07.05.2013 15:39:34
Okunma: 6729
3 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Tanju Çolak ve İzmir

 

Bugün sizlere akıl dışı bir uygulamadan bahsedeceğim.
 
Bir okul bahçesi size neyi anımsatır?
 
“Çocuklarımızın ders aralarında gönüllerince oynayacak bir alanı” diyeceğinize eminim.
 
Çocukların kullanımında olduğu, okul bahçesinin 49 yıllığına kiralanıp, bu alana spor tesisleri ve 2 bina yapılabilir mi?
 
Şimdi diyeceksiniz ki, “Çocuklar faydalansın diye spor tesisi yapılmış, ne var bunda?”
 
Çok şey var, çünkü çocuklarımız faydalansın diye yapılmamış…
 
Kamuoyunda Tanju Çolak ve ortakları olarak bilinen, Vizyon Futbol Sportif Faaliyetler, Özel Eğitim, Turizm, Organizasyon, Gıda İnşaat San ve Tic. LTD şirketine kiralanmış.
 
Kamuoyunda Tanju Çolak ve ortakları, okul bahçesinde yapılan, halı sahası ve yaklaşık 10 metre yüksekliğinde demir imalat ve kafes tel ile çevrili halı saha ile 1+2 katlı yapılar Bornova Belediye Encümeni’nin 04.08.2010 tarih ve 1229 sayılı kararı ile 3194 sayılı imar kanunun 42. maddesi gereği 294.247.43 TL para cezası verildiği, yine belediye encümeninin 04.10.2010 tarih ve 1432 sayılı kararı ile bahse konu yerdeki ruhsatsız yapıların 3194 sayılı kanunun 32. maddesi gereği yıktırılmasına yıkım masrafların vizyon futbol sportif faaliyetlerinden alınması.
 
İzmir İl Özel İdaresi Yapı İşleri ve İmar Daire Başkanlığı’nın, 10.11.2010 tarih ve 29729 sayı ile Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 01.09.2010 tarih ve 59072 sayılı yazısı ile Altay Ticaret Meslek Lisesi ve Okul Aile Birliği arasında halı saha ve müştemilatın yapımı konusunda sözleşme imzalanmış…
 
Vay be, tüm bu kurum olurlarıyla, okul bahçelerimiz de ranta teslim edilmiş. 
 
Eğer bu konu bir vatandaş tarafından, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yapılmasaydı, Altay Ticaret Lisesi’nde, Tanju Çolak ve ortakları, okul bahçesinde rant elde etmeyecekler miydi?
 
İşin komik tarafı yapılan kaçak inşaatın fenni mesulü olarak, İzmir Özel İdaresi çalışanı inşaat mühendisi, Hüseyin Aydın yerine, aynı daire çalışanlar tarafından sahte imza atılmış. 
 
Kim taklit etmiş imzayı? yine İzmir Özel İdaresi yatırım ve inşaat müdürleri, şikâyetçinin izni ve haberi olmadan, şikâyetçi tarafından imza edilmiş gibi parafladığı iddiaları… 
 
Yapılan şikayete istinaden, İzmir Özel İdaresi tarafından yapılan inceleme neticesinde, 08.05.2010 tarihinde, eksik işlem olduğu, imzalar kendi iradeleriyle yapıldığından 657 sayılı devlet memurları kanunu 4483 sayılı memurlar ve diğer kamu görevlileri yargılanması hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek bulunmadığı belirtilmiş. 
 
İmza Özel İdare Genel Sekreteri Yardımcısı, Adem GÖKÇEN
 
Ancak İzmir Valiliği İl İdare Kurulu Müdürlüğü, 11.06.2012 yapılan işlem için soruşturma izni vermiş.
 
Haklarında soruşturma izni verilen, üç mühendis bölge idare mahkemesine itiraz yapmışlar, ancak Bölge idare Mahkemesi Başkanı itirazların reddine karar vermiş.
 
Konu şu an ağır cezada. 4 Haziran tarihinde yargılama başlayacak.
 
Adaletin en doğru kararı vereceğinden hiç şüphem yok.
 
Ya şikâyet olmasaydı ne olurdu? Bunun en iyi cevabını, sevgili ağabeyim Süleyman Gençel’in kaleminden okuyacaksınız, biraz sabır. 
 
Yıkım kararı bulunan spor tesisleri ne olmuş derseniz, halen faaliyetlerini sürdürmekteler.
 
Oysa Anayasa ne diyor?
 
Eğitim ve öğretim, Atatürk ilkeleri ve İnkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim yerleri açılamaz…
 

Etiketler:

Misafir - 18.10.2013 22:21:37

  • MESKUN MAHALLERDE OKUL HALI SAHALARININ KİRALANMASI - RANT VAR - UYKU YOK - BELEDİYE VE KOLLUK KUVVETLERİ SEYİRCİ
  • Surekli sınkaflı kufurler ---- gooolll seslerı ......... kavgalar ------ hafta sonları futbol okulları dudukler ........ ctesı ve pazarları 8 de hatta bazen 6 da baslayan maclar. Gecenın sesızlıgınde uymanın mumkun olmadıgı gurultu ve gece yarıları 2 lere kadar devam eden maclar . Mahale aralarında okul aile bırlıklerınden kıralanan okul bahcesı ıcındekı devletın malı halı sahalar . Devlet okullarının aıle bırlıklerının semsıyesı altında rantlar ... Cevreye .... mahalelerde oturanlara sıfır duyarlılık ......Beledıyelerın ---- polısın ve milli eğiitimin birbirne şikayetleri pasladıgı bir düzenek. ILGILENEN YOK DUYAN DINLEYEN YOK UYKUSUZ GECELER - AILE HUZURLARININ KACMASI ....... NASIL BIR MANTIK ---BU HALI SAHALAR BINALARA 20 METRE ......UYKU MUMKUN DEGIL....... ANCAK MACLAR BITTIKTEN SONRA YATILABILINIR . Hasta olmanız yasak cünkü hasta iken saat 11 de yatmanız mümkün değil. En dogal uyku hakkınız yok. DENETIM YOK - OKUL AILE BIRLIGI BASTIRIR BELEDIYE RUHSATSIZ BILE OLSA SUSAR CUNKU OKUL VARDIR . AMA OKULUN OGRENCILERI ILE ILGISI YOKTUR ISIN..... kiralayan cebımı ne kadar daha doldururum vardır . Okul biz ne yapalım kiraladık vardır REZALET .
  • Misafir - 09.05.2013 21:59:30

  • Para her kapıyı açar
  • Demek ki yukarıda yazdığım eskilerin sözü size de uyuyor para karşılığı haber yapıyorsunuz. Yazdıklarınızın dayanağı yok madem adliyeye iş intikal etmiş size susarak dava sonuçlanana kadar beklemek düşer. insanları böyle itham edemezsiniz.
  • Misafir - 09.05.2013 14:52:03

  • Belediye çalışanı ömer
  • Sayın Nivent Hanım kabahat Tanju Çalak gibilerde değil,asıl suçlu bu ihaleyi onlara verendir.Gazetenizi bizim bürokratlar yakinen takip ediyorlar.Çok ses getiriyor.Başarılar dilerim.
  • Yazarın Diğer Yazıları