27.08.2013 12:20:55
Okunma: 5487
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Karışık işler bunlar!

Bugün sizlere planlardan bahsetmeyeceğim, kulaktan kulağa yayılan benimde nazari dikkatimi çeken konulardan başlıkları aktaracağım. 

 
Elbet bunların bazıları, iddia olabilir! 
 
CHP İl Başkanı Ali Engin, eski İl Başkanı CHP Milletvekili Alaattin Yüksel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski İmar Komisyon Başkanı ve mahkemede baş danışmanı olmadığı iddia edilen, Aziz Başkan’ın adeta tanımazdan geldiği, oysaki İBB meclis karar tutanaklarında da başdanışman olduğu bilinen, İzmir kamuoyunda, belli bir yüzde ile anılan Bilgin Erünal söylenildiği gibi bir araya geliyorlar mı? Görüşmelerin birinde Uğur Dündar’da varmış.
 
Hayırlara vesile olsun!
 
***
 
Crown Plaza Otel’inde, Fazıl ÖLÇER ile Adnan KESKİN bir görüşme yapmışlar mıdır? Yaptılarsa ne görüşmüşlerdir?
A) 10 Nisan’da başlayan vapur iskelesi tadilatını nasıl bitiremediğinin, nedenlerini anlatıyordur.
B) Yaptığı dünya çapındaki projelerden dolayı siyasi olarak ödüllendirilmeyi bekliyordur.
C) Ne olacak bu memleketin halini konuşuyorlardır.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi araçlarını önce HYUNDAI sonra MITSUBISHI şimdi TEMSA’dan almakta bu üç markanın temsilcisi kimdir?
 
Bir bilen var mıdır?
 
***
 
Bilindiği üzere, Aziz Kocaoğlu ve İzmir Büyükşehir Meclis Üyeleri’ne 25.07.2013 tarihinde İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni çıktı. Bu soruşturma izninin haber değeri olmadığından mı nedir bilinmez, hiçbir yerel medyada yer bulmadı. Onlarda haklı bu kaçıncı demişlerdir. Bilgin Erünal’ın kamuoyunda “kıyak plan” diye tabir edilen plan tadilatı için de soruşturma izni verilmişti. Şimdilerde 17. Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava sürmekte. Davanın ilk duruşmasında Aziz Kocaoğlu, hakime verdiği ifadesinde; “Dokuz yıl içinde dört kez içişleri Bakanı değişmiştir, Abdulkadir Aksu döneminde Büyükşehir Belediyesi ile ilgili hiçbir soruşturma izni verilmemiştir. Beşir Atalay zamanında da soruşturma açıldığını hatırlamıyorum. Bütün soruşturma kararları İdris Naim Şahin döneminde açıldı. Şu anki Muammer Güler döneminde henüz bir soruşturma kararı verilmedi”
 
Bu açıklamalarınızı yaparken, bende mahkemede vardım, hatta karşı karşıyaydık Aziz Başkanım, Bilgin Erünal için “benim danışmanım değildir” demiştiniz. Beşir ATALAY soruşturma izni vermedi dediniz de yine yanılttınız insanları, nasıl hatırlamazsınız? Bayisi olduğunuz ailenin gelini GİRAUD Ailesi Planı için, 04.05.2010 tarihinde, soruşturma kararının altında imzası olan kişi Beşir ATALAY değil miydi nasıl unutursunuz?
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler ilk soruşturma iznini verdi, sırada hangi soruşturma izinleri olacak! 
 
Belki sizler siyasi diyeceksiniz, ancak ne yazık ki siyasi değil! 
 
Dün itibariyle belediye zabıtaları, yeni soruşturma izinlerini meclis üyelerine ulaştırmak için tüm ilçelere gideceklermiş.
 
Danıştay itirazları kabul eder mi dersiniz?
 
Aziz Başkanım bence siz çok yoruldunuz, yıprandınız zaten gayrimenkul zenginisiniz, sizin hiçbir şeye ihtiyacınız yok köşenize çekilin dinlenin artık. 
 
Notlarım;
 
* 13 Ağustosta İZSU’da bir toplantı yapılmış, bu toplantının konusunu detaylarıyla sizlerle paylaşacağım, gerçekten Çiğli Arıtma çalışmıyor mu? 
 
* Amerikan Hastanesi Planı ile ilgili, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerine Şebnem Tabak adıyla konuya ilişkin, bilirkişi raporlarını yollamış mıdır? Bu plan tadilatı ne yazık ki uygun değil. Benden söylemesi!
 
* İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kamulaştırma bedeli ödenmiş, iddialarını araştırıyorum. Mahkeme dosyalarını inceleyip sizlerle paylaşacağım. Bu para kime ödenmiş dersiniz? 
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları