28.05.2014 21:03:08
Okunma: 4912
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Sırrı Ağbim

 

Dr Sırrı Aydoğan, 1965 yıllarından bugüne gençlik kolları, ilçe teşkilatlarında gerçek anlamda CHP’li olarak çalıştı. Bornova Belediye Başkanlığı yaptı. Ege Tıp Fakültesi mezunu bir doktor olmasına karşın kendi mesleğini sanırım yapmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yıllardır CHP Gurup Başkan Vekili olarak, canhıraş doğrusu ile yanlışıyla partisine sahip çıkmıştır.
 
Ancak, kimi zaman bu sahiplenmeyi öylesine ileri götürmüştür ki, gerçekleri görmezden mi gelmektedir, yoksa gerçekleri görüp içine sindiremese de CHP’yi korumak adına..,
 
Son iki gün içinde yaptığı açıklamaları akıl tutulması yaratmakta bende.
 
Muhalefetin eleştirilerine cevap olarak; “Her mikrofonu alan iki şey söylüyor. Bir teleferik ne zaman açılacak iki metro ne zaman hizmete girecek? Teleferikle ilgili olarak mahkemeler devam ediyor. Son mahkemeyi de kazanınca teleferik halkın hizmetinde. Metro belki yarın belki yarından yakın açılacak. Biz kendi metromuzu kendimiz yaptık. İstanbul’a 3,5 milyar,Ankara’ya 4,5 milyar ödenek ayrılırken bize ayrılan ödenek 17 milyon lira.Buna rağmen biz metro’yu yarım bırakmadık,Bu kadar basit.”
 
Teleferik 2007 yılında kapandı şimdi 2014 yılındayız Sn Aydoğan, 7 yıl mahkemeler sürmekte mi? Böylesi bir savunmayı sadece ve sadece ilkokul sıralarındaki çocuklara inandırabilirsiniz. 
 
Gelellim metro meselesine, Aziz Başkan “Gün vermiyorum ama bir sabah bakmışınız ki tamamlanmış 4 istasyon da açılmış" diyordu. Siz “Belki yarın belki yarından yakın” böylesi bir açıklama olabilir mi? Sizin elinize plan proje yok mu?
 
Zar atar gibi konuşulur mu? 
 
Devam ediyoruz Sırrı Başkanın açıklamalarına, “Kocaoğlu’nun ekibi yok ne demek! Bu söylem onun haddine değil.Bizim sağlam,yıkılmaz bir ekibimiz var.Bizim üzerimizden silindir geçti.Bu ekip adını pis menfaatlere yazdırmadı.Ekip yok dediği ekip dünyaya örnek olmuş bir ekip.Tek lekesi olmayan insanlar. Biz bu ekibe müteşekkiriz, bizim çok sağlam bir ekibimiz var ve biz bu ekiple daha çok iler başaracağız.” Demişiniz.
 
Sırrı Başkanım, siz İzmir’de yaşadığınıza eminsiniz değil mi? Tek bir söyleminize katılmamak elde değil, dünyaya örnek olmuş bir ekibiniz var maşallah, 
 
Teleferik ve metrodan vazgeçtik. Nasıl olsa birgün elbet bitecek!
 
Tam otomatik otopark 14 Şubat’ta açılacaktı, Mayıs ayının bitirdik hala açılmadı, Konak Pier  Karataş Bölgesi arasındaki kıyı düzenleme işi önce 90 gündü olmadı sonra 150 güne çıkarıldı, 14.05.2014 tarihinde bitecekti yine olmadı. 
 
Hala ekibimiz sağlam nasıl dersiniz? 
 
Sırrı Başkan’ımın açıklamalarına devam ediyoruz, “Deniz ulaşımında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Biz teşekkür beklerken artık bir sussunlar! Biz İzmirliyi denizle barıştırıyoruz. İki tane kıytırık gemi almasını da bilirdik. Ama bu İzmirliye yakışmazdı. Biz bu kadar üst düzey gemiler almışken bir de eleştiriyorlar. Bir binin bakalım nasıl bir gemidir?"
 
Sırrı Başkanım siz hiç gemiyi test ettiniz mi? Aldığınız geminin tanesi 24 milyon TL ve bu gemi iskeleye yanaşamıyor, ufacık dalgada seferden kaldırılıyor nasıl eleştirmesinler?
 
Sırrı Aydoğan, “İzmir’de boş bir arazi gördükleri zaman oralarda villalar yerine halkın yararına kamu alanları gördüklerini belirten Aydoğan, Havagazı Fabrikası, Doğal Yaşam Parkı, Homeros Vadisi gibi bir çok kamu yararına alanlar yaptıklarını söyleyerek, Kendi çıkarlarımızı kendi ceplerimizi değil halkı düşünüyoruz. Halk bu alandan nasıl faydalanacaksa ona göre projeler üretiyoruz” demişiniz.
 
Giraud Arazisini sizler imara açmadınız mı? Buca’nın tek nefes alan bölgesindeki ağaçları hiçe sayıp neredeyse 850 konut imarı vermediniz mi? Plana karşı gelmeseydim, bu alanda 850 konut olacak mıydı? Olacaktı.
 
Aliağa’da 750 dönüm ormanlık araziyi imara açtınız mı? Açtınız, plan askıda iken itirazımı yaptım mı, yaptım. Meclis kararı ile itirazımı ret ettiniz mi? Ettiniz.
 
Birde Sırrı Başkanım, orkide sevginiz var, Orkide pasajı yıllardır gökdelene dönmek istiyor, sizler onaylıyorsunuz, ama plan iki kere mahkemeden dönüyor. Arkasından bu planı onayabilmek için bütün Alsancak Planını yapıyorsunuz. Bu planı hazırlattığınız kızımız için planlama ikiye bölünmüyor mu? Bu yüzden yeni bir müdürlük kurulmuyor mu? Kendisi Nazım Plan Şube Müdürü yapılıyor mu? Öte yandan orkide sevmeyen bayanlar Orkide yağlarının Kemalpaşa fabrikalarına izin vermediği için bir kenara atılıp süründürülüyor mu?
 
Bunlar şu an Büyükşehir koridorlarında konuşulanlar. Ben onların yalancısıyım. Sayın Başkanım, Sırrı Abim..,
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları