Okuyucumuzun sorduğu soruların..,

26 Temmuz 2018 Perşembe , 17:51
Okunma: 963
0 Yorum

cevabı geldi!!!!

 

Geçtiğimiz aylarda peş peşe ağaç devrilmeleri yaşanınca derneğimize gelen ihbarlar sonrasında İzmir Büyükşehir Belediyesine sorularımızı sorduk,
 
Haberimizi yaptık,
 
 
Haber sonrası derneğimize gelen ihbar da, 
 
“Nivent Hanım, gazetenizin “Tramvay çalışmaları yüzünden değilmiş”  başlıklı yazınızda Banliyö ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı “Devrilen ağaç kazı sırasında kökleri kesilmediği için tramvay hattı inşaatından dolayı devrilmemiştir “demiş.Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe bu cevabı kabul etmiş ve imzalamış.Bu durumda ağaçların devrilme nedenleri hakkında Park Bahçeler Daire Başkanlığının cevap vermesi gerekiyor. Fakat malesef Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe birimlerinden  Banliyö ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığının konu ile ilgili sorumluluğu olmadığını kabul ediyor ve sorumluluğu bir diğer birimine  Park Bahçeler Daire Başkanlığına yüklemiş oluyor. Farkında mı acaba. Birimlerinden birini kayırırken diğerini zan altında bırakıyor.
Ayrıca Tramvay inşaatları süresince kendisi ilgili bütün Daire başkanlıkları ile sabah akşam inşaat alanlarında gezip incelemeler yapıp durdu. Ama ne yazık ki Daire Başkanlıklarının koordineli çalışmasını sağlayamamış.”
 
Ne tesadüftür, okuyucumuzun işaret ettiği , Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden cevap geldi.
 
 
 


Kaynak: