1.10.2018 20:23:29
Okunma: 3064
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Mutlaka Bir Planı Vardır!!!

 

Aziz Başkanın bugün açıklamasını, can kulağı ile dinledim,

 
Yüzünün asık oluşundan veda edeceğini anladım,
 
Vücut dili başkanlığa devam etmek istiyordu,
 
Lakin genel merkezin aday yapmayacağından da emindi,
 
Çok karmaşık bir durumdaydı, başkan adına üzüldüm,
 
Keşke İzmirlilerin gönlünde taht kursaydı da, veda etmesine gerek kalmasaydı,
 
Aziz Başkanın vedası üzerine telefonum hiç susmadı, herkes gidişinden pek mutluydu,
 
Lakin Aziz Başkan bu kadar kolay pes etmez diye düşünmekteyim,
 
Mutlaka bir planı vardır!
 
Bir bakmışınız, otobüsler dolusu belediye çalışanlarından oluşan guruplar, ellerinde pankartlar “İzmir Aziz’dir, Aziz kalacak” sloganlarıyla CHP Genel merkezi önünde kamp kurmuşlar..,
 
Aziz başkanın açıklamalarında,
 
Parti içi yaşanan sürece değinen Kocaoğlu,“24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra CHP genel merkezine yönelik bir değişim çağrısı yapmıştım. Partimde acil bir değişimin zorunlu hale geldiğini söyleyip kamunun ve parti tabanının talebinin bu olduğunu hatırlatarak, ‘söz konusu değişimin genel başkanın öncülüğünde gerçekleşmesi partimize büyük güç katacaktır’ demiştim..,Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki o açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam bugün yine aynı noktadayım, yani değişimde ısrarcıyım. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi kanaatindeyim. Kişilerle problemim yok, sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir.”
 
Aziz Başkan değişim değişim dedi, ilk önce kendinden başladı değişime,
 
Açıklamalarının devamında, 

“Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım. Sözlerimin arkasında başka şeyler gizlemedim. Ne düşünüyorsam onu söyledim.”
 
Doğru söze ne denir, geçmişte,
 
CHP Milletvekili Mehmet Ali Susam’a karşı edep dışı söylemlerinizi yazmak istemiyorum. Çünkü bu söylemleri söylediğiniz, milletvekili sizi affetmiş!
 
Lakin vatandaş için söylediğiniz, mesnetsiz sözleri ne yazık ki yazmak zorunda hissediyorum,
 
Çünkü bende vatandaşım,

“Serdar bu millet böyledir vurdukça yalakalığa devam eder, (Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz`ı göstererek) bak bu da yalakalık yapıyor. Fırçayı yedi mi susar.”
 
Aziz Başkan bu söylemleri söylerken pek keyifliydiniz, yarın vatandaşın arasında dolaşırken kimbilir belki utanırsınız değil mi?
 
Bugün ki açıklamalarınızda, 
 
“İzmirliler beni 3 dönem boyunca belediye başkanı olarak seçti.”
 
Aziz Başkan İzmirliler sizi değil, CHP’yi seçti bunu ne zaman anlayacaksınız çok merak ediyorum,  
 
Bağımsız aday olun, bakalım İzmirlinin % kaçı size oy verecek?
 
Açıklamanızın en can alıcı noktası,

“Bugün için en büyük arzum görevimi CHP’li bir başka arkadaşıma devretmektir.”
 
Bu CHP’li arkadaşınız, Abdul Batur ise çok zor!
 
Nedenlerini bir sonraki yazımda yer vereceğim,
 
Açıklamanızın devamında,

 “Genel başkan ve genel merkez çalışma arkadaşları yetkilidir. Fikrimiz sorulursa açık yüreklilikle geçmişte olduğu gibi bu ismi açıklarız. Türkiye siyasetinde tarlada izi olmayanın harmanda sözü olmaz derler. Ne kadar dikkate alınır ne kadar alınmaz, fikrimiz sorulur mu sorulmaz mı o konuda bir şey söylemiyorum. Sorulursa doğru bilgiyi vermek üzere, inandığımızı söylemek üzere her türlü katkıda bulunuruz” 
 
Aman! Aziz Başkan size sormasınlar, 2014 seçimlerinde size sordular, 8 ilçeyi kaybettik..,
 
Yazımın başında yazdığım gibi Aziz Başkanın mutlaka bir (b) planı, (c) planı hatta (d) planı vardır, 
 
Benim tanıdığım başkan kolay kolay bırakmaz,
 
Kim bilir, CHP Genel Başkanlığı’na oynuyordur, bunun için de İzmir Kalesinin kaybedilmesi lazım. Yoksa.., 
 

Etiketler:

Misafir - 4.10.2018 22:36:54

 • Rüzgarın oğlu
 • ya Nivent hanım.ne olacakki.izmiri bile yönetemeyen zat,nasıl partinin başına geçecek.Rüyamı gördünüz yoksa.Bakın aziz KOCAOĞLU artık yoruldu.yaptığı hukuk dışı işlevlerden ve zulümlerden yoruldu.15 sene ne yaptı.söyleyin bana.metro ve izbanı yaptı.Onunda parasını izmir halkı verdi.İzmir köy kaldı ya.aziz kOCAOĞLU o kadar çok günah işlediki, siz sormayın okuyun medyadan.tarfik,tramvay,bok kokusu,işten çıkarmalar,mobingler...saymakla bitmez.Artık yoruldu kötü şeyler yapmaktan.Öyle planı falan yok.
 • Misafir - 2.10.2018 21:12:17

 • Misafir
 • Abdül Batursuz Narlıdere yapılacak imara uygun binalarla çok güzel olacak.
 • Misafir - 1.10.2018 21:21:39

 • Cesamin Özkan
 • Son dönemde CHP Genel Merkezinde ilk defa etkilendiğim manzara, çok etkili güçlü niteliği üstün ve devleti en üst normlarda yönetmeyi organize edecek bir MYK manzarası idi. Türkiye'yi okumayı bilen, etkili stratejiler oluşturabilen, çok iyi bir veya bir kaç fakülte bitirmiş, bir veya bir kaç dil bilen kişiler artık hakim durumda. Ve en önemlisi kültürlü kişiler. Küçümsemiyorum ama çaycı kılıklı kişiler bir ara cirit atıyordu o katlarda o makamlarda. Daha da niteliği yükseltilecek zamanla.
 • Misafir - 1.10.2018 21:13:46

 • Cesamin Özkan
 • Vay be ne kadar hassas bir CHP'li olduğunu şimdi öğrendim, ne yapsak da acaba kararından vazgeçirip yenden aday olmasını sağlasak. Bakın görüyorsunuz değil mi ilkesizlik nasıl olurmuş. Hala ve hala o ağlayarak ter edeceği koltuğa kafasına göre belirlediği birini oturtmak derdinde. Hele eğer kafasında şu DYP den devşirme profesyonel imar ihlalcisi Abdül Batur denen kişiyi düşünüyorsa yandı keten helvası. Yerel mahkemenin imar usulsüzlüğünü alışkanlık haline getirdiği için hakkında iki kez mahkumiyet kararı verilen bu Abdül Batur denen değilmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Aslında halka hizmet üretebilmiş ve halkın sevgisini kazanmı, gönlünde taht kurmuş olanlar koltuklarına sarılmazlar. Biri aslında bir şey değil iken taşındığı koltuk sayesinde bir şey yerine konulmuş ise işte o koltuklarını bırakmazlar çünkü bıraktıkları an hiç bir şeydirler. Aziz Kocaoğlu bunun sıkıntısı içinde. E tabiki ne ekersen onu biçersin durumu var. Görevini adam gibi yapanlar koltuklarını terk ederken ağlayıp sızlamazlar. Hele Abdül Batur, Narlıdere'yi sanki yönetebilmiş de Büyükşehir kalmış. Haaaa bir dakika Aziz Kocaoğlu nun özlemi için uyar, yani halka değil birilerine hizmet adına doğru bir isimdir söz konusu kişi. Ama merak buyurmasınlar artık öyle bir MYK varki kül yutturamazsınız. Orası çok ama çok mulavemetli hale getirildi. Cumhuriyetin neferleri orada ve her dokuyu çok iyi izliyorlar.
 • Yazarın Diğer Yazıları