17.12.2013 23:44:34
Okunma: 4871
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Milyonda bir ihtimal

 
Günlerdir kamuoyunun dikkatini çeken, Sema Pekdaş Konak Belediye Başkanlığına aday adaylığı bugün kesinleşti kesinleşmesine de tartışmalar pek biteceğe de benzemiyor. 
 
“Adaylığın duyulmasından itibaren hakkında başlatılan, “Böyle aday istemiyoruz kampanyası çığ gibi büyüyor.” Haberleri hemen hemen her platformda tartışmaya açıldı.
 
26 Kasım 2013 tarihinde, yerel basına yansıyan haberde, Sema Pekdaş Konak adaylığı sorusuna kesin bir dille, “Hayatım boyunca iki işi birlikte yürütmedim. O yüzden birisinde karar kılmak gerekir. Şu anda bu durum da barodan yanadır.Her zaman kesin kararları verdim ve net oldum. Yine aynı noktadayım”
 
Peki ne oldu da, gönlü barodan yanayken, tüm söylediklerini yok saydı?
 
Oysa parti tabanı kesinlikle Sema hanım’ın adaylığını istemediklerini, her platformda dile getirmediler, adeta haykırdılar.
 
Konak aday adaylarının bunca emek ve  çalışmaları ne olacak? 
 
Partide çatlak sesler çıkarsa, küserlerse kim çalışacak?
 
Barodan mı destek alınacak, barodakilerde kızgın. 
 
Aziz Başkan partiler üstü olarak kararını verdi,  parti tabanı ne der umurunda mı, kendi başkanlığı bile henüz netleşmemişken, Sema hanımı bizzat Konak İlçeye götürdü ve Konak ilçede parti kültürüne yakışmayacak bir ifadeyle;
 
 "Önce müşteriyi alalım ondan sonra imzalarız. Önce bir senedi imzalasın. Sonra biz kefil olarak imzalarız"
 
Pardon çamaşır makinesi alınıyor da, sıra kefile mi geldi ben pek anlayamadım.
 
Aziz Başkan size kim kefil, ben kendi adıma kefil değilim, 7+1 milletvekili de değil.
 
Aziz Başkan 13.08.2011 tarihinde, meclis öncesi gurup toplantısında yaptığı konuşmada ne söylemişti hatırlayanınız var mı bilmem, ama bende fil hafızası olduğu için, birde google teyzeyi iyi kullanan biri olarak her şeye ulaşabiliyorum.
 
"Bu grupta 2014 yerel seçiminde aday olmayacak tek kişi biliyorum. O da Aziz Kocaoğlu" diye söyleyen aynı başkan bir anda adaylığını açıklayıverdi.
 
Başkanım dün ne söylediğinizin farkında değil misiniz?
 
Aziz Başkanım, o toplantıda,  Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün'ün grup toplantısında "Sayın başkan size rakip değiliz. 8 belediye başkanının hiçbiri size rakip değil" şeklinde açıklama yapmasının ardından,
 
Siz, Menderes Belediye Başkanı’na sinirlenerek, "Bu grupta, 2014 yerel seçimlerinde aday olmayacak bir kişi biliyorum. Tek kişi biliyorum. O da Aziz Kocaoğlu'dur. Milyonda bir ihtimal dahi yok. Herkes istediği yere aday olabilir" diye konuşmadınız mı?
 
E şimdi bu adaylık niye?
 
Bu beyanlarınızın hemen ardından, toplantıya katılan gazetecilerin sorusu karşısında sinirlenip, "Soru sorun demedim" diyip, ardından da kamera kayıtlarından çıkartılmasını istemediniz mi?
 
Yine sinirlerinize hakim olamayıp, "Ben hayatımda hiçbir zaman çizmeyi aşmamaya çalışıyorum. Lütfen çizmeyi aşmayalım, acı olur" diye sert ifadeler kullanmadınız mı?
 
Sizin yerli yersiz sinirlerinize hakim olamayışınız, CHP’ye zarar veriyor be başkanım.
 
Artık yoruldunuz, çekilin köşenize, size belediye başkanlığı yetmez oldu. Belediyenin yapması gerekenleri yapmaz oldunuz, parti başkanı gibi her ilçenin belediye başkanını, meclis üyesini siz belirleyemezsiniz.
 
Siz bakın, hemşerileriniz bitirilemeyen vapur iskelelerinde neden donuyor?
 
Teleferiğimiz, neden yetişmiyor?
 
İtfaiyeyi, neden sel alıyor?
 
Metro neden bitmiyor?
 
Vapurlarımız 2013 sonunda gelir demiştiniz geliyor mu?
 
Değerli vaktinizi bunlara ayırın.
 
CHP Genel Merkezi en iyi adayları seçecektir siz hiç merak buyurmayınız!
 

Etiketler:

Misafir - 18.12.2013 21:48:30

  • Zulfikar
  • Buzdolabı satıcısı azizin en iyi anladığı şey müşteri-kefil ilişkisi işte kendi de itiraf etmiş fazla bişi beklemek anlamsız. CHP'yi bunlar bitirir sonuçta İzmir'de olacak şey bu.
  • Yazarın Diğer Yazıları