05.11.2013 14:43:24
Okunma: 6256
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Nükhet Hotar, neyin peşinde?

Hiç aklıma gelmezdi Süleyman Gençel adına yazı yazacağım. Onu sizler yazdığı yazılar kadar tanıyorsunuz. Benim için bir hoca, ondan öğrendiğim ve öğreneceğim o kadar çok şey var ki, evet son söylenecek şeyleri başta söyleyebilir, kayıtsız görünüp olayları en ince detaylarına kadar düşünür. 

Birçok zaman ben bir konuyu kendisine aktarırken, önündeki diğer bir konuyu incelerken görmek bazen beni dikkate almıyor diye düşünmeye sevk ederken, bir anda öyle bir soru sorar ki şaşırıp kalırsınız.
 
Bana kalırsa, onun gibi kişileri koruyup kollamalıyız, değil ki evine polis yollayıp en önemli silahı olan bilgisayarına el koydurmak, bunun anlamını, nedenini inan bulamıyorum. Ya telefonuna el koymanın anlamı nedir?
 
Süleyman Gençel önce, adam gibi bir adam sonra da adam gibi gazetecidir, yazmayarak değil yazarak işini yapan bir gazeteci.
 
Gaze-temiz.com Genel Yayın Yönetmeni olan Süleyman Gençel aynı zamanda Temiz İzmir Derneği’nin kurucu üyelerinden ve yaptığı bunca gayretin bedelini kendisine ödeyemiyoruz. O ne yapıyor para mı diyor? Hayır, kamu menfaati üzerine yolsuzlukla mücadele ediyor.
 
Sizlerle, aramızda geçen bir konuşmayı, onu anlamanız için, paylaşmak istiyorum. Bir ilçe belediyesi ile ilgili ciddi iddialar geldi, önce araştırdım yazıştım sonucu, Süleyman ağabeyin önüne koydum ve ekledim ağabey iddialar doğru olabilir, seninde yakın tanıdığın ne yapalım? Şöyle bir göz gezdirdi, "hım, hım arasında yapacak bir şey yok ilgili yerlere yollayacağız" dedi
.
Bilmem anlatabildim mi?
 
Bugüne kadar yazdıklarımız yaptıklarımız, Prof Dr Seniha Fatma Nükhet Hotar’ın dikkatini çekmemiş de facebook da yazılan küçücük bir yazı dikkatini çekmiş.
 
Sn Hotar AK Parti’nin milletvekilliğini yapmış Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten bir kişi olarak neden diğer yaptıklarımızla ilgilenmiyor. Bu kadar yerel yönetimlerdeki yolsuzluk dosyalarını açan kişilere neden destek vermek yerine köstek olmayı seçti işte bunu anlayamadım.
 
Eğer dikkat çekmek için facebook yeterli ise ne gerek var bunca zaman ve iş gücüne.
 
Sahi neden İzmir’i temsil eden milletvekillerini bizim dernekte göremiyoruz? İzmir’in nabzını tutmak istiyorlarsa buyursunlar gelsinler, kapımız daima açık hangi partinin milletvekili olursa olsun fark etmez. Belki 5 yıldızlı otel değiliz beş çaylarımız yok ama en azından bir acı kahve ikram edebiliriz.
 
Bu yaşanılan talihsiz olay Başbakan’ın kulağına elbet gidecektir, çok merak ediyorum izleyeceği tutumu. Böyle dayatmalara izin vererek, İzmir alınmaz!
 
Sn Hotar’ın yarattığı bu gündem ne yazık ki ilk değilmiş, geçmişte Gazeteci Halit TUNÇ ile de mahkemelik olmuş bu yazının linkini sizlerle paylaşıyorum.
http://www.egedesonsoz.com/yazar/Nukhet-Hotar-Goksel39-le-gorusmek-istiyorum/1263/
 
Gelecek yazımda, Konak Belediyesi’ne ait benzin istasyonu satışı ile ilgili tapu kadastro müfettişlerine ne ifade verdiğimi sizlerle paylaşacağım.
 

Etiketler:

Misafir - 24.11.2013 21:46:07

  • Halil
  • Adam gibi adam dediğiniz Süleyman Gencel hala Ersu ile yemek yedim, bana bunları anlattı dediği olayın bile doğru olup olmadığını netleştiremedi. Bu mu adamlık?! Önce doğruları yazsın, ya da yazdıklarının arkasında dursun. Adam önce buradan başlar!
  • Misafir - 07.11.2013 14:45:34

  • murat
  • gazeteciyim diye gecinen nivent hanım sizi kimse kaile almadığı için mi insanlara saldırarak ayakta durmak istiyosunuz küçük çocuklar vardırya kimse takmaz ama onlar kendilerini göstere bilmek için türlü şaklabanlıklar yaparlar işte sizinkide o misal diyeceğim ama okadar bile deilsiniz onursuz ve gurursuzca yapıyosunuz bunu önce siz kendinize bakın o konumları rüyanızda bile göremiyeceğiniz için o konumdaki insanlara saldırmak siziicene kömik ve saklaban yapıyor siz önce kendinize bakın herhalde dışarıya karsı siz kendinizi çok değerli namuslu biri olarak tanıtıyosunuz enazından insanlar mertce legal olarak evlenip anlasamayıp ayrılabiliyoar sizler gibi illegal bir sekilde her gece evlenmiyolar sizin bu yaptığınız haber tam bi serefsiz haberdir size okuyan ve sizin yazdıklarınıza inanan arkadaslara gercekten yazık diyorum önce dön bi bak aynaya kendinle yüzleş senide izm,ir iyi biliyo
  • Yazarın Diğer Yazıları