25.10.2016 23:28:12
Okunma: 3759
5 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Şaşırdım!!! Tunç Soyer’e şahsım adına sorularım!!!

 

Polis karakolundan dün arandım, “hanımefendi ifade vermek üzere karakolumuza gelmeniz gerekmekte.”

Konu nedir?

"Seferihisar Belediye Başkanlığından” Der demez polis memurunun sözünün devamını dinlemeden tamam anladım yarın geliyorum diye telefonu kapattım.
 
İfade vermeye gitmeden Tunç Soyer’in eksik tahakkuklarla ilgili kalınca bir klasörü yanıma aldım. Karakolda ifade vermeğe geldim diye belirtince beni bir odaya aldılar.
 
Efendim beni çağırdınız bende geldim.
 
Polis memuru bir elimdeki dosyaya sonra bana baktı, “hazırlıklı gelmişiniz” dedi.
 
Sonrasında adıma gelen evrakı verince ŞAŞIRDIM!!!
 
Keşke telefonda polis memurun sözünü kesmeden dinleseydim de koca dosyayı yanıma almadan gitseydim diye iç geçirdim.
 
Bir çırpıda bana uzatılan evrakı inceledim, ŞÜPHELİ konumundaydım.
 
Benim dışımda Gerçek Haberci, Medya Ege, Akmedya Haber, Tekmanşet.com şüpheliler arsında.
 
Bana yüklenen suç ise, bilgi edinme sorusunun cevabını çarpıtarak, Tunç Soyer’in şahsına yönelik kamuoyunda olumsuz izlenim yaratmak, küçük düşürmek, itibarsızlaştırmak kişilik haklarına saldırı mahiyetinde gerçekhaberci.com, akmedyahaber.com, egedendunyaya.com,medyaege.com.tr, tekmanset.com internet haber sitelerinde..,
 
Diğer siteler Temiz İzmir Derneği Yayın Organı Gaze-temiz.com’dan haberi alıp değiştirip yorumlamışlarsa bizim sorumluluğumuzda değildir.
 
Ayrıca halkı bilgilendirmek bir gazetecinin ve gazetenin görevi değil midir?
 
Bizler Bilgi Edinme sorularının cevaplarını satmıyoruz, sitemize reklam almıyoruz, halkı bilgilendiriyoruz!
 
Biz kimsenin kişilik haklarına saldırmayız, derneğimizin tüzüğü gereği Bilgi Edinme Yasasından faydalanır yanlış ve yoruma açık bilgi üretmeyiz. Cevapta ne yazıyorsa aynen yayınlar ve halkı bilgilendiririz.
 
Ayrıca bizler, bugün hangi belediyenin bilgi edinme birimine soru soralım diye de düşünmeyiz.
 
Halktan gelen talepler doğrultusunda bilgi edinme birimini kullanırız.
 
Bilgi Edinme Yasası niye çıktı bir hatırlatalım.

Amaç Madde 1- Bu Kanunun amacı; demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usulleri düzenlemektir. 
 
Şimdi Sayın Tunç Soyer’e şahsım adına sorularım olacak. Bu sorularımı Temiz İzmir Derneği Başkanı sıfatımla sormuyorum, bu yüzden dolayı şahsıma ayrı bir dava açabilirsiniz.
 
Sn Başkan 2009 yılından 2016 yılının ortasına kadar 161 kez yurtdışı seyahati yapan başka bir belediye var mıdır?
 
7.5 yıl içinde 56 kez yurtdışına çıktım diyorsunuz, bu da demek oluyor ki 105 seyahati personeliniz yapmış. Personelinizin ve sizin gittiğiniz yurtdışı seyahatlerine yönelik neler yapıldığı ile ilgili meclis üyelerinize bilgi verdiniz mi? 
 
Ya kamuoyuna, ey bana oy veren yada vermeyen Seferihisarlılar biz sizin adınıza yurtdışına gittik şu bağlantıları yaptık, Seferihisar’da bu yıl turizm patlaması olacak diye bir bildiriniz oldu mu? Biz duymadık bir zahmet tekzip ve suç duyurusu yapacağınıza bizleri bilgilendirin lütfen bizlerde yazalım.
 
Biz sizi sürekli taşınmaz satan bir belediye başkanı olarak tanıdık.
 
Biz sizi borçlu belediye başkanı olarak tanıdık.
 
Hatta kendi ukdenizde bulunan bir otelin, satışına yönelik meclis toplantısını yöneten bir başkan olarak tanıdık.
 
İşte bundan dolayı sorguladık, bu kadar borçlu bir belediye, bu kadar yurtdışına giden bir belediye nasıl olur diye, sorguladık.
 
Ben, sizi belediye taşınmazlarından, eksik kira bedelleri almanızdan tanıdım.
 
Kendi açıklamanızda demişiniz ki; “Kişi kendinden bilir işi derler. Siyaset tok insanın yapacağı bir iş olmalıdır. Eğer maddi ya da manevi bir açlığınız varsa, yani siyaseti para kazanmak ya da koltuk sahibi olmak için yaparsanız gözünüz hep daha yükseklerde olacaktır.”  
 
Ne güzel demişiniz “siyaset tok insanın yapacağı iş” siz imkanları çok olan birisiniz, kendi tabirinizle tok insansınız, 56 yurtdışı seyahatinizde belediye kasasından 169.779 TL harcamışsınız.
 
Bu hesaba göre her seyahatiniz için belediye kasasından 3.03176785714 TL çıkmış. Madem Seferihisarlılar için bu yola çıktınız neden kendi kesenizden ödemediniz?
 
Belediye bu kadar borçlu iken neden sorusu aklıma takılıyor.
 
Ben kendi adıma bu işin peşini bırakmayacağım. Bugün ben şüpheli olarak polis karakolunda ifade verdim, yarın siz eksik ödemelerden şüpheli sıfatıyla savcının karşısında ifade verirken bende İzmir adına müşteki sıfatımla izleyeceğim. 
 

Etiketler:

Misafir - 30.10.2016 20:21:09

 • ERCÜMENT ŞAHİN
 • yazık belediyenin parasını gezilerde e şahsi işlerinde harcayan başkanlara. yunanıstan başbakanı bu solcu geçinenlere hiçbirşey analatmıyormu. hiç olmasa bügünden sonra memleket için çalışın makam arabalarını yüksek maaşlarınızı bırakın. biraz yurt için göre yapın
 • Misafir - 29.10.2016 16:44:45

 • güzelbahçeli
 • nivent hanım bir de güzelbahçedeki yolsuzlullara el atsanız ertan yıldız tek kalıyor
 • Misafir - 27.10.2016 22:05:48

 • E:K
 • Nivent, kutluyor ve mücadelenizin haklılığını biliyor,yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.
 • Misafir - 26.10.2016 21:27:37

 • Selahattin Seter
 • Battı seferihisar belediyesi daha ne olsun. sat sat sat.. yine borç borç borç. dur diyen yok. bir siz dediniz. gücüne mi gitmiş Soyer'in. hiç bir belediye personeli bu kadar dünyayı gezmedi. personel mutlu, başkan zaten gezgin. halk ise şaşkın
 • Misafir - 26.10.2016 09:58:56

 • vatandaş
 • tek başına uçtuğunu minimum 2000 tele harcadığını varsaysak 350.000 ben de belediye başkanı olmak istiyorum
 • Yazarın Diğer Yazıları