Okuyucularımızın dikkatine..,

28 Nisan 2019 Pazar , 19:39
Okunma: 1527
0 Yorum

teşekkür ediyoruz!

 

Okuyucularımızın dikkati ve katılımıyla bize verdikleri desteğe önce teşekkür ederiz,

Gündem yoğunluğu kimi zaman eski dosyaların takibinde bir takım aksaklıklara sebebiyet veriyor,
 
Ancak dikkatli okuyucularımız, cevaplanmayan sorularımızı bize hatırlatıyor,
 
Bu yazımızdan sonra, sorularımızı ilgili yerlere yollayacağız,
 
Gelen bilgilendirme yazısını, sizlerle noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz,
 
“Nivent Hanım iyi günler, 27/2/2019 tarihli yazınızda 1.Buz Pateni işinin bitiminden sonra 2012/17482 Ekap no'lu 2.Buz Pateni Mekanik Tesisat işinin yapıldığını açıklamıştınız.

Bu yazınızdaki sorulara söz konusu işle ilgili yetkililerinden 1.5 aydır hala yanıt alınamamıştır. 1.5 ay zamandır yazınızdaki sorulara yanıt alınamaması beni şaşırttı. 
 
27.2.2019 tarihli yazınızın linki aşağıdadır
 
 
Birinci Buz Pateni işinin bitiminden sonra sadece 2012/17482 Ekap no'lu işinin yapılmadığı, 2011/143901 Ekap no'lu 140000.TL sözleşme bedelli ihaleli bir Mekanik Tesisat işinin daha yapıldığı tespit edilmiştir. 
        
Birinci Buz Pateni işinin bitiminden sonra arka, arkaya Buz Pateni işinde müteahhit'e ödemesi yapılmış imalat kalemlerinden oluşan ayrı, ayrı 2011/143901 Ekap no'lu, 2012/17482 Ekap no'lu 2 kez ihaleli Mekanik Tesisat işi yapılarak aynı Mekanik Tesisat imalat kalemlerine ayrı, ayrı 2 şer kez sözleşme bedellerinden müteahhit'e ödemesi yapılmıştır. 
 
Yapımı yeni biten 1.Buz Pateni işinde müteahhide ödemesi yapılmış imalat kalemlerinden oluşan ayrı, ayrı 2 kez ihaleli Mekanik Tesisat işinin yapılması Buz Pateni işinin yapımı ile ilgili şüpheler oluşturmuştur. 
 
Bunun üzerine Buz Pateni işinde yapılan araştırmalarda projesinde, inşaat imalat kalemlerinde mevcut olan kolonların tamamının yapılmayıp eksik sayıda kolon imalatın yapıldığı izlemini elde edildiği gibi önemli iddialarda vardır. 
         
Birinci Buz Pateni işinin bitiminden sonra aynı imalat kalemlerinden teşkil eden 2 adet Mekanik Tesisat işinin yapılması Türk Ceza Kanunu 236 maddesindeki suçları, 3628 sayılı kanunun 17.maddesi ve 19.maddesini kapsadığı gibi bunun yanında kolon imalatların eksik yapımı izlenimi ve iddiaları olmasına rağmen 1.Buz Pateni, 2.Buz Pateni Mekanik Tesisat ve 3.Buz Pateni Mekanik Tesisat işlerindeki kontrollerin, geçici kabul heyettekilerin ve de kesin kabul heyettekilerin yanında söz konusu 3 ayrı işle ilgili Etüd Proje Müdürlüğü yetkililerin, İhale Şube Müdürlüğü yetkililerin bahsedilen olumsuzlukları göz göre göre ilgisini normal bir vatandaş olarak anlayabilmiş değilim. 
 
Ama bahsedilen ilgililerin söz konusu olumsuzluklarını anlayabilen mühendis, mimar var mı acaba? 
 
1.Buz Pateni işindeki kolon eksiklikleri izlenimi ve iddiasının yanında diğer olumsuzlukların, aynı imalat kalemlerinden oluşan 2 adet ayrı, ayrı Mekanik Tesisat işinin yapılmasını Türk Ceza Kanunu 236 maddesindeki suçlar, 3628 sayılı kanunun 17.maddesi, Türk Ceza Kanunu 158. madde ve 3628 sayılı kanunu 19. maddesi gereğince ilgili makamlar tarafından incelenmesini kişilikli, dürüst ve onurlu bir gazeteci olmanız nedeniyle sizin vasıtanızla sağlanmasını rica ediyorum.”


Kaynak: