28.03.2014 01:36:23
Okunma: 6965
5 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Yazıyı yazıp yazmamakta çok düşündüm.

 

Bugün yerel medya ve ulusal medyada CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler’in DSP Konak Adayı Dr.Hakan Tartan’ı ziyaret etmesi ve çalışmaları nedeniyle teşekkür etmesi, beni oldukça şaşırttı. Haberi yanlış okuyorum sandım tekrar tekrar okudum.

Haber doğruydu.

Haberin satır araları mesajla doluydu, “Atatürk ve Cumhuriyet duyarlığınız oldu. O güzel denizimizin yanına insanlarla çizdiğiniz Atatürk portresini hiçbir zaman unutmayacağız. Hem halka hem partimize hizmetleriniz için teşekkür ediyorum. Çok başarılı olacağınıza inanıyorum. Daha uzun yıllar birlikte mücadele edeceğiz.”

 
Birgül hoca ne mesajı  veriyordu..,
 
CHP Konak Adayı Sema Pekdaş’tan rahatsız mıydı?
 
Birgül hocayı uzun zamandır gözlemliyorum gerçek anlamda Atatürkçü sözde değil.
 
Birgül hocanın bu tavrından sonra, Konak adayı Sema Pekdaş’ı gün boyu internette araştırdım. Karşıma BDP’li vekillerle yan yana birçok resimle karşılaşmam beni de rahatsız etti.
 
“Terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması KCK’ya yönelik soruşturma kapsamında 42’si avukat 46 kişinin gözaltına alınması, Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile İzmir ve Diyarbakır barolarının da aralarında bulunduğu bazı barolar tarafından protesto edildi.”
 
Evet, kendileri bir zamanlar baro başkanlığı yapmış olabilir. Ancak neden hep bu davalarda, neden 81 vilayetin baro başkanından bir kaçının arasında yer almakta?
 
Diğer baro başkanları niye, Sema Pekdaş gibi aynı duyarlılığı göstermiyor, KCK Davalarına girmiyor ya da BDP’li Vekillerle yan yana gelmiyor?
 
Sema Pekdaş’ın yan yana geldiği BDP Milletvekili Hasip Kaplan şunları söyledi: “Bu davada avukatların müvekkilleri Öcalan’ın kendilerine talimat verdiği, Kandil’e götürüldüğü söyleniyor” Bu söylemleri dinlerken hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz?
 
Yine internette Cin Ali’nin kaleme aldığı “Acaba Sayın Avukat Sema Pekdaş, vatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi başka bir şehirle ölçülemeyen İzmir’in Barosu’nun Başkanı olarak, terör örgütünü, terör örgütünü üstü kapalı desteklediğini söyleyen milletvekillerini desteklediğini nasıl görmez ki?”
 
 
Sabahattin ÖNKİBAR - 12 Şubat 2014 - Aydınlık; “PKK’nın dağ kadrosuna bugüne kadar Şırnak Belediyesi sıcak yemek gönderiyordu, 30 Mart’tan sonra Konak Belediyesi özel helikopterle PKK’ya bu hizmeti verirse şaşırmayın!” diyor.
 
BDP’li vekillerin PKK’lılarla kucaklaşması TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE normal midir? 
 
 
Sema hanım bu kucaklaşmanın yargıya intikal etmesi söyleminden sonra, "irkildim" diyor?
 
 
Sema Pekdaş’ın; “Ne Atatürk rozetli ve Türk Bayrak rozetli yargıç, ne de başörtülü avukat olsun” sözleri yanlış anlaşılmıştır diye düşünürken, Birgül Ayman Güler’in Hakan Tartan ziyaretinden sonra beni araştırmaya sevk etti. 
 
 
Gecenin bir yarısında bunları sizlerle paylaşırken derin üzüntü duymaktayım, uzun zamandır Konak Belediyesi imar planlarını sorgulamaktayım, satışlarını da sorguladım, birçok konu üzerinde yargıya da gittim. Ancak usulsüzlükler bir şekilde hal olur ama…,
 
Son sözüm Birgül Hoca’ya iyi ki varsınız, sizin gibiler, CHP Milletvekili olduğu sürece CHP bir şekilde toparlanır bundan eminim.  
 

Etiketler:

Misafir - 31.03.2014 17:12:33

 • TAMERSEFA
 • BU OLAN BİTENİ BÜYÜK BAŞKAN BİLMİYORMU,GÖRMÜYORMU.CHP LİYİYİM,ÜYEYİM,BELEDİYE İŞÇİSİYİM,NİYE ÇIKIP BİR AÇIKLAMA YAPMIYOR,ATATÜRKÇÜ,KEMALİST CHP DE,BU YAZILANLAR DOĞRUYSA,ONU KİM GETİRDİ VEYA DAYATMA YAPTI.ASİL OLARAK BİLMEYE HAKKIMIZ YOKMU.İNSANLAR TARTIŞMALARDA GETİRİP ÖNÜMÜZE KOYUYOR SEMA PEKTAŞI,NE SÖYLEYECEĞİMİZİ BİLEMİYORUZ..EĞER BU YAZILANLAR DOĞRUYSA HEP ELEŞTİRECEĞİM..HEP YAZACAĞIM,BU BÖYLE BİLİNE.İLLADA CEVAP BEKLİYORUM.
 • Misafir - 28.03.2014 21:50:01

 • Alper BEKTAŞ
 • Baro dergisinden TÜRK bayrağını kaldırmak çok bilinçli bir hareket, Yeni CHP'nin Yeni Belediye Başkanları ile cemaata ve açılıma AKP den daha çok destek vereceği çok açık ! Bakalım seçmen bunları yutucak mı ?
 • Misafir - 28.03.2014 17:41:36

 • haksizlik
 • bir kere sunu söylemem gerek. backgroundum uzaktan yakindan PKK/BDP ile ne baglantilidir ne de Sema Pekdas'i kisisel olarak tanirim ama sadece arastirmayi ve olaylari/anlari "unutmayan" birisi olarak belirtmeliyim ki, KCK davalarinda bircok CHP milletvekili de bulunup yapilan haksizliklari dillendirmistir. CHP Genel Baskani bircok kez röportajlarinda KCK davasinin da siyasi oldugunu ve bircok haksizliklar yapildigini söylemistir.Bu duyarliligi CHP catisinin icinde yapan insanlar varken, Izmir Barosu Baskani'nin yapmasi bence gayet normal ve nört durustur. Zaten anladigim kadariyla hanfendinin de kaybettigi nokta mesleki zorunluluk da olsa bu ülkede nötr olmasidir.
 • Misafir - 28.03.2014 14:58:49

 • mıllıyetcı
 • bunu azız kocaoglu okusun
 • Misafir - 28.03.2014 02:16:24

 • Memleket meselesi!
 • Birgül Ayman Güler milletvekili değil bu Milletin Vekilidir!
 • Yazarın Diğer Yazıları