15.03.2016 23:46:08
Okunma: 3176
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Önce Açılıma Destek, Şimdi Sanata Destek

 
Bugün yine haber yapamadım, elim gitmedi, yazamadım.
 
Dün haber sitemize, bir tek haber koydum.
 
“İzmir Büyükşehir Belediyesine yakıştı mı?” Diye sordum.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm yurtta yaşanan acıya böylemi ortak oldu? Diye sordum.
 
Ya sizce yakıştı mı, yakışması da pek mümkün değil.
 
İçinizden birileri,  “bu Caz Festivalini İKSEV yapıyor” diyebilir,
 
İçinizden birileri de, "bu festival, İzmir’de geleneksel konserde" diye bilir.
 
O zaman bende derim ki, bizim Türk Geleneklerinde de acı varken kimse eğlenemez.
 
Kim bilir kaç ailenin ocağına ateş düştü.
 
CAZ Konseri, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinin küçük salonunda yapıldı.
 
Yani, 250 kişilik salonda, biletler 25 TL idi. 
 
Kasa 6.250 TL iptal edilemeyecek zarar karşılanamayacak bir meblağ da değil.
 
Varsın bir milyon TL olsun, ne yazar.
 
Ya o konsere gidenlere ne demeli?
 
Ankara kan gölüne dönmüş, bilmem farkında mısınız?
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Ulusal yas ilan edilsin.” Derken.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Geleneksel Caz Festivaline devam etsin.
 
Bu şartlarda, kentimizin her yerine astığınız "Kalbimiz Ankara’yla” yazısına kim inanacak?
 
Bir tarihte de, Açılım sürecine karşı çıkan CHP Genel Başkanı var iken.
 
Diğer yandan, CHP İzmir belediye başkanı, İzmir’in barış elçiliğine savunmuş ilçe belediyelerini İzmir’in kanaat önderlerini yanına alıp Diyarbakır’a gitmişti.
 
Basına verdiği demeçte ise, “Bu ziyaret kararını aklıma ve yüreğime inanarak verdim. Bizim işimiz, genel merkezlerin işine müdahale etmek değil.”
 
O dönemde, barış sürecine katkı koydunuz, şimdi ise sanata mı katkı koyuyorsunuz?
 
Ben kendi adıma sizi, hiç ama hiç anlayamadım, madem parti kararlarına uymam diyorsunuz, o zaman CHP’de işiniz ne, bağımsız aday olun kendi kararlarınızın peşinden gidin. Pardon, aklınızın, yüreğinizin peşinden gidin.
 
Diyarbakır’a giden barış elçileri içinde öyle bir ilçe belediye başkanı vardı ki, basına verdiği açıklamalarda, “ otobüs kalmış nereye gitmiş belli değil, Süreç tanımına karşıyım…,Sürecin ne olduğunu bilen yok. Bir yerden otobüs kalkmış, nereye gittiği belli değil. 'Sen de gel bin' denmesi saçma sapan bir iş. Tamamen Diyarbakır'ı görmek ve havayı koklamak için geldim.., Başkan Kocaoğlu neden yaptı bilmiyorum.”
 
Bu sözleri söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’dı.
 
Lafın özü, Aziz Kocaoğlu bu konserlere dur demeli, her gün her saat bir şehit haberiyle sarsılırken, bu konserlerin devam etmemesi gerekir diyorum. 
 

 

Etiketler:

Misafir - 16.03.2016 12:56:26

  • Cesamin ÖZKAN
  • Bu ülkeyi yıllardır yoksuluk ve cehalet aşılayan sağ partilerden beklentimiz yoktur.Halkımızın beklentisi onlara mahkumiyetten kurtulacak sol sosyal demokrat bir partinin umut olmasıdır. İşte bu gün neden umut yoksa bunun sorumluları muhalefetin alanında bulunanlardır. İzmir'de bu olumsuzluğun en başındaki aktörü Aziz Kocaoğludur. Ardından onunla işbirliği içindeki kişi ve yapılardır.Bu gün bu koşullarda CUMHURİYET HALK PARTİSİ'ne İzmir gibi yerde çok çok ciddi anlamda güç kaybettiren Aziz Kocaoğlu ve diğer bayici kafalı unsurlar, ülkenin içinde bulunduğu acı tablonun ortak mimarlarıdır. Siyasal olarak bu sabittir, ancak yerel yönetim adında zaten tam bir garabet, tam bir beceriksizlik abidesinin markası olmuştur Aziz Kocaoğlu. Başarısız iktidarla mücadelenin yanı sıra onlara ömür sunan bu sözde muhalefet unsurları ile mücadelede eş değer mücadeledir. Bir iktidar hem iktidar rolünü hemde muhalefet gibi davranmayı başarıyorsa biliniz ki muhalefet kanadında boşluk bulunmaktadır. CHP nin özellikle İzmir de ve genel anlamda ciddi bir revizyona ciddi bir niteliksiz kişi ayıklamasına gereksinimi vardır. Bu gün İzmirde CHP ruhuna felsefesine vizyonuna ve misyonuna uyumsuz son derece geri son derece nitelik profili düşük bir kadro iş başındadır. Tıpkı ağaca düşmüş kurtçuklar gibi.Bu çınar onu çürüten kurtçuklarından bir an önce kurtarılmalıdır.
  • Yazarın Diğer Yazıları