19.04.2013 17:41:47
Okunma: 5636
1 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Zengin mi, fakir mi?

Dün medyaya yansıyan “Aliağalılar Aziz Kocaoğlu’nu mahkemeye verecekler” haberinde yer alan detaylar, bildik tanıdık Aziz Başkanın değiştiğine olan inancımı zedeledi.
 
Oysa mahkemede boynunu bükerek tane, tane konuşan bilmiyorum efendim diyen üslubuyla, teke tek programında sakin, sakin İzmir’i anlatan üslubuyla beni bile inandırmıştı, Aziz başkan değişti diye.
 
Geçmişte Mehmet Ali Susam’a karşı tüm medya önünde, yerden yere vurmuş, CHP Genel Başkanına bile yüklenmişti.
 
Demek ki dağların yer değiştirdiğine inanacakmışın da insanların huy değiştireceğine inanmayacaksın diye boşa söylememişler.
 
Aziz Başkan’a taleplerini ileten vatandaşlarda nasiplerini aldılar, neden taleplerinizi iletiyorsunuz, hem de basının karşısında,
 
Neden en temel ihtiyacınız olan ulaşım sorunlarınızı dile getiriyorsunuz da Aziz Başkan’ı çileden çıkarıyoruz. 
 
Aziz Başkan, her fırsatta “ yaptığımız işleri anlatamıyoruz” diye, 2014 yerel seçim öncesi tanıtım kampanyası başlattı, ulaşımla ilgili yatırımlarını vatandaşın ağzından anlatan bilboardlar kentin çeşitli yerlerine yerleştirdi.
 
Şimdi siz nasıl ulaşımda sorundan bahsedersiniz ki, bardağın dolu tarafını niye görmezsiniz ki.
 
Orman köylerine otobüs hizmeti niye istiyorsunuz ki, sizler bilmez misiniz ki “Orman köylerine otobüs hizmeti götürmek ayrı bir sistemdir. Şuan anda Aliağa sınırları içerisinden otobüs çalıştırmaya gücümüz yok. Zamanı geldiğinde Aliağa’ya otobüs hizmeti verilecektir”
 
Hatay esnafı yıllardır metroyu beklerken siz nasıl olurda otobüs istersiniz.  
 
“Benim adım Aziz Kocaoğlu, yalan söyleyecek ya da işi geçiştirecek değilim. Ben doğruları söylemek zorundayım. Ve diyorum ki Şu anda Aliağa’ya otobüs verecek durumda değilim”
 
Aziz Başkan, 9 yıldır başkanlık yapıyor, bir beş yıl daha verelim o zaman tüm isteklere cevap verecektir. Aliağa ilçesi daha 2004 yılında büyükşehir’e dâhil oldu. Daha 9 yıl olmuş bu ne sabırsızlık.
 
Aliağalı vatandaşın tepkilerine sinirlenen başkan ““istediğiniz olur olmaz ama birbirimize saygılı olalım. Ben dediklerinizi anladım vatandaş olarak hakkını araman çok doğal ama sürekli aynı şeyleri tekrar edip durmayın geri zekâlı değilim.  Ekonomik durumumuz uygun değil şu anda Aliağa’ya otobüs veremeyiz. Siz ne anlarsanız anlayın. Bu tarz yanlış” demiş.
 
Ey vatandaş niye başkanı sinirlendiriyorsunuz? Alkışlamak varken.
 
Birde üstelik mahkemeye vermeye kalkıyorsunuz başkanı,
 
İmza kampanyasını tören alanında gerçekleştirmek istemeniz de zabıta engeline takılmış, “ görüntü kirliliği” yapıyor gerekçesiyle.
 
Ey vatandaş siz yoktan anlamaz mısınız, “Ekonomik durumumuz uygun değil şu anda” demiş başkan. 
 
Şimdi diyeceksiniz ki her fırsatta borçlu belediyeyi aldık borçsuz duruma getirdik, finansman olarak en güçlü belediyeydi hani diye,
 
“Dün dündür bugün bugündür” diye büyük bir politikacı meydanlarda konuşuyordu!
 

Etiketler:

Misafir - 20.04.2013 08:37:41

  • MADALYON
  • ..."Aziz Harikalar Diyarında" nesine gerek izmir, Büyük Başkan eser bırakmak niyetinde değil, enkaz bırakmak niyetinde.Nitekim gün gelir Aliağa'lıların gözünden ırak kalan, gönlünden de ırak kalır....MADALYON YOLUNUZ AÇIK KLEMİNİZ TEMİZLİĞİN SİMGESİ OLMASINI DİLER..TAM DESTEK HEP DESTEK
  • Yazarın Diğer Yazıları