07.11.2015 23:37:14
Okunma: 2815
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Soruşturma üzerine!!!

 

Geçtiğimiz günlerde yerel basında çıkan haberlerde; “Güzelbahçe Belediyesi seçimin ardından bazı konularla ilgili şikâyetler ve ihbarların soruşturulması nedeniyle müfettiş kıskacına alındı. Belediye Başkanı Mustafa İnce, Başkan Yardımcısı Mustafa Günay’ın bu soruşturmalarda öncelikli isimler olduğu öğrenilirken, dün itibariyle müfettişlere tahsis edilen odalara yerleşip, konuları incelemeye aldıkları belirtildi.”

Soruşturma üzerine sizlerle paylaşmak istediklerim var.
 
Ertan Avkıran döneminde, binalara verilen yükseklikleri, yoğunlukları hesaplanırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi imar planları dikkate alınırken, Mustafa İnce döneminde bu plan notları değil, Güzelbahçe’nin çok eski yürürlükte olmayan imar planı notları değerlendirmeye alınmasının sebebi nedir?
 
Güzelbahçe Yalı Mahallesindeki, Seferihisar Kavşağındaki binaların durumu, eski Ziraat Bankasının olduğu yerdeki mülkiyetlerdeki inşaatlar daha önce, 3 kata kadar imar izni olan yerlerde, şimdi ise 4 kata imar izni verilmesi sebepleri nedir?
 
Seferihisar yolu üzerindeki yapılan çok katlı binaların durumları, Yalı Mahallesi Kahraman Dere, Çamlı ve Yelki’de yapılan özel imar planları (mevzi imar planları) yasalara uygunluğu, birçok yerde yapılması mevcut planlara göre mümkün olmayan tevhitlerin yapılarak yeşil alanların yok edildiği iddiaları araştırılmalı.
 
Belediyenin yaptırmış olduğu son Pazaryeri ve Kültür Merkezi Binasının olduğu alanın belediyeye hangi amaçla bağış yapıldığı, bağış yapılan bu alandaki bazı mekanların kişilere ticari bir anlayışla satılması ne kadar doğrudur?
 
Mülk sahibinin bu alanı bağışlarken satılacağını bilseydi bağışlar mıydı? Bu konuda bağış sahibi tarafından dava  açıldığı da söylenmekte.
 
Çok sayıda zeytin ağacının çok sayıda çam ağaçlarının rant uğruna yok edildiği de gelen iddialar arasında.
 
Mutlaka Sayın Müfettiş önceki imar müdürünün yeni imar müdürünün dönemlerini detaylı bir şekilde inceleyecektir. Geriye dönük olarak ta eski imar müdürünün yeni imar müdürünün belediye başkan ve başkan yardımcılarının son iki dönemdeki meclis üyelerinin gelir ve mal artışlarını da geriye dönük 10 yıl için inceleyecektir.
 
En azından bana gelen iddialarda bunların incelenmesi istenilmektedir. 
 
Savcılığında bir inceleme yaptırdığı da, duyumlar arasındadır.   
 

Etiketler:

Misafir - 08.11.2015 07:40:20

  • Mehtap Wood
  • Bu iddialar doğruysa eğer, umarım yolsuzluğa bulaşanların hepsi cezasını çeker ve de UMARIM birgün sıra Çeşme Belediyesi imar müdürlüğünün karanlık işlerine gelir.
  • Yazarın Diğer Yazıları