07.06.2013 13:43:49
Okunma: 6595
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Narlıdere mahkemelik

 

Bugünkü yazıma başlamadan evvel, bir konuya dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Bizler kimsenin düşmanı değiliz, Bizim için parti, ırk, mezhep, cebinin dolgun ya da boş olmasıyla ilgilenmeden, nerede, ne usulsüzlük var ise yazmaya çalışıyoruz.

Emin olunuz ki yazdığım hiç kimseyi tanımam, ya da bu yazdıklarımdan rant elde etme fikrim yoktur.

Derneğimizde bizlerle omuz omuza savaş veren hiçbir kimsenin de böyle bir niyeti yoktur. Yorumlarınızda “o küçük beyninizi insanlara yarayacak bir şeyler için yorsanız” ya da “ Temizliği ahlakı anlatmak Nivent Hanım ile size kaldıysa vay halimize...”
 
Buyurun o zaman siz yazın. 
 
Elbet bizleri hepinizin desteklemesini beklemiyoruz, bizler içinde yaşadığımız ile saygısı olanların desteğiyle yol almaya devam edeceğiz. 
 
Geçen yazımda notlarımda, 9 Sulh Ceza Mahkemesi’nde hangi belediyenin davası görülecek, gelecek yazımda yer vereceğim demiştim. Söz verdiğim gibi tüm olayları kaleme alacağım.
 
Öncelikle, İçişleri Bakanlığı, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2012/31 karar ve 09.Ocak 2012 tarih imza; İdris Naim Şahin.
 
16 iddianın 8 âdetine soruşturma izni verilmiş, Narlıdere Belediye Başkan’ı ve bürokratları Danıştay’da itirazlarını yapmış, kabul görmemiş olacak ki, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırlayıp, İzmir 9. Sulh Ceza Mahkemesi'ne yollamış.
 
Soruşturma 2011/52859  no ile İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı İddianameyi hazırlayıp İzmir Sulh Ceza Mahkemesi’ne yollamış. Davacı, K.H yani kamu hukuku, Şüpheliler; Abdül BATUR, Şermin HEPDÜNDAR, Özgür TAŞBUNAR, Çiğdem SARIKAYA, Ali Ulvi DÜLGER, Aslı KİPÖZ, Rıdvan TURAN...
 
İddianamede geçen maddeler;
 
1) Smyrna Park’ın İDEA inşaatına ait olduğu, otoban kenarındaki her bina dokuz katlı iken İDEA inşaata ait olan binaların on iki katlı olduğu, Smyrna Park Alanı olarak bilinen alanda, 22862 metrekare maksimum brüt inşaat alanının aşılarak 42998 metrekare alan üzerinde ruhsat düzenlendiği, böylece İmar mevzuatına aykırı bir şekilde inşaat yapılmasına göz yumulduğu, bu olaydan Abdül BATUR, Ali Ulvi DÜLGER ve Şermin HEPDÜNDAR sorumlu oldukları.
 
2) Smyrna Park olarak bilinen alanda, Yunusoğlu İnşaatın yaptığı ve Güven Erkaya Spor Salonu yanındaki sitenin ruhsatlı olduğu, ancak söz konusu dubleks konutlarda yapılan onaylı mimari projede yer almayan değişikliklerin imara aykırı olduğu, buna rağmen inşaatın durdurulup mühürlenmesi gerekirken imar mevzuatına aykırı bir şekilde inşaat yapılmasına göz yumduğu, bu olayda Abdül BATUR, Ali Ulvi DÜLGER, Aslı KİPÖZ, Şermin HEPDÜNDAR, Özgür TAŞBUNAR, Rıdvan TURAN’ın sorumlu oldukları.
 
3) Temel İnaşaat Gloria Park Sahilevleri alanı olarak bilinen alanda 8313 ada, 1 parselde düzenlenen onaylı imar mimari projelerde tüm dubleks konutlarda yer alan iç bahçe olarak ayrılan üstü kapalı alanların iç bahçe tanımına uymadığı, KAKS hesabına dahil edilmeyerek alanların İzmir Büyükşehir yönetmeliğince belirlendiği ve iç bahçe alanlarının KAKS alanı hesabına dahil edilmesi gerekirken, ilgili idaresince KAKS hesabına dahil edilmeyerek ruhsatlandırıldığı,bu uygulama ile KAKS sınırının aşılarak yapı yoğunluk artışı sağlandığı ve bu şekilde inşa edilmesi sonucu söz konusu inşaata imara aykırı durum oluşturarak hatalı işlem yapıldığı, böylece İmar Mevzuatına aykırı bir şekilde inşaat yapılmasına göz yumulduğundan sorumlu, Abdül BATUR, Ali Ulvi DÜLGER, Aslı KİPÖZ, Şermin HEPDÜNDAR.  
 
Devamını yarın sizlerle paylaşacağım. 
 

Etiketler:

Misafir - 07.06.2013 16:41:01

  • İnsaf
  • Nivent hanımın yazma serüvenini yaklaşık iki yıldan bu yana izliyorum. Halk tabiriyle en ufak bir "yamuğunu" görmedim. Öğrendiği, kendisine gelen sizlerin, bizlerin ona güvenerek ilettiği bilgileri inceleyerek kusurlu olabileceğini gördüklerini yasal yönden de incelenmelerini, varsa bir kusurlu durum, işlem görmelerini sağlamak için gerekli resmi kuruluşlara iletti, bıkmadan, usanmadan, hiçbir menfaati olmadan. Bugünkü yazısının başında gördük ki desteklenmesi gerekirken az sayıda olacağını tahmin ettiğim ve nedeni için fikir belirtmeye gerek görmediğim kişiliklerin dudak bükmelerinin onu yıldırmamasını dilerim. Bizler için yaptıklarına teşekkürler Nivent hanım.
  • Yazarın Diğer Yazıları