16.01.2015 13:08:25
Okunma: 3706
3 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Yazma SUS

 

Uzun zamandır sizlerle Güzel İzmir’imizde yaşanan olumsuzlukları paylaştım. Bazılarınız beni sevdi bazılarınız ise sevmedi. Herkesi memnun etmenin mümkün olmadığını bilerek yoluma devam ettim.

 
Daha sonra, Temiz İzmir Derneği kuruldu. Bir avuç yürekli insanın bir araya gelmesiyle kurulan dernekti. Kısa süre içinde azimle omuz omuza mücadelemizi sürdürdük.
 
Bizi sevmeyenler bu satırları okurken, “yoksa dernek kapanıyor mu” diye için için gülmeleri gözümüm önüne geliyor. Sevinmeyin, daha da güçlenip yolumuza devam edeceğiz. Çünkü her geçen gün daha çok bilgi ve belgeye ulaşıyoruz. 
 
Evrak takibini öğrendik, itiraz nasıl yapılır öğrendik, ancak bir şeyi öğrenemedik, SUS PAYI almasını öğrenemedik. Bu yüzden kiramızı ödemekte zorlandık, elektriğimiz defalarca kesildi, telefonlarımız da zaman zaman kesintiye uğradı. Ancak hiç ama hiç düşünmedik, yan yolları bilmeyiz biz. 
 
Bazen aracılar geldi, “yazma sus” dediler. Yazdık ama dedik. 

“Olsun onlar bir yolunu bulur yeter ki takip etmeyin dosyayı” dediler. Dinlemedik.

“O zaman böyle sürünürsünüz” dediler. 
 
Onlar bir şeyin farkına varamadılar, bizler değil aslında sürünen onlardı.
 
Niye böyle bir yazı yazdığımı merak ediyorsunuz biliyorum, ortalıkta birkaç kendini bilmez kişiler belediyelerden para almaya çalıştığımızı ima eden sözler yaymaya çalıştıkları bizlerin kulağına kadar geldi de. Bir hatırlatalım istedim, ben kendimden ne kadar emin isem dernek kurucu üyelerimizden de o kadar eminim.
 
Belki bizlerin çok paraları yok, ama mangal gibi yüreğimiz var.
 
Şöyle bir arkanıza yaslanın bir düşünün, belediyelerden evvel, bu kadar yapı tatil zaptı tutturduğumuz, hatta yıktırdığımız firmalar var iken belediyelerle ne işimiz olur ki?
 
Temiz İzmir Derneği üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, iyi ki varsınız.
 

Etiketler:

Misafir - 25.01.2015 13:21:39

  • Cesamin ÖZKAN
  • Öncülüğünüzde hızla büyüyerek hain hırsız alçakların korkulu rüyası olmaya devam ederek halkımıza çok büyük kazanımlar sağlayacağınızdan eminim.Bakın rantçı talancı yolsuzluk genlerine sahip halk düşmanı olan halk zararına çalışan ona ihanet eden ve onu sadece sömürü aracı olarak gören zihniyetlere iyi bakın. hepsinin ortak özellikleri vardır ve aynıdır. Onlar yeşili sevmez,onlar tarihi sevmez,onlar sanatı sanatçıyı sevmez onlar için sadece dolar euro vardır ve gayrimenkul tapuları yani adlarına olmayan kendi özgüvenleri olmadığı içinde başkalarının adına olan tapuları. İşte sık sık görüyoruz cinsi cibiliyeti partisi meşrebi farklıda olsa ortak olan yanları için nasılda bir araya gelebildiklerini. İşte onların bir başka ortak özelliği daha vardır o özellik HALKIN GÜÇLERİ TARAFINDAN HAİN VE DÜŞMAN ilan edilmişlikleridir. İşte onlar asla bu karar hükmündeki özeti boyunlarına asmış olan halkın gazabından asla kurtulamayacak olmalarıdır.Bu ortak yan ve kaderleri olan akıbetlerine bir bakın dünyada ve ülkemizde ne kadar çok örneklerini görebilirsiniz. onlar çalarkende ihanet ederkende rahat yaşamadılar insanca yaşamın özellikleri ile yaşam sürmediler tipik bir yaratık gibi yaşadılar ve o tipik yaşamları da bir zehirli böceğin ayaklar altında ezilişi gibi hep son buldu. Şimdi öncelikle şükür edelimki bizim zenginliğimiz ve yaşam felsefemiz o tipik alçaklar gibi değil ve ardından da bu böceklerin zararlarının önlenmesi için ayaklarımızın altında eziliş çıtırtısının geldiği gibi ezilip yok olacaklarının gerçekliği ile kendi yaşamımızın güzelliğinin dahada güzel devam edeceğidir.
  • Misafir - 23.01.2015 22:04:07

  • Cesamin ÖZKAN
  • Çalışmalarınızın önemini algılıyor ve sizi kutluyorum.Bu ülke Cumhuriyetin kazanımları ile donanmış yiğit cesaretli ve donanımlı inançlı kişilerin alçak halk düşmanı hainlere karşı savaşımı ile inşa edildi yüceltildi. Partisi cinsi cibileyeti neresi olursa olsun bu alçaklardan hesap çok acı sorulacaktır.Bu dönemde yapmış olduğunuz çalışmalar yarının bu alçaklarının yargılanması sırasında belge ve delil olarak kullanılacaktır.Arşiv niteliğide taşıyan çalışmalarınızı ayrıca kutlar başarılar dilerim selamlar.
  • Misafir - 16.01.2015 21:53:59

  • Misafir
  • Nivent hanım birlikte çalıştığı temiz izmir derneği üyeleri tanıdığım en dürüst insanlardır. İzmir için bir şans olduklarını düşünüyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz. Boşuna uğraşmasınlar.
  • Yazarın Diğer Yazıları