15.04.2015 22:54:36
Okunma: 3137
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Kim Gölge Ediyor?

 

Kocaoğlu’nun basına verdiği açıklamalarını yazmayım dedim ama yine kendimi tutamadım.

Başkan Aziz Kocaoğlu, milletvekili listelerinin belirlenmesi sürecinde hakkında yapılan haberleri eleştirdi. Daha önce de “Liste yapmadım, kimseyi önermedim ya da kimsenin vekil olmasına karşı çıkmadım” 
 
Hatta daha da ileri gidip, ” hasta ziyareti yaptım” demediniz mi?
 
İsterseniz bir açalım bilmeyenlerde öğrensin;

"Ben Ankara'ya hasta ziyaretine gittim. Listelere müdahil olduğum iddiaları tamamen manipülasyon" derken, bir zamanlar Havagazı Fabrikasında ağza alınmayacak küfürler ettiğiniz, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam tarafından deşifre edildi.
 
Susam, "Ben kendisini TBMM kapısında gördüm. Aracımın camını açtım ve ona 'hoş geldin' dedim. O da arkadaşları beklediğini söyledi. Sonra Meclis'te İl Başkanımız yanıma geldi. Bana Kocaoğlu'nun Genel Başkan ile görüştüğünü söyledi" 
 
Ya başkanım yakalandın, SOBE!
 
Zaten sadece bu seçimlerde mi müdahil oldunuz, yerelin de genelinde, kurultayında hepsinde olmadınız mı? Sonra da çıkıp "efendim benim bir müdahilim olmadı" diye gözümüzün içine baka baka söylemediniz mi?
 
Hadi başkan biz bizeyiz burada, Kemal Kılıçdaroğlu ile ne görüştünüz? 
 
Alaattin Yüksel kimsenin haberi olmadan, ne olur olmaz diye adaylık başvurusu yapmış mıydı? Siz onun için mi gittiniz Ankara’ya, pardon hasta ziyaretine? 
 
Neyse daha fazla uzatmayalım, zaten sağır sultan duydu.
 
Aziz başkan her fırsatta, “Güneş Balçıkla Sıvanmaz” diyorsunuz da burada güneş kim oluyor, balçık kim oluyor anlayamadık biraz açsanız.
 
Kocaoğlu “Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir zaman gazetecilere akreditasyon ya da ambargo uygulanmadığını” söyledi.
 
Zaten bir belediye başkanının böyle bir lüksü olamaz değil mi?
 
“Biz emin adımlarla bu kentin kalkınması, huzuru için canımızı dişimize taktık çalışıyoruz. Bütün arkadaşlarımız ile birlikte… Engellemeye çalışmayın. Sadece ve sadece izleyin. Gölge etmeye kalkmayın. 11 senedir gölge olamadınız bundan sonra da olamayacaksınız.”
 
Pek öyle görülmüyor be başkan ağır aksak gidiyorsunuz, 5. Gemi geldi dediniz, Çakabey ilk gemi idi, biraz çalıştı arızalandı, arızanın adı “sanayide çocukluk hastalığı” oldu, Boya yapılacak dendi aylar geçti geldi. Şimdi de 9 Eylül adlı gemimiz geri gitti.
 
Kim gölge etti de böyle oldu?
 
Teleferik siz geldikten sonra 2007 yılında kapandı. 2015 yılındayız hala teleferiğin açılmasını bekliyoruz. Ne gölge etmişler ne gölge. 
 
“Türkiye’nin en büyük sosyal yaşam kampusu, İzmir'in Buca ilçesinde yükseliyor.” Diyorsunuz da yükselen bir şey göremiyoruz? Mayıs ayında kırmızı kurdele kesecek miyiz yoksa başka bahara mı kaldı?
 
Kim gölge ediyor başkan siz biliyor musunuz?
 
“Yolumuz insana hizmet yoludur. Yolumuz insanı yüceltmek yoludur. Başka işte gözümüz, kulağımız, hesabımız yok. Bunu herkes biliyor. Ama herkes yalandan kara çalmaya çalışıyor” diye konuşmuşunuz.
 
Pardon ulaşımda devir yaptık dediniz per perişan olduk, duraklar yok, insanlar yağmurun altında per perişan oldular, şimdi güneşte kavrulacaklar.
 
"Büyükşehir ve başkanı tırmalanmaya, halkın gözünde itibarsızlaştırmaya çalışılacak. Bizler mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi şahsımız için değil, ülkenin geleceği, hukuk devleti, adalet, ülkenin kalkınması, kentin kalkınması için yapacağız. Siyasetçilere düşen görev budur. Hep birlikte bunu başarmak zorundayız” dedi.
 
Başkanım bu söyleminiz beni pek bir telaşlandırdı, bir haber mi aldınız? Kimse kimseyi boş yere karalayamaz değil mi?
 
Yine basında yer alan habere göre; Seçim yarışı Bitti ilgi azaldı başlığı ile, 
 
“Öte yandan milletvekili adaylarının belirlenmesinden sonra belediyenin gerçekleştirdiği ilk törene ilgi azdı. Önseçim ve kontenjan adaylarının tespiti döneminde yoğunluk yaşanan Büyükşehir törenlerinde bu kez sandalyeler boş kaldı. Birçok isim tören alanına gelmezken ortaya çıkan manzara listelerin tamamlanmış olmasına bağlandı.”
 
Bak başkanım yanında kimse yok siz sanıyorsunuz ki herkes sizi seviyor, hiç öyle sanmayın elinizdeki güç gittiğinde, yanınızda kimse kalmayacak. Bence iktidar peşinde koşacağınıza biraz dost edinin en yakınızdakiler bile sizi sevmiyor benden söylemesi.
 
 

Etiketler:

Cesamin ÖZKAN - 17.04.2015 22:45:10

  • AZİZ KOCAOĞLU HER YAPTIĞI İŞİ İNKAR ETME SAHİPLENMEME USTASI OLDU.
  • Lista yapmadığını kimseyi önermediğini söyleyen aziz kocaoğlu öncede yerel yönetim seçimleri sürecinde liste yapmadığını PM nin son gece toplantısına gitmediğini baskı yapmadığını söyleyip ortalıkta dolaşmıştır.Ancak sonuçta görüldüki tam tersi davranışlar içinde olmuş ve inkar ettiği bu tür işleri hep yapmış. O nedenle her alanda beceriksizlik abidesi olan bu adam söylediklerini yaptıklarınıda inkar etme ustalığını gayet iyi başarmaktadır.Basını izleyen normal bir vatandaş bu adamın dediklerini inkar ettiğini hemen anlar. Bir adamın işine işleyişine ve icraatlarına bakınca her alandaki adımlarının analizini yapmak çok zor olmaz. Bu adamın metroda, teleferik tesislerinde, bina kiralama ustalığında, son derece verimsiz personel politikalarında, fuar kuruluşunda, üç beş tane doğru dürüst alımını ve işletmesini beceremediği arabalı vapurlarında, siyaseten partisini % 12 oy ve sekiz kocaman belediye başkanlıklarının kaybında, AKP nin ömrüne ömür katan eylemlerinde ne olduğunu anlamak zor olmasa gerek. O nedenle her dediğine inanmak çok saflık olur. artık aziz kocaoğlu bu ilde bitmiştir ve onun uzantılarıda manevralarda yapsa aynı şekilde onlarda bitmiştir. Aslında bu görmüş oldukları günlere bile kendileride şaşırmakta olup fazlalığı çok aşikardır. Hiçbir şey olamayıpta bir şeymiş gibi kendilerini okutabilmiş olanlara kananlarada yazıklar olsun demek lazım tabiki.
  • Yazarın Diğer Yazıları