25.05.2017 21:08:37
Okunma: 4893
6 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
RANT KARDEŞLİĞİ!!!

 

Ege’de Sonsöz bugün sitelerinde bir haber yayınlamış.

“Şantaj iddianamesi hazırlandı” başlığı altında.
 
En ilginç tarafı da aynı haberde, “İzmir’de işadamları isyanda” kısmı.
 
Elbet isyan edecekler, ruhsat eklerine, imar planlarına aykırı imalatlar yapacaksın. İlgili belediyeleri görmeyecek. Biz yazınca isyan ederler tabi ki. 
 
Görmezden gelmediğimiz için, susmadığımız için “bizden reklam istedi vermedik”
 
Bu kadar basit değil bu iş!
 
Kurulduğumuz günden bugüne tek bir reklam almadan, sadece ve sadece doğruları yazarak bunca yıl ayaktayız.
 
Evet, bizleri açılışlarda davetlerde göremezsiniz, bizler kalemlerimizi üç beş reklama satmayız!
 
Satmadığımız için hedef oluyoruz.
 
Bugüne kadar her yazdığım yazının belgesini koydum, belge olmadan yazmadım.
 
Gelelim iddianamedeki isimlere;
 
Mesut Sancak, pardon eksik yazdım, Koskoca Mesut Sancak, Çeşme’de Turizm Tesis Alanına bu konutları nasıl yapıyorsun dediğimde; 

“Ben Medeni Kanunun bana verdiği yetkiye dayanarak satış yapıyorum”
 
Medeni Kanuna gör, Turistik Tesis Alanlarına REZİDANS yapılıyor mu, bilemedim.
 
Ben ısrarla telefonda; Turizm Alanına konutu nasıl yapıyorsun?
 
“Ben babanın ağzına bilmem ne yapayım diyeceğimde şimdi de kayıt yapıyorsundur sana ne lan. Nasıl yaptığım mesele değil ki, sen şantajcısın ben mi sana izah edecem geri zekalı nasıl yaptığımı sen beni kafaya koymuşun s…. çalışıyorsun git bilen birinden öğren ben mi sana öğreteceğim iki avukatla görüş onlardan öğren.”
 
Biz Koskoca Mesut Sancak’ı nasıl biliriz? AK Partili 
 
AK Partide dini değerlere saygısı olan bir parti olarak kabul ederiz.
 
Peki, Koskoca Mesut Sancak, telefonda;

“Şantajcı hanım pislik dinle lan sen neyine güvenip konuşuyorsun”
 
Ben Allahı’ma güveniyorum.
 
“Senin Allahını s…. Şantajcı hanım bu iyi günlerin sonu olabilir, sen şantaj yapıyorsun İzmir işadamlarına yaptığın şantajları toparlıyorum.”
 
Allaha bile dil uzatmaya çekinmeyen biri, beni SANTAJ yapmakla suçluyor.
 
Siz Allah kitap saymayabilirsiniz, ben sadece ve sadece ALLAH’IMA güvenirim.
 
Terör örgütü FETÖ/PDY, 15 Temmuz darbe girişiminde 241 vatandaşımızı katlederken, yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan iddianamede benim ismim geçmiyor.
 
İddianamede, "Mesut Sancak isimli şahıs, Ahmet Küçükbay isimli şahsı uyararak, kendisine polisin operasyon hazırladığı konusunda bilgilendirmesi yönünde mesajlar olduğu" ifadesi yer aldı.
 
Cemaatin üst düzey yetkilileriyle İzmir’in lüks otellerinde ve bazı turistik tesislerinde, toplantıları da, ben yapmadım.
 
Şimdi, Koskoca Mesut Sancak’la ilgili yazı yazdım diye SANTAJÇI oldum.
 
Helal olsun bana, Koskoca Mesut Sancak’a karşı tavır aldığım için.
 
Gelelim, Barankaya firmasına, tesislerinizi ben mühürlemedim vatandaşın şikayeti üzerine ilgili belediyesine yazdım, RUHSATINIZ YOK, YAPI TATİL ZAPTI tutulmuş ama hala faaliyette.
 
Asıl anlayamadığım konu ise, aynı yerde, yıllarca nasıl ruhsatsız çalıştığınızı çok merak ediyorum.
 
Selim Amato arkadaşım, daha doğrusu arkadaşım olduğunu sanıyordum. Eşini ise ayrı severim. Gazi Hastanesi ile ilgili tek bir kalem oynatmadım, taki şikayet dilekçesi elime gelene kadar. Hastanede ruhsat eklerine aykırı olduğu konusunda yazışmalara başladım.
 
En acısı ise, Rahmetli İsmet Sezgin öldüğü gün bana mesaj yolladı, “Başın sağ olsun “ diye 
 
Anlaşılır gibi değil bir yandan kardeşim diyeceksin, diğer yandan hakkımda şikayette bulunacaksın.
 
Gelelim İstinye Park’a benim kadar İstinye Park’ı yazan olmamıştır, Rahmetli İsmet Babam ve çok değer verdiğim bir ağabeyim devreye girmesine karşın bir adım geri atmadım. Hala yazmaya devam ediyorum. 
 
Bu nasıl iş anlaşılır gibi değil.
 
Rant kardeşliği bu olsa gerek, ben her zaman yasalara inanırım ve Adalete güvenirim. 
 
En üzüldüğüm konu ise, TEMİZ İZMİR DERNEĞİ kurucusu Nivent Kurtuluş diye yazılması, Temiz İzmir Derneği adı gibi temiz bir derneğin ŞANTAJLA anılması beni kahrediyor! 
 

Etiketler:

Misafir - 28.05.2017 19:34:36

 • Cesamin Özkan
 • Bizim zamanımızda kan kardeşliği vardı, her türlü şartlarda fedakarlık yapmak adına kan kardeşliği. Kan kardeşi olacağınız arkadaşınızla bir parmağımızı keser birleştirir bu kardeşliği kan bağı ile teminat altına alırdık. Zamanımızda artık kanına güveneceğimiz kişide çok azaldı ve kanları şüpheli hal aldı. Şimdi de bu rant kardeşlikleri ile toplumsal değerler erozyona uğradığı gibi ülke güvenliği de tehlike içerisine girmiş oldu.
 • Misafir - 26.05.2017 08:32:04

 • Cesamin Özkan
 • Kimse yadırgamasın, şahsen ben yadırgamıyorum. Çünkü herkes ortak yanları olanlarla, gen ve kan uyumu içerisinde olanlarla yakınlaşır. Aziz Kocaoğlu ona yakışanı yapıyor. Kimse ona kızmasın, kızmak istiyorsanız onu CHP ye kabul eden, parti içerisinde ona kapılar açanlara kızın. Adam kendisine yakışanı yapıyor ve genlerinin emrini yerine getiriyor. Adam AKP ye yakın holdingleri seviyor, halkın pazar yerini onlar için AVM olacak şekilde canla başla çalışıyor, AKP genel Başkanının yanında emir eri gibi esas duruş sergiliyor ama Kılıçdaroğlu'nun üç adım önünde hoplaya zıplaya uçuyor, yani adam belli adama kızmayın.
 • Misafir - 25.05.2017 23:55:49

 • Cesamin Özkan
 • Leyla Günaydın'ın haykırışları CHP genel merkezi için en önemli taban yoklamasıdır. İktidar olma gayreti ve bu anlamda ciddiyeti olanlar bu feryada kulak verirler. Olmayanlar kulak tıkarlar ve onların iktidar olmak gibi bir dertlerinin olmadığı, yerel yönetimlerdeki iktidarlarının sağladıklarının onlar için yeterli olduğu anlamı çıkar. O sağlananların da ülke ve millet için olmadığı açıktır. Çünkü AKP iktidarından rahatsızlık duymamak bu anlama gelir. Leyla Günaydın bu anlamlı haykırışınız için teşekkürler.
 • Misafir - 25.05.2017 23:49:59

 • Cesamin Özkan
 • Bornova Belediye başkanlığını bile hayalinden geçirmeyecek konumda olan birisini alıp oraya, oradan da büyükşehire taşırsanız bu sonuçlara şaşırmamanız gerekir. Olağanüstü hallerde bir yerlere gelenlerin tutacakları işlerde tutarlılık aramayınız.
 • Misafir - 25.05.2017 23:47:19

 • Cesamin Özkan
 • Aziz Kocaoğlu'nu tebrik etmek lazım, sol sosyal demokrat bir partiyi kullanarak belediye başkanlığını, aydın bir ilin seçmen potansiyelini kullanarak belediye başkanlığını kapmak, ardından rant tabanlı çalışmaları eylem ve gönül birliği içinde olan çevrelerle yapmak. İşte siyasal partiler, helede ideolojisi olan siyasal yapılar bu anlamda çok uyanık davranmalı, asla partilerini kullandırmamak adına dikkat etmelidirler. Bunun en önemli kriteri önce adayların kişiliklerini, birikimlerini, geçmiş yaşamdaki durumlarını iyi gözlemleyip analiz ettikten sonra önemli görev alanlarına taşımalıdırlar.
 • Misafir - 25.05.2017 21:34:40

 • Leyla Günaydın
 • Üzülmeyin , biz okuyucuların akla karayı ayırdedecek kadar kafamız çalışıyor. Şu kadarını söyleyeyim yolsuzluktan, adam kayırmacılıktan,görevini kötüye kullananlardan, paraya tapanlardan, talandan, dolandan, düzenbazlardan, oylarımıza ihanet eden büyükşehir belediyesinden de yerel yavrularından da BIKTIK USANDIK. İMDAAAT !!!!!
 • Yazarın Diğer Yazıları