17.11.2014 21:53:28
Okunma: 5274
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Sus be kadın sus!

 

 

Bazı okuyucularımız bana yorum yazıyorlar; 

“1000 odalı saray yaptırdığı bir memlekette, bu kadar ufak şeyler ile uğraşıyorsunuz” bir başka yorumda, "Yalan söylediğin zaman, öyle bir yalan söyle ki; Millet yüzüne tükürsün   YALANI BİLE BECEREMEMİŞSİNİZ.”  Ya da “Sizinki de çok sığ bir bakış açısı doğrusu, sayın yazar.” Ve benzeri yorumlar.
 
Elbette güzel yorumlarda alıyorum, “Yani ilk defa okuyorum sizin yazılarınızı...pes dedim İzmir'de muhalefet olduğunu yeni anlıyorum ve sizi tebrik ediyorum çok cesursunuz.” 
 
Güzel yorumlarda olacak, kötü yorumlarda olacak. Her kesimi mutlu etme gibi bir başarım olmasını bende çok isterdim.
 
Ülkemizde yanlış giden birçok şey var, ama unuttuğunuz bir şeyi hatırlatmakta fayda görüyorum, sizler bizim Gaze-temiz’i yazdığımız konulardan dolayı büyük görebilirsiniz. 
 
Sizler, Temiz İzmir Derneği’nin açmış olduğu davalardan dolayı da gözünüzde çok büyütmüş de olabilirsiniz. Dolayısıyla görüyoruz, duyuyoruz ama imkânsızlıklarımızdan takip edemiyoruz. Belgesiz hiçbir şeyi yazmama kararımdan dolayı diğer illeri yazamıyorum.
 
Ancak bizler zannettiğiniz gibi bir yerlerden beslenen bir gurup değiliz. Ne yazdıklarımdan ne de yazmadıklarımdan dolayı bir para almıyorum. Tüm yazdıklarım tamamen hür irademle vicdanımla yazıyorum. 
 
Meclis gündemlerini tararken, ya da gelen ihbarı değerlendirirken, plan değişikliğini kim istemiş ilgilenmiyorum. Kişinin kimliği benim için hiç önemli değil. Yıllardır kamunun kullanımında olması gereken sağlık alanları, okul alanları vb yerleri meclis kararı ile ranta teslim edilmesine karşı çıkıyorum. Ya arkadaş, herkes özel okula ya da özel hastaneye gidebilir mi? Gidemez. Peki vatandaşın kullanımında olması gereken yerler neden özel sağlık, özel okul alanına çevriliyor? 
 
Diğer illerde gelişen imar yolsuzlukları ya da diğer illerde ki belediyelerin yolsuzluklarını sadece basından takip edebiliyorum. İmkanım ve zamanım yok sorgulayamıyorum. İzmir ili tüm zamanımı alıyor. Ha sen bu işi öğrendin bizde sana yardımcı olalım derseniz, neden olmasın derim.
 
Değerli İzmirlilere soruyorum, biliyorum bizi okuyor ve takip ediyorsunuz, hiç aklınızdan geçiyor mu burada bila bedelle çalışan küçücük bir gurup var. Bir ucundan bizde tutabilir miyiz diye hiç aklınızdan geçmiyor değil mi? 
 
Bugün Temiz İzmir Derneğini taşıma kararı aldık, niye biliyor musunuz? 600 TL kirayı ödememek için, stopaj, telefon, genel gider derken kaldıramaz duruma geldik. Niye biliyor musunuz her şeyi sizlerle paylaştığımız için. Susmadığımız için.
 
Bu yazıyı niye yazdığımın sebebine gelince;
 
Bugün, Basmane’de bulunan ŞİFA Hastanesi’nin ruhsat eklerine aykırı yanlarını bizzat gözümle göreyim istedim, birçok fotoğraflarını çektim. Bunları sizlerle paylaşacağım. Ardından Konak Belediyesine gittim, 2011 tarihinden bugüne bir tek gün kapatılmayan hastane var. Diğer yandan gecekondular yıkılıyor. 
 
Burada çelişki yok mu? 
 
Usulsüzlük kimliğe göre mi değerlendiriliyor.
 
Böyle bir şey olabilir mi? Sorularıyla kendi kendime, konuşa konuşa eve geldim.
 
Yemeğimi yerken, EGE TV akşam haberlerinde bir haber, beni zıvanadan çıkardı. Daha önceki hafta, Kanal 35 ana haberlerinde de görmüştüm. Asma Bahçelerin sahibi Münir Tanyer'in yaptığı inşaatlardan söz ediyordu. Ama bugün ki haber kentsel dönüşümü anlatması beni çok şaşırttı.

İçimden ey para sen nelere kadirsin dedirtti bana, ne çekiyorsam dilimden çekiyorum. Sus be kadın diye diye yazıyorum. 
 
Kentsel dönüşümle ilgili en son konuşacak kişidir Sn Tanyer. Kendisi, zannedersem ne mimar ne de mühendis. Asker emeklisi. İddialara göre, Heyelan Bölgesine inşaat yaptı ve geçtiğimiz günlerde her ne kadar kendileri kontrollü yıkım dese de bana göre göçtü. Aksini iddia ediyorsa bana dava açsınlar çünkü ben sözlerimin arkasındayım.
 
Şimdi bu beyefendi nasıl olur da, arka fonda Asmalı Bahçenin görüntüleri eşliğinde Kentsel Dönüşümden bahsedebilir? 
 
Şimdi anladınızmı niye derneğin kirasında bile zorlandığımı?
 
Gelecek yazımda Asma Bahçeleri yeni belgeleriyle yazacağım.
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları