04.01.2016 23:12:57
Okunma: 2906
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
YASALAR HERKESE EŞİTTİR!!

 
Optimum davasına geçmeden önce, küçük bir hatırlatma yapmadan geçemeyeceğim.

Temiz İzmir Derneği ve kardeş derneğimiz, Ekinoks Derneği’nin amacı yatırımları durdurmak değil. Daha sağlıklı ve daha yaşanır bir kent için mücadele vermekte.
 
Elbet yatırımlar, yatırımcılara para kazandıracak. Ama yatırımcı kazanacak diye kurallar ihlal edilmeyecek.
 
Kanunlar, bankadaki milyon dolarlar ya da soyadına göre işlemeyecek, herkese uygulanan kanunlar, yatırımcılara da uygulanacak.
 
Mevcut Optimum AVM zaten trafiği olumsuz etkilemekte idi. İkinci AVM trafiği çekilmez hale getirirdi değil mi?
 
Davayı açtığımızda, herkes bize güldü, hatta dalga geçti. 
 
Kendinizi DON KİŞOT’MU sanıyorsunuz dendi.
 
Don Kişot yani Senyor Kesada; halkını, vatanını çok seven bir insan olduğu için olsa gerek Sancho Panza'yı da yanına alarak Don Kişot oluyor.
 
Eğer bu yakıştırmayı bizlere yaptı iseniz, ne mutlu bizlere.
 
İsim vermeden, yaşadığımız olayı kısaca bahsetmeden geçemeyeceğim. Mevcut Optimum AVM’nin UKOME kararlarını sorgulamak için İzmir Büyükşehir Belediyesinin yetkin kişilerinden birinin yanına, Temiz İzmir Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Hekimoğlu ile gittiğimizde, kapıları kapatıp, “Siz kiminle uğraştığınızı biliyor musunuz” dedi. 
 
Yanımda Hülya Hanım olmasaydı bu sözü duyduğuma inanın inanmazdım.
 
Bizim için şahısların bir önemi yok!
 
Anayasa`nın 10. Maddesi  derki;
 
Kanun önünde Eşitlik
Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
 
Evet Optimum AVM’yi yapan kişiyi şahsen tanımıyorum, ancak biliyorum ki Türkiye için gerçekten önemli bir holding. 

Rönesans Holding; Rusya, Türkiye, İsveç, İsviçre, Finlandiya, Almanya, Belarus, Kazakistan, Türkmenistan, Avusturya, Azerbaycan, Irak, Libya, Gabon, Nijerya, Suudi Arabistan ve Katar’da işler yapmakta. Ve biliyorum ki böylesi bir holdingin patronu usulsüz yapılan işlerden haberdar değildir.
 
Mevcut AVM yapımında da bir takım usulsüzlükler oldu ve Gaziemir Belediye Başkanı ve bürokratları yargılanmakta. Dava dosyasına ulaşamadığım için neticesini bilemiyorum. Lakin mevcut AVM de ruhsat eklerine aykırılıklar var, imalat fazlalıkları var.

Her nedense gereği yapılmıyor!
 
Belediyeler normal vatandaşlara göz açtırmazken neden büyük firmalara göz yummakta işte bunu anlamakta zorlanıyorum.
 
Kazandığımız dava gerçekten örnek bir davadır. Bu karardan sonra inanıyoruz ki, İSTİNYE PARK İzmir projesi davası da lehimize sonuçlanacaktır. Çünkü Üçkuyular trafiği Gaziemir trafiğinden çok daha yoğun olan bir bölgede. 
 
Dedim ya, Temiz İzmir Derneği ve Ekinoks Derneği olarak,daha yaşanır bir kent için, mücadelemize devam edeceğiz. 
 

 

Etiketler:

Misafir - 07.01.2016 21:54:16

 • Hakkı
 • Güzel bir söz: Yasalar örümcek ağı gibidir; küçük sinekler örümcek ağına yakalanır, eşek arıları ise örümcek ağını deler geçer! Jonathan Swift
 • Misafir - 06.01.2016 09:14:04

 • canan eren
 • yanlışınız var / yasalar sıradan vatandaşlar içindir/ koyun sürüsünü gütmek/ itip kakmak içindir/ gördüğünüz gibi / arsız _hırsızlar cirit atıyorlar/ ve üstelik ısrarla peşlerindesiniz / hileleri dava ediyorsunuz/ durmuyorlar/ neye güveniyorlar ?
 • Misafir - 05.01.2016 12:26:15

 • FETHULLAH DEMİRTAŞ
 • SİZ YAZIN SÖYLEYİN NİVENT HANIM! TEMİZ İZMİR EŞİTLİK! DİYE BAĞIRSIN DURSUN! ANAYASADAN SÖZ ETMEK DON KİŞOT ÇULUK OLSUN VARSIN!... BİR GÜN BELKİ "YETER" DİYECEK BAŞKA SESLER DE EŞLİK EDER.. SESSİZLİĞİN SESİ İZMİR SEMALARINDA YANKILANIR! DUYMAZDAN, GÖRMEZDEN, AYMAZDAN GELEMEYECEKLERİ BİR ÇIĞLIK ARŞA UZANIR! BELKİ BİR GÜN İNSANA İNSANCA YAŞAMA HAKKI VERİLEN BİR DÜZEN KURULUR! O DÜZENİN MİMARLARINDAN OLACAKSINIZ NİVENT HANIM!..
 • Misafir - 04.01.2016 23:36:11

 • Takdir
 • Bir İzmirli olarak ve bir vatandaş olarak Nivent hanım ve arkadaşlarına sınırsız takdirlerimi sunuyorum.
 • Yazarın Diğer Yazıları