11.10.2013 15:31:05
Okunma: 6678
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Koltuğu sağlam tutacak mı?

 Geçtiğimiz Gün CHP İl Başkanı Ali Engin’in yerel bir medyada yaptığı açıklamasında, Karşıyaka Belediye Başkanlığı konusundaki hayallerini herkesin bildiğini, hiçbir dönem bu düşüncesini saklamadığını söyleyerek, kendisini eleştiren parti içi rakiplerine “hodri meydan” demiş.

 
Böyle bir açıklamayı, geçmişte CHP il Başkanlığı yapmış kimse yapmadı, en azından ben duymadım. Böylesine bir açıklama yapılabilinir mi? Mümkün mü parti tüzüğüne uygun mu? 
 
Bence hiç şık olmadı, demezler mi kardeşim eylülde niye istifa etmedin?
 
Ali Engin açıklamalarına şöyle devam etmiş. “Ben kendime güveniyorum. Yapılacak eğilim yoklamasında en az yüzde 60 alırım. Hatta buradan ‘hodri meydan’ diyorum. Yüzde 60 almazsam aday değilim.”
 
Pardon nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Ben Karşıyakalıyım hem de doğma büyüme Karşıyakalıyım ben kendi adıma sizi desteklemiyorum, etrafımdaki kişiler desteklemiyor. Siz daha Karşıyaka belediye başkanlığı hayalleri kurmaktan önce, Yamanlar’da yapılacak çöp tesisine karşı bir duruş sergileyin.
 
Siz, Yamanlar çöp tesisine yeşil ışık yakmamış mıydınız?
 
Şimdilerde, kulaktan kulağa yayılan dedikodulardan bahsedelim diyorum. 
 
Aziz Başkan fuarda, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren profesyonel bir ekiple toplantı yapmış. Bu ekibin temel görevi, başkanın kaybolan imajını önce düzeltmek sonra da kamuoyundaki ilişkileri düzeltmek, toparlamak. Hatta yakın çevresindeki insanların bile nasıl davranması gerektiği konusunda danışmanlık yapacakları belediye koridorlarında konuşulmakta.
 
Çok merak ediyorum başarılı olurlar mı dersiniz?
 
Yine belediye koridorlarında konuşulan diğer bir konu ise Aziz Başkana muhalif olan ne kadar kişi varsa, “İzmir Büyükşehir adayları, ilçe belediye başkan aday adayları, hatta belediye meclis üyesi aday adayları dahil olmak üzere hepsi ile ilgili bir ekibin bilgi belge avına çıktığı, bilgi ve belge bulunamayanlarla ilgili fısıltı gazetesiyle yıpratılmaya çalışıldığı da konuşuluyor.
 
CHP İzmir Büyükşehir adayları ocak ayında açıklanacakmış. Ankara, İstanbul, İzmir Genel Başkanın kafasındaymış. CHP de bir slogan var, Yeni CHP de değişim sürecek deniliyordu. Şimdi önemli bir virajın eşiğinde CHP.
 
Değişim ne demek?  Önce eskiler gidecek yeniler gelecek, böylece YCHP yeni gelenlerle yeni şekline göre dizayn edilmiş olacak. Her yenilik olumlu oldukça artı puanlar getirecek. Demek ki CHP’nin en fazla belediye başkanına sahip olduğu il olan İzmir’de belediye başkanlarının meclis üyelerinin en az %75 değişmeli ki yeniliğe uyum sağlasın. 
 
Sn Kılıçdaroğlu sözlerini, siyasetten anlamayan bir kişi olarak ben böyle anlıyorum, ben böyle anlıyorsam yeni yılda YCHP’nin yeni adaylarıyla yeni simalarla tanışacak demektir. E ne diyelim yeni yıl hepimize hayırlı olsun, yenilere hoş geldin, eskilere de küsmeyin dinlenin derim.
Herkes bir savaş içinde, bu seçimler asıl Sayın Kılıçdaroğlu için çok önemli, oturduğu koltuğun devamı bu seçimlere dayalı. İşi gerçekten çok zor. 
 
Notlarım;
 
Büyükşehir adayları için inanılmaz dosyalar geliyor, bir dosya çok dikkatimi çekti, yok olamaz diyorum. Ne yazık ki doğru.
 
Buca Belediyesinden, kültür harcamalarının listesi geldi ancak 2012 yıllarında yapılan bir konseri yazmışlar. Hadise Konserini unutmuşlar 29 Ekim’de yapılan Konseri Buca Belediyesi yapmamış mıydı? 
 
Nice Bayramlara        
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları