30.10.2017 21:02:16
Okunma: 3094
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Suçu ben işledim de, başkana mı attım!!!

 
Abdul Batur’un avukatı “davaların haksız eylemleriyle müvekkilin zarar görmesine ve mağduriyetlerine sebebiyet verdiklerinden , (fazlaya ilişkin talep hakkımız saklı tutularak) davalıların her birinden 25 Bin TL olmak üzere toplam 50 Bin TL manevi tazminatın haksız fiilin meydana geldiği 28.01.2016 tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte davalılardan tahsiline..,” diye giden dava dosyası.
 
Bugün duruşmanın 3. Celsesi yapıldı.
 
Davanın tüm ayrıntılarına girmek istemiyorum. 
 
Sabahın köründe, davaya yetişmek için vaktimi zamanımı bu dava için harcıyorum. Oysa İzmir adına o kadar yapacak şey varken!
 
Dava açılırken, ne demiş Sayın Batur,
 
Davalıların haksız eylemleri ile zarar görmüş,
 
Peki, Narlıdere halkı oyları ile seçilen sayın başkan, mütemadiyen İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından incelenmesi karşısında ne yapıyorlar?
 
Müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda, İçişleri Bakanları tarafından, benim bildiğim 2 defa soruşturma izni verilmesi karşısında ne yapıyorlar?
 
Oyları ile seçtikleri belediye başkanlarının, 2 defa mahkemede yargılanması hakkında ne diyorlar?
 
Yargılanmalar ise, Görevi Kötüye Kullanma ve Zincirleme Görevi Kötüye Kullanma suçundan yargılanması benim suçum mu?
 
Bu yargılanmalar iftira mı?
 
Bu yargılanmaları yazmak suç mu?
 
Abdul Batur bizim yazdığımız yazıların yanıltıcı, şaibeli, kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu avukatı kanalıyla bildirmiş.
 
Beni tanıyanlar bilir, bugüne kadar hiçbir yazımda yorum katmam, hele ki kişilik haklarına saldırıda bulunmayı aklımdan geçirmem. 
 
Benim aldığım terbiye zaten buna müsaade etmez.
 
Sayın Batur için, Sulh Ceza Mahkemesi Karar verirken ne demişti bir hatırlayalım;
 
“Sanık Abdül Batur’un sabit olan Görevi Kötüye Kullanma suçu nedeniyle eylemine uyan TCK.nun 257/2 maddesi uyarınca, suçun işleniş şekli ve kastın yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ÜÇAY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık eylemini zincirleme olarak gerçekleştiğinden cezası TCK.nun 43.maddesi uyarınca sanık hakkında verilen ceza takdiren 1/4 oranında artırılarak sanığın ÜÇ AY YİRMİ İKİ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın duruşmadaki tutum ve davranışı lehine takdiri indirim nedeni kabul edilerek TCK.nun 62. Maddesi uyarınca cezasından 1/6 oranında indirim yapılarak sanığın ÜÇ AY ÜÇ GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanık hakkında başkaca takdiri ve kanuni artırım ve indirim nedenin uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kişilik özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat oluşmadığından ve sanık HAGB den yararlanmak istemediğinden CMK.nun 231. Maddesinin sanık hakkında uygulanmasına takdiren yer olmadığına, sanığın kayden sabıkasız oluşu, suçun işleniş özelliği ve sanığın sosyal durumu dikkate alınarak hapis cezasının bir günü TCK. 50/1-a ve 52. Maddeleri uyarınca günlüğü takdiren 20 TL’den olmak üzere paraya çevrilerek sanığın neticeden BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın ekonomik durumu ve kişisel hali dikkate alınarak verilen para cezasının aynı yasa 52/4 md uyarınca takdiren birer ay ara ile ve 10 eşit taksitte ödenmesine, taksitlerden birini süresinde ödemediği takdirde geri kalan kısmın tamamının tahsiline ve ödenmeyen adli para cezasının hapse çevrileceği hususunun sanığa ihtarına (ihtar yapıldı). Suçun TCK nun 53/1-a maddesindeki yetkinin kötüye kullanılması suretiyle işlenmesi nedeniyle aynı kanunun 53/5 maddesi uyarınca takdiren KIRK ALTI GÜN süreyle adli para cezasının tamamen infazından sonra başlamak üzere TCK nun 53/1-a maddesindeki hak ve yetkinin kullanılmasından yasaklanmasına.”
 
Bu karar dışında, Abdul Batur hakkında bir şey yazdım mı? Üç Ay hapis Cezası yerine 4 ay hapis cezası mı dedim?

”..,sanığın kişilik özellikleri ve suçun işleniş şekli dikkate alınarak yeniden suç işlemeyeceği hususunda mahkememizde kanaat oluşmadığından” 
 
Sayın Batur kararı veren hakim için bir dava açtı mı?
 
Üstelik karar verirken, kendi kanaatini ortaya koymuş!
 
Ben yazılarımda kanaat falan yazmam neden beni mahkemeye verdi?
 
Suçu ben işledim de, Abdul Başkana mı, attım.
 
Sayın Başkan diğer davalarınızdaki detayları yazmaya niyetim yok. 
 
Ancak size oy veren vatandaşlar bizim başkan niye bu kadar yargılanıyor diye size dava açarlarsa ne olacak?
 
Siz Narlıdere Belediye başkanısınız, herhangi biri değilsiniz ve sizin hakkınızda yazılan haberler, Haber Niteliğindedir ve basın bunları yazarsa suç olmaz!
 
Madem rahatsızlık yaşıyorsunuz o halde suç işlemeyecek ve yargılanmayacaksınız! 


9 Kasım'da Erol Yaraş tarafından açılan tazminat davası görülecek, o dava dosyasında çok süpriz gelişmeler olabilir!

Etiketler:

Misafir - 01.11.2017 07:43:40

  • Misafir
  • Nivent hanım iyiki varsınız vatandaşın gerçekleri öğrenme hakkı var üstelik mahkeme tarafından verilen kararlar var okuyup sayenizde bilgi sahibi oluyoruz teşekkürler
  • Misafir - 01.11.2017 07:34:14

  • Misafir
  • Narlıderedeki imara aykırı yapılar ortada vatandaş olarak görüyoruz
  • Yazarın Diğer Yazıları