07.10.2014 18:24:35
Okunma: 4897
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Mahallenin delileri diyorlar!

 
Uzun zamandır sizlerleyiz, amacımız kimseyle uğraşmak değil. Kimsenin kazancına da mani olmak gibi, bir derdimiz de yok.
 
Peki, kardeşim sizin derdiniz ne diye sorabilirsiniz. Biliyorum bizim bir derdimiz yok diye, cevaplamamız yeterli gelmeyecek. Bu soruyu günde pek çok kez duyuyorum. Hatta en yakınım kızımdan da duydum.
 
Hani derler ya mahallenin delisi. Bizler bir elin parmaklarını geçmeyen sayımız ile İzmir ilinde tüm olumsuzluklara karşı mücadele eden gurubuz.
 
Temiz İzmir Derneği’nin, amacının ilk maddesi; “Yolsuzluklara ve Haksızlıklara karşı, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan tüm vatandaşlarının ve dernek üyelerinin  haklarını ve hukukunu korumak topluma zarar veren her türlü yolsuzluğun ve haksızlığın takipçisi olmak.”
 
Derneğin amacını süs olsun diye koymadığımıza göre, gereğini yapmaktan öte bir şansımız da yok.
 
Dün çok değer verdiğim bir büyüğüm, bayram kutlaması için beni aradı. Hoşbeş sohbetten sonra, “ibretle sizi izliyorum. Ne zaman tabiri caizse birilerinin kucağına oturacaksınız diye nafile bekledim, helal olsun sizlere. Reklamsız nasıl götürüyorsunuz?” 
 
Evet, bizlerde nasıl becerdiğimizi inanın bilmiyoruz. Bugün kahvaltıda bir araya geldik. Gündem maddesi biriken borçlardı, bir avuç insanın maaşlarından artırdıkları ile davaların açılması, kira, aidat, elektrik, su, adsl derken el elde baş başta kalıyor. 
Bizlerin içinde akıllı insan yok mu? Bizler bilmiyor muyuz para kazanmanın yollarını.
 
Elbet en iyisini biliyoruz.

Temiz İzmir Derneği’ni birçok kimse artık biliyor. Lakin üye olmaya korkuyorlar, hatta bizle aynı karede görünmek istemiyorlar, derneğe ziyarete gelen kişiler, bizimle aynı asansöre binmeye de korkuyorlar. Çünkü bizlerle görünmek ve anılmak onları zora koyar korkusu taşıyorlar.
 
Bu durum aslında bizlerin nasıl doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. 
 
Gelelim bizlerin AKP yandaşı olduğumuz imalarına, bizler kimsenin yandaşı değiliz, olsaydık zaten kira derdimiz olmazdı değil mi? AKP’li belediyeleri yazmıyor muyuz, yazıyoruz. 
 
Kim usulsüzlük yapıyorsa yazarız, yazmakla kalmayız takibini yapar, neticelendirene kadar canhıraş çalışırız.
 
Kimi zaman defalarca kaleme aldığımız konular birçoğumuza kabak tadı veriyor. Bunun da farkındayız. Ancak yazmalıyız ki bir şeyler değişebilsin.
 
Konunun özü her devirde bir Donkişot çıkar.

Temiz İzmir Derneği tüm üyelerine çok teşekkür ediyorum, iyiki varsınız.
 

 

 

Etiketler:

Misafir - 08.10.2014 12:25:01

  • Takdirler
  • Çok Sevgili Nivent Hanım, takdirlerimi iletecek söz bulamıyorum. Bizlerin karınca kararınca ayda düzenli 20 TL, 50 Tl her ne kadar verebilirsek düzenli bağış yapmamız için bir banka hesap no.su verseniz, en azından maddi konuda bu kadarcık da olsa katkımız olabilir. En az 100 kişi 20 TL - 50 Tl arası bağış yapabilir diye düşünüyorum, ortalaması 30 TL olsa ayda 3000 TL bir derdinize merhem olur.Ben şahsen hesap no.nuzu gördüğüm tarihten itibaren her ay 100 TL yatırmaya kendime karşı söz veriyorum. Tekrar elinize ve yüreğinize sağlık.
  • Yazarın Diğer Yazıları