7.11.2018 19:09:15
Okunma: 3392
6 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Kocaoğlu Olmazı başardı,

 
Körfezde marul yetiştirmeyi becerdi!
 
2012 yılında, İzmirliye bir söz vermişti,
 
Kocaoğlu: “En büyük mirasım yüzülebilir körfez olacak”
 
2014 seçim öncesi, CHP’nin yeniden aday gösterdiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu projelerini açıkladı.
 
Kocaoğlu yeniden seçilerse İzmir Körfezi’ni temizleyeceğini ve toplu taşıma sorununu çözeceğini söyledi.
 
Toplu taşıma sorununa bu yazımda hiç değinmeyeceğim, toplu taşımaya girersek, bu yazı bitmez,
 
2016 yılında,  "İzmir Körfezi'nde ne zaman yüzülecek" sorusunu da yanıtladı.
 
Kocaoğlu şunları söyledi;
 
"..,Süreç istediğimiz gibi işlerse 2-3 sene içinde semeresini görürüz..,”
 
2019 yılına girmek üzereyiz, körfezde yüzmeyi bıraktık,
 
Denizi göremiyoruz!
 
Denizi örten yeşil örtünün, deniz marulu olduğunu öğrendik,
 
Aklıma ilk gelen,
 
Bizim başkan tarımı desteklerken, acaba denizde marul yetiştirmeyi, tarımsal kalkınma programına almış olabilir mi diye düşündüm,
 
Sonrasında, deniz marulu nedir diye bir araştırma yaptım,

“Bir diğer adı ulva olan deniz marulu, dünyada nadir olarak bulunmaktadır. Kıyı denizlerde ve okyanuslarda yetişen deniz marulu, oldukça da faydalıdır. 35-40 cm boyundadır ve derin sularda yetiştirilmektedir.  Deniz marulu ülkemizde ne yazık ki yetiştirilememektedir”
 
Vay be dedim, meğer Kocaoğlu olmazı başarmış!
 
Biraz daha araştırdım,
 
Modern Aktar Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ Saraçoğlu mucizevi etkileri olan Deniz Marulunu ne işe yaradığını anlattı,
 
“Özellikle kadınların korkulu rüyası olan selülitlerin oluşumunun engellenmesinde ve tedavisinde çok etkili olan Deniz Marulu kilo sıkıntısı çeken kadınlarında yardımcısıdır.,. Vücut bu maddeleri deri altında depolayarak yağlanmaya ve selülitlere neden olmaktadır. Deniz Marulunun binlerce çeşidi var. Kozmetik sanayisinde yağ eritmek için kullanılan bu ürün üzerine uzun çalışmalar yapan Saraçoğlu, bölgesel yağların yok edilmesinde kullanıldığını belirtiyor. Çok iyi bir katalitazör olan deniz marulu son yıllarda büyük ilgi görmeye başladı. Zahide Yetiş’in isteği üzerine bu konuda araştırmalar yapan Saraçoğlu mucize bir ürün geliştirdi.” 
 
Acaba Kocaoğlu İzmirli hanımlar için bu mucize ürünü, İzmir Körfezinde yetiştirmiş olabilir mi diye düşünmeden edemiyor insan,
 
Şaka bir yana, Deniz Marulu öyle masum bir bitki değilmiş!

“Deniz marulu faydalı bir ürün olsa da, insan sağlığı için zararlı olabilir. Hidrojen sülfit salınımı yaptığı için, zehirli bir gaz salan deniz marulu, çürüdüğü zaman insanları öldürebilmektedir.
 
Ülkemizde taze deniz marulu yetiştirilemediği için, bu besini dikkatli kullanmanızı öneririz.”
 
Basında yer alan “2018 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardır İzmirlilere sunduğu "Yüzülebilir Körfez vaadi" giderek fiyaskoya dönüşüyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir'e hakim olan kötü kokunun Körfez'den kaynaklandığı ve Üçkuyular'da hala denize kanalizasyon sularının akıtıldığı ortaya çıkarken, bir skandal da Karşıyaka'da yaşandı..”
 
Kocaoğluna uyarıda bulunmak istiyorum,
 
Siyasete verdiğiniz zamanı birazda İzmir için verseniz diyorum acizane,
 
Başkanlık koltuğuna veda ettiniz, yanınızda sizi pohpohlayanlar kalmayacak, belki siz hala farkında değilsiniz ama!
 
Notlarım;
 
İddialara göre Genel Sekreter Buğra Gökçe Bilgi İşlemde çalışan 50 personel için  IPHONE X cep telefonu almış. Her bir telefon 8 Bin TL imiş. 400 Bin TL tutarında IPHONE X alınması umarız sadece bir iddiadır. 
 

 

Etiketler:

Misafir - 8.11.2018 12:10:27

 • Mehtap Wood
 • Çeşme'den yazıyorum. Bayram Kavun'un yanıtına yüzdeyüz katılıyorum. Bunların mağduru olan bir vatandaş olarak çok iyi becerdikleri şeyin, MİNAREYİ ÇALARKEN KILIFINI HAZIRLAMAK olduğunu dehşetle yaşıyorum. Bu işlerin uzmanı olanların üstüne bir de CHP li olmaları gerçekten çok acı.
 • Misafir - 8.11.2018 03:10:47

 • murat
 • 3 kuyularda olta ile balık tutanlar, lağım suları ile oynayan balıkları yediler.bu da Kocaoğlunun eseri.Binlerce insan belkide kanser olacak.ben olsam Kocaoğluna dava açarım.Olmaz bu kadar da...trafik,tramvay...izban keşmekeşi...Bir de boklu balıklar...Sözün bittiği yer.bakın eğer ki olası bir kuvvetli depremde,bel.sarayı çökerse,bunun sorumlusu Kocaoğludur.Çünkü çürük raporu verilen bina, 10 yıldan beri 2000 çalışana tehlike.Allah korusun.hala ben başarılıyım diyor ya...Çok gülüyorum.Allaha havale ediyorum.
 • Misafir - 7.11.2018 20:59:14

 • Bayram KAVUN
 • Nivent hanım ben bunları iyi tanırım verecekleri cevap kamu yararı ve hizmetin gereği için der geçerler yani hani bir deyim vardır minareyi çalan kılıfını hazırmış yalan iftira ne ararsan bunlarda var hepsine maruz kaldım
 • Misafir - 28.11.2018 00:24:59

 • conan
 • kocaoğlu marul yetiştirse iyi.yüzlerce insanı işten çıkardı.bir sürü çalışana mobing yaptırdı.ARALARINDA ÖLENLER OLDU.yatacak yeri yok kocaoğlunun.bedduası çok.
 • Misafir - 13.11.2018 22:15:16

 • Bayram KAVUN
 • Mehtap hanım telefon yanlış olmuş düzeltim birlikten kuvvet doğar sizi de haklı mücadelemizde yanımızda görmek isterim gelin birlikte haksızlıklara set olalım 05454865857
 • Misafir - 11.11.2018 20:35:53

 • Bayram KAVUN
 • Mehtap Wood merhaba birlikten kuvvet doğar sizi de haklı mücadelemizde yanımızda görmek isterim gelin birlikte haksızlıklara set olalım 05444865857
 • Yazarın Diğer Yazıları