07.12.2016 17:28:24
Okunma: 3753
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Köy evi - çiftlik evi mi?

 

Dün 6. Asliye Hukuk Mahkemesinde, Gazeteci Mutlu Tuncer, Gazeteci Ufuk Türkyılmaz ve bendeniz, Erol Yaraş tarafından açılan tazminat davası ile yargılanmamıza başlanıldı.

 
Adliye kapısından girdiğimde, telefonum çaldı, “kardeş nerdesin”
 
Temiz İzmir Derneği Kurucularından olan, ağabeyim Sedat Cuhadar hastalığına rağmen destek için gelmiş. Duruşmanın yapıldığı salonun kapısında beklerken, sağ tarafımda avukatıyla Erol Yaraş vardı.
 
İlk defa bu kadar yakından kendilerini gördüm. Neden bunu özellikle belirtiyorum, Erol Yaraş’la ilgili hiçbir sorunum yok ve olamazda..,
 
Erol Yaraş’a ait yer ile ilgili, Temiz İzmir Derneği'ne ihbar geldi. İhbarda aynen şu ifadeler yer alıyordu, “Erol Yaraş adlı gazeteciye ait yerde mandalin ağaçları kesildi ve buraya at çiftliği yapılacakmış. Bizler bir çivi çakamazken bu kişilere izin var.”  İhbarcı yazdıklarını resimler ile destekleyince, ilgili belediyesi, Çevre ve Şehircilik, Mahalli İdareler, Tarım İl Müdürlüğü ile yazışmaları yaptıktan sonra yazmaya başladım.
 
Erol Yaraş ihtarname çekti, “burası bana ait değil” dedi. 
 
Oysaki Yeni Türk Medeni Kanunu’nun 1 Ocak 2002 tarihinde yürürlüğe girmesiyle, 2002 yılından sonra edinilen mallar ortaktır. Denildi. 
 
Bu bile hedef saptırmak değil midir?
 
Duruşma salonuna girdiğimiz de, İzleyiciler arasında oturan bir kişiye gözüm takıldı. Nerden tanıyorum diye sürekli baktım. 
 
Sonrasında yok olamaz dedim ama oydu!
 
Narlıdere Belediye Başkanının Avukatı, Atakan Beşken. 
 
İçimden elbet takip edecek, bu dava sonucunda buranın usulsüz olduğunu kesinleştirdiğimizde, yine Atakan Beşken ile duruşmada yerlerimizi alırız herhalde diyorum.  
 
Bahse konu yerin mimari projesinde “çiftlik evi-köy evi” olarak görüldüğünü ben değil yetkili makamlarla yazışmalarımızda belirtiliyor.
 
Siz, B.Equine Binicilik adlı, hiç köy evi gördünüz mü?
 
Ya siz hiç köy evinin kapısını böyle gördünüz mü?
 
 
 
Köy evi - çiftlik evinin plan notunda, 250 metrekareyi geçemez diyor. Lakin verilen Yapı Kullanım Belgesi 362 metrekare.
 
Aman yanlış anlaşılmasın, toplam 112 metrekare değil bizim konumuz.
 
Atların barındığı yeri emsale saymamışlar onların etrafı açık sundurmadan ibaret..,
 
 
Fotoğraf,incelediğinde, bu alanda açık bir yer yok!
 
Buraya, İşyeri Çalıştırma Ruhsatı verilmiş. Ruhsatın imzasını da Abdul Başkan atmış. İyi de yapmış Narlıdere’ye bir at çiftliği kazandırmış.
 
 
 
Ruhsat incelediğinde, Çiftlik - Köy Evi yazmakta. Hangisi var bu alanda çiftlik evi mi köy evimi anlamadık.
 
Sonuç olarak biz kimsenin statüsü veya onurunu zedeleyecek yazı yazmayız.
 
Bizim derneğimizin kuruluş anacı yerel yönetimlerin yanlı veya yanlış uygulamalarını ortaya çıkarmak ve İzmir halkının yararına olmayan veya birilerine rant sağlamaya yönelik plan ve benzer girişimleri Adalete teslim etmektir.      
                 
Biz kimsenin sağlığı ile psikolojik durumu ile statüsü ile veya onuru ile ilgili değiliz.   
 
Ortada bir plan notu var, ortada yapılan imalatlar var ama çok sayın tanınmış gazeteci nasıl olurda itibarımı yerle bir ediyorlar diyebilmekte.    
                
Her insan kendi şeref ve onurunu bugüne kadar nasıl en üst seviyede tutmuş ise, bizim bir haberimizle yerle bir olmaz..        
               
Ortada bir gerçek var. İmara aykırı yapı orda duruyor biz burada yargılanıyoruz.
 
Bu şekilde esastan uzaklaşıldığı ve bunun kasıtlı yapıldığı, mahkemenin de buna alet edilmek istenildiği düşünülebilir mi? 
 
Her zaman dediğimiz gibi Yüce Türk Adaletine Güveniyoruz.
 

Etiketler:

Misafir - 10.12.2016 18:28:08

  • Cesamin ÖZKAN
  • Sema Pektaş, siyasal kimliğin ile o tesisleri gezmek içine sindimi ?. Hani sen Manisa'da düzenin mağdur ettiği çocukları savunmuştun, bakıyorum da düzensizliği yaratanlara karşı çok uyumlu olmuşsun. Yasaları çiğneyerek iş yapanlar dolayısı ile yasaların dışında davrananlara ortam hazırlamış olup, düzensiz ortamlar yaratanlardır. Demekki Manisa olayı bu günler adına senin için şov içerikliymiş. Halkın ilericilik adına durdurulamayacak toplumsal yaşam sürecinde her türlü engelleyicileri mutlaka telef olacaklardır.
  • Misafir - 10.12.2016 18:22:54

  • Cesamin ÖZKAN
  • Çok belliki Dallas'ın uçsuz bucaksız arazilerine petrol kovboylarının inşa ettiği anlamda bir çiftlik evi kurmuşlar. Ancak burası İzmir Sahilevleri. Arazi o kadar geni değil, ama çiftlik evi etiketi ile malikane kondurma düşüncesinde sınır tanımayanları izliyoruz. Cumhuriyet treni ilerlerken ufak tefek yol kazalrı olur, kazaya sebebiyet verenleri o tren silindir gibi ezer geçer ve yerden sıyıracak durumları dahi kalmaz.
  • Yazarın Diğer Yazıları