!

 
Trajikomik Olaylar Zinciri, İzmirli olup ta 2015 Haziran Tarihinden bu güne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan toplu taşıma araçlarında kullanılan ücret toplama sistemin aksaklıklarından haberdar olmayanımız pek azdır. 
 
ESHOT bünyesinde yüklenicinin değişmesi ile,  iddialara göre elektronik ücret toplama sisteminin işletilememesi sebebiyle günlerce ücretsiz yolcu taşınmış ve kamu 15.000.000 TL civarı kamu zararına yol açılmış, ihale şartnamesine göre OFLİNE çalıştırılması gereken sistem ONLİNE çalıştırılmış, kimi kartlarda ki bakiyeler kaybolmuş, vatandaş defalarca kez aktivasyon yapmaya zorlanmış, bazı geçerli elektronik kartlar (KARTEK) çalışmaz hale gelmiş,  vatandaş elektronik kart talepleri karşılanamamış.

KARTEK-KARBİL İZMİRİM KART, son olarak 6 – 7 Şubatta sistem tekrar kesintiye uğramış ve 800.000 TL kamu zararı doğmuştur. 
 
Söz konusu kesintinin nedeni bizzat Aziz Bey tarafından yapılan, TOROS Afet Merkezine gerçekleşen elektrik kesintisi olduğu ifade edilmişti. 
 
Ne gariptir ki belediyenin resmi web sitesinde https://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/7246/tr  ilgili merkez 10 şiddetinde depreme dayanıklı, doğal afetlerde kriz merkezi olarak hizmet vermek üzere 315 m2 alana inşa edilmiş, her türlü afette dayanıklı ve hatta İzmir’in kara kutusu olarak ballandırılarak anlatılmış. 
 
Peki hangisine inanalım siz karar verin? 
 
Afet Merkezinin kendi elektriğini sağlamaktan aciz olduğuna mı? 
 
Merkez de bulunan jeneratörün otomatik olarak devreye girip, devreden çıkmadığına mı? 
 
Yoksa resmi sitenizde ki bilgilerin gerçeği yansıtmadığına mı? 
 
Esasen ücret toplama sisteminin şartnamesinde olmasına karşın sisteminin OFLİNE çalıştırılmıyor olmasında sizin bürokratlarınızın suçu olmadığına mı? 
 
Sistem OFLİNE çalışsa da, yine kamu zararının oluşacağına mı? 
 
İnsanın aklına ister istemez bu sorular geliyor, gerçekten bu kadar aksaklık İzmir Büyükşehir Bürokratları yüzünden gerçekleşiyor ola bilir mi? 
 
Yoksa başka sebepler mi var bilemiyorum. 
 
Lütfen herkes muhasebesini kendi içinde yapsın.
 
Gelelim ilgili merkezin yöneticisi olan ve Aziz Bey'in hemşerisi olduğu iddia edilen Bilgi Ağları Müdürü K.Y. Beye ne olduğuna. Normal şartlarda bu tür aksaklıklar yöneticilere fatura edilir, uzaklaştırılmaları veya gözden düşmeleri beklenir. 
 
Bakın Allah’ın şu işine ki iddialara göre K.Y. Bey ESHOT Bilgi İşlem Dairesi Başkanı yapılmaya çalışılmış, 10 yıllık kıdemi yetmediği için terfi ettirilememiş. Anlayanız varsa lütfen bana da anlatsın bu terfi ettirme çabası neyin nesi.  Bir şeyler mi örtülmeye çalışılıyor? 
 
Terfi nedeniyse tüm İzmir Büyükşehir Belediyesi sorumlu Müdürleri hadi elektrik şalterlerini indirmeye….. 
 
Notlarım;
1-İddialara göre, Bornova Point İTAFAİYE RAPORUNU almış. Bugün kadar verilemeyen itfaiye raporu nasıl verildiğini araştırıyoruz.
2-Güzelbahçe, Zeytinalanı, Narlıdere bölgesinde denize kanalizasyon boşaltıldığı iddiları gelmekte, ilgili yerlere sorduk.
 

 

Etiketler:

Misafir - 24.03.2016 23:27:44

  • CİN
  • Eskiden benden bilirlerdi... Şimdi trafoya kesin KEDİ kaçmıştır...
  • Yazarın Diğer Yazıları