30.10.2018 20:39:08
Okunma: 1968
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Sorularımızın cevabını alıncaya kadar!!!

 
TAM ATAPTİF TRAFİK YÖNETİM SİSTEMİ İLE İLGİLİ SORULARIMIZ
 
Tam Adaptif Trafik Yönetim Sisteminin Kesin kabulü 2016 yılı Ağustos ayında yapılması gerektiği doğru mu?  Sistemin teknik şartnamesinde aşağıdaki maddeler yer alıyor mu? 
 
Alıyorsa bu maddelerin bir kısmına ait sorularımız aşağıdadır!
 
-Duraklarda monteli olan yolcu bilgilendirme panellerinde, yaklaşan otobüs hat numaraları niye hatalı listeleniyor ve kesin kabulü yapılmış olması gereken sisteme dâhil olan panolarda halen Test ibaresi neden yer almaktadır?
 
-Belediye Otobüslerine şartnameye göre Trafik Lambalarına yaklaştığında geçiş önceliği verilmesi gerekiyor mu? Gerekiyorsa neden mevcut durumda böyle bir uygulama yok?
 
-Belediye Otobüslerine şartnameye göre darp, hırsızlık, ambulans isteği, itfaiye isteği gibi durumlar için “Panik Butonu” konulması gerekiyor muydu?   Gerekiyorsa neden mevcut durumda bu butonlar mevcut değil?
 
-Belediye Otobüs duraklarının içine sivil araç parkını önlemek için kamera sistemi takılacak mıydı? Doğru ise niye hiçbir durakta kamera sistemi göremiyoruz?
 
-Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemi ve bu sitem bünyesinde bulunan Filo Takip sisteminin büyük bölümünün çalışmadığı doğru mu? Doğru ise Toros Semtinde bulunan bina ve ESHOT bünyesinde onlarca personel niye çalıştırıyorsunuz? Toplam bu sistemle ilgili çalışan personel (Amir, memur, ana bilgisayar teknisyenleri, veri tabanı yöneticileri, filo takip personeli, kamera izleme personeli, veri güncelleme personelleri, buralarda çalışan hizmetliler, güvenlik personeli, bu merkeze hizmet eden şoför personel, telefon çağrılarına bakan personel, yazı işleri personeli vb.)maliyeti kaç TL’dir.
 
-Sistemde şartnameye göre Kamera görüntülerinin tutulması gerektiği doğru mu? Sistemde bir kısım Kamera görüntü verisi olduğu halde Mahkemelere, Savcılıklara ve Karakol, Jandarma gibi kolluk küvetlerince bu veriler istendiğinde “Bu Verilere Ulaşılamadığı” ile ilgili idarece yazı yazıldığı doğru mu? Adli makamlardan Mahkemelerin Kararlarını etkileyecek bilgi ve belge saklamanın suç olduğunun farkında mısınız? 
 
-Tam Adaptif Trafik Yönetim Sisteminin İzmir Kent Trafiğinin saat ve ana arterlerinin tip ve saat ayrımı yapılmış olarak araç hareketlerini raporlaması gerektiği doğru mu? Doğru ise bizle geçen haftanın raporlarını paylaşabilir misiniz?
 

-Sistemde varsa çalışmayan kısımlar için bugüne kadar ne kadar ceza kestiniz? Sistem için yüklenici firmaya bugüne kadar yaptığınız ödeme tutarı ne kadardır? 

Sorularımız 4982 yasa kapsamında olduğundan maddelere ilişkin yanıtlarını beklemekteyiz.

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları