21.05.2014 23:09:28
Okunma: 5064
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Sıtkı Kürüm'ü hiç unutmayacağız

 

Bugün Karabağlar Belediyesi yeni hizmet binasını Haber Müdürümüz Sedat Çuhadar ile yerinde gezdik.

Halkla görüştük, kimse yeni binadan hoşnut değil.
 
Burda Alışveriş Merkezinin alımı işlemenin ilk başından beri takip etmekteyiz. Olağanüstü bir çaba harcamamıza rağmen yetkin ve etkin kişiler hiçbir harekette bulunmadıkları gibi sessiz kalmayı yeğlediler.
 
Oysa ortada büyük bir sorun vardı, kimse duymak görmek istemedi.
 
44 milyona Bodrum Yarımada'sından denize sıfır bir otel alınırken, deprem yönetmeliğine uymayan, bir bina alındı. Kendi ceplerinden bu paralar çıkmadı sizlerin cebinden çıktı bu paralar.
 
Burda Alışveriş Merkezi sahipleri ilk önce, Üçkuyular’da bulunan 6165 ada 3 parselle takas işlemi teklifinde bulunmuş bu yol tutmayınca, bu sefer alışveriş mağazasını, belediyeye satış teklifinde bulunulmuş. Satış teklifinde ise,“Söz konusu binanın ve arsanın kamu yararına uygunluğu vb nedenlerle Belediyeniz için uygun olduğu tarafımızdan düşünülmüştür” denilmiş.
 
Eski Başkan Kürüm kamu yararını düşünmüş olacak ki teklifi hemen kabul etmiş. 30.03.2012 Tarihinde Burda Alışveriş Merkezinin teklifini verdiği tarihin, sekizinci gününde ise K.Sıtkı Kürüm tarafından “Meclis Sayın Heyetine” satış teklifini kendi imzasıyla sunmuştur.
 
Sakın ola hemşeri kayırma fikrini aklınıza getirmeyiniz!
 
İmalat fazlası olan “kaçak binayı” satıştan evvel önce encümen kararı ile mühürlemiş, ardından da almıştır.
 
Sakın şaşırmayın burası Türkiye!
 
Ardından da hiçbir şey olmamış gibi, 02.06.2012 tarihinde Karabağlar Belediyesi Meclis Gündeminde öyle bir karara oybirliği ile imza atıldı ki bana göre akıllara zarar bir karardı. Hanya’ya eski Başkan ve bürokratları ve meclis üyeleri, turistik işbirliği ve ilişkileri güçlendirmek adına gittiler.
 
Tam bu seyahat sırasında tüm işlemler bitti. Şimdi ise işçiler paralarını alamıyorlar, bana kalırsa lale devrinden sonra, kabak her zaman ki gibi çalışanların başına patladı mı patladı.
 
Düşünebiliyor musunuz, Üçkuyular’da altın değerindeki araziyi ederinin altında sat ve deprem yönetmeliğine uygun olmayan bir binayı ederinin üzerinde al.
 
Yapılan bu işlem, kamu zararı değil midir? 
 
Bu soruları soran neden sadece bizleriz, etkin ve yetkin insanlar ne işle uğraşmaktalar, İzmir’in mallarını ham yaptırmamda yaptırmam diyen başkan neden bu konuda sessiz kalmakta, asıl burada ham yapmanın ağababası var nerdesiniz sayın başkan.
 
Belediyenin mali yapısını güçlendirmek için, İller Bankası ve diğer bankalardan kredi kullanmak için, İçişleri Bakanlığı’ndan onay almıştınız sanırım bu paralar nereye gitti?
 
Defalarca kredi alımı alımı için meclis gündeminde yer alan kararlar, 2013 yılının Haziran ayında açılacağı söylenen hizmet binası neden hala bitemedi?
 
Bu dosya neticelenmeden bizler için kapanacağa benzemiyor. Sadece yazıklar olsun demiyor, mücadeleye devam diyoruz. En azından kollarımızı bağlayıp oturmuyor yada bilir bilmez konuşmuyoruz.., 
 

Etiketler:

Misafir - 27.05.2014 14:58:20

 • ERCÜMENT
 • üçkuyulardaki pazar alanını iç ettiler ,CHP nin niye iktidar olmamasının sırrı burda söylemlerle icraat çok farklı
 • Misafir - 22.05.2014 21:50:46

 • Zülfikar
 • Nivent hanım birde şu otobana cepheli aylardır ne olduğu/olacağı belli olmayan dev heykeli de bi sorsanız ? kaç paraya mal olacak neye benziyecek ? siz sormazsanız kimse soramaz.
 • Misafir - 22.05.2014 20:56:09

 • Öksüzün, yetimin malı!
 • Yetimin, öksüzün, garibin gurebanın hakkının bu tür ayak oyunları ile yandaşlara, yakınlara, hemşerilere peşkeş çekilmesinin peşine düşüyorsunuz ya, tüm dualarımız sizinle. Allah yardımcınız olsun.
 • Misafir - 22.05.2014 12:58:24

 • Size Ayak Uydurabilsek
 • Harikasınız. İzmirliler olarak, kamu görevlileri ve vatandaşlar olarak, sivil toplum kuruluşları olarak sizlere ayak uydurabilsek, bir ölçüde duyarlı ve mücadeleci olabilsek, maddi ve manevi destekler sağlayabilsek herhalde çok şey vatandaşlarımız yararına değişirdi.
 • Yazarın Diğer Yazıları