14.12.2013 00:07:03
Okunma: 5560
7 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Ne zor bir durum!

 

Kılıçdaroğlu, "Aziz Kocaoğlu isterse, İzmir'de kendisiyle yola devam edeceğiz"  dedi.

Bu açıklamayı herkes kendine göre yorumladı.
 
Kılıçdaroğlu, yılların siyasetçisi, başka türlü bir yanıt verebilir miydi?
 
Nezaketen dedi! Kıyametler koptu.
 
Milletvekilleri istemiyor, parti tabanı istemiyor, halk istemiyor, gençlik hiç istemiyor bu yüzden adayımız değil mi demesini bekliyordunuz?
 
Sadece gülümseyerek, CHP Genel Başkan’lığına yakışır bir şekilde, nezaketen cevaplamak zorunda kaldı.
 
Eğer gerçekten isteseydi, Aydın belediye başkanı gibi daha ilk günden adayımız Aziz Kocaoğlu, demez miydi?
 
Bugün başbakan bizzat İzmir’e gelip, İzmir Adayımız Binali Yıldırım diye elini kaldırırdı.
 
Kılıçdaroğlu, Aziz Kocaoğlu’nun elini kaldırması gerekmez miydi?
 
Aziz Kocaoğlu, AK Parti’nin İzmir belediye başkan adayı açıklamasından sonra koşa koşa adaylığını ilan etti. Adaylık açıklamasının ardında yatan neden, Binali Yıldırım’ın adaylığının açıklanması değildi.
 
İzmirlinin sevdiği, özlediği Mustafa Balbay İzmir’e geliyordu, Aziz Başkan bu sevgi selinin ardında boy göstermek istiyor olabilir mi?
 
Oysa kendini istemeyen milletvekillerinden biri değil mi, Mustafa Balbay.
 
Bu gerçeği nasıl göz ardı edeceksiniz?
 
Yoksa siyaseten, dün dündür mü denilecek yeniden!
 
Adaylık açıklamasından sonra, kendi ilçesinde Bornova’da davul zurnalarla kutlanmadı başkanlık açıklaması.
 
Ne zor bir durum.
 
Kocaoğlu bugün basına yaptığı açıklamada; “Mağdur edebiyatı benim kişiliğimle bağdaşmıyor” dedi. Oysa geçmişte meydanlarda “adalet istiyorum adalet” diyen kendi değil miydi?
 
Yoksa ben mi yanılıyorum?
 
TV de yaptığı açıklamalarında, “parlak değil çok parlak bir dönem geçirdik” dediniz de neden bu parlaklığı bizler göremiyoruz?
 
Kimseye borcumuzda yok dediniz, çalışanlarınıza borcunuz olabilir mi?
 
“Her yerde aday olmamı istediler” Kim bunu diyenler, bizler mi duymuyoruz yoksa siz mi yanlış anlıyorsunuz?
 
Geçmişte hepimiz size güvendik, arsenikli suyu içer yinede CHP dedik, şimdilerde vatandaş hizmet istiyor hizmet. 
 
Sn Kılıçdaroğlu hala sizi aday yapmakta ısrar ederse eğer, ben derim ki o zaman Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığından sıkılmış gitmek istiyor derim.
 

Etiketler:

Misafir - 17.12.2013 21:43:25

 • Serdar....
 • Atı alan üsküdarı geçmiş neyin tartışmasını yapıyıorsunuz arkadaşlar.... Amaa burası Türkiye pardon.... Futboldaki gibi gol atılmış bizler tartışıyoruz gol mü değil mi.... Yaaa Allah aşkına biz bu golleri Kılıçdaroğlu döneminde değil çok ama çokkkk öncesinde yemiştikkkk günaydın arkadaşlarımmmm... CHP bitmiştir tartışmanın anlamı yok yeniden doğacak bir parti ancak birşeyleri düzeltir.... Tabi adam gibi adamlar olduğu sürece...
 • Misafir - 16.12.2013 15:06:17

 • HALİT
 • İZMİRLİLERİN VE CHP'LİLER BİLDİĞİ GERÇEKLERİ CESURCA YAZAĞINIZ İÇİN SİZİ KUTULYORUM.ARTIK GÖZÜ DÖNMÜŞ VE İKTİDARI KAYBETMEK İSTEMEYEN ALAADDİN YÜKSEL+AZİZ KOCAOĞLU+MOROĞLU VE ALİ ENGİN EKİBİ KOLTUKLARINI KAYBETMEMEK İÇİN BİR KEZ BİLE ZİYARET ETMEDİKLERİ MUSTAFA BALBAY'IN GÖLGESİNE SIĞINIP SİYASİ DİLENCİLİK DURUMUNA DÜŞTÜLER.BU KAYBETME KORKUSUDUR.GÜVENSİZLİKTİR. BUNU HERKEKS GÖRÜYOR BİLİYOR.SON GENEL SEÇİMDE ARADA 174 BİN FARK VARDI AKP BUNU KAPATIR VE ESKİ GÜCÜDE VE İDDASINDA OLMAYAN KOCAOĞLU İLE İZMİRİ ALIRSA KILIÇDAROĞLUNA ARTIK O KOLTUĞU BIRAKIP GİTMEK DÜŞER. MİLLET HAYKIRIYOR AZİZ BEY İTENMİYOR DİYE AMA GELİN GÖRÜNKİ USTA BİR MEDYA PAZARLAMASI İLE ŞİŞİRİLMİŞ MEDYA POMPALMAMASI İLE İZMİR HALKI DEĞİL AMA CHP GENEL MERKEZİN YANILTILIYOR. İZMİR KAYIP ...ÇOK YAZIK
 • Misafir - 15.12.2013 06:17:45

 • PARTILI
 • ALADDIN YUKSEL VE AZIZ KOCAOGLU HOLDINGLESMEDEN BELEDIYEYI BIRAKMAK ISTEMIYOR.BAYRAKLI SAHILINDE ALACAKLARI DAHA COK YER VAR HERHALDE AMA OLAN IZMIR HALKINA OLUYOR.IZMIRLI AZIZ KOCAOGLUNU VE ALADDIN YUKSELI ARTIK ISTEMIYOR.
 • Misafir - 14.12.2013 15:55:45

 • Aziz Kocaoğlu
 • Kocaoğlu vaadlerini tutmadı.Çağdaş değerler sadece bireysel hayattan ibaret değil.Bireysel hayatta da İstanbul İzmir'den daha gelişmiş.İzmir'e yakışan bir belediyecilik göremedik son dönemlerde. İzmir'in şehir olarak çok modern görünümü kazanmalı.Çarpık kentleşmeden trafiğe çok sorun var.Bu sorunlar da mazeretten başka bir şey üretmeyenler ile çözülemez.
 • Misafir - 14.12.2013 15:29:15

 • KARS BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİMİ?
 • Sayın Yazar Chp buca içe başkanı bekdaş gülün öz ablasının oğlu ( bu ablasıda eşrepaşa beledye hastanisende çalısyor)Tarık Akbala 11.12.2013 tahrinde izelmanda işe başmıştır. hadda izelman kimliğ katını fasbokta paylaşmıstır. Gıne bekdaş gülün bu ablasının kızı Zuhal Akbala Buca belediyesinde yeni işe başmıştır. Bu neddir allah aşkına biz hep KARSLILAR İŞE GİRYOR. BU TARIK AKBALA FUARIN AÇILIŞINDA YAŞNAN OLAYDAKİ ÇOCUK DEĞMİ??
 • Misafir - 14.12.2013 10:55:54

 • Alparslan Nihat
 • Sayın Aziz Kocaoğlun'dan CHP genel merkezide rahatsız.Gürsel Tekin bi zat kendisi dile getirdi.İzmir'de her kesimin istemediği bir ortamda adaylığını açıklayan Kocaoğlu seçim çalışmalaında hayli zorlanacak gibi görünüyor.
 • Misafir - 14.12.2013 09:00:13

 • Doğru Aday
 • Burada dikkat edilmesi gereken nokta, GEZİ OLAYLARINDA hata üstüne hata yapan, Belediye Başkanlığında da karnesi “pekiyi” olmayan Aziz Kocaoğlu’nun kof ama iyi boyanmış rakibi karşısında öyle ferah ferah kazanacak şansı olmayacağıdır. Buna karşın Aytun Çıray’ın ciddi tutarlı yapısı ile seçmenine güven ve sonrasında çok iyi bir hizmet vereceğine, seçimde daha şanslı olacağına inanıyorum. Çağdaş değerlerden, demokrasiden, bağımsızlıktan yana ve bu kritik evrede her durumda CHP ye oy verecek bir seçmen olarak dilerim CHP Genel Merkezi bu konuyu önemseyerek ele alır ve adayını doğru değerlendirmeler ile belirler.
 • Yazarın Diğer Yazıları