Önce indirim..,

25 Kasım 2019 Pazartesi , 20:44
Okunma: 2517
1 Yorum

Sonra..,

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis gündeminde alınan kararları hayretle okuduk,

“İZSU Genel Kurulu’nda Plan ve Büçte Komisyonu’ndan  komisyonlardan gelen rapor doğrultusunda  2020 su tarifelerine yapılacak zam kararlaştırıldı. 2020 yılında su tarifelerine yaklaşık yüzde 15 zam yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.”

Tunç Başkan bayram öncesi İzmirliye müjde vermişti,

“Soyer'den açıklama

Konu hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi: 

Yaptığımız bu düzenlemeyle hem dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olmak, hem de su tasarrufunu teşvik etmek istedik. İzmir’in ucuz ve sağlıklı suya erişimi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve bunu şehrimizin refahını artırmak için en önemli önceliklerden biri kabul ediyoruz. Bu doğrultudaki hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bayram öncesinde açıkladığımız bu kararın tüm İzmirlilere hayırlı olmasını diliyorum.” 

Aradan geçen zaman içinde, ne değişti?

Suya %15 zam yapıldı?

Tunç Başkan Seferihisar Belediye Başkanı zamanından bu güne,

Tunç Soyer’in seyahatlerine yetişemiyoruz,

Tunç Soyer bu gün meclis konuşmasında,

‘İZMİR HER GÜN DÜNYA KENTİ OLMAYA DAHA FAZLA YAKLAŞIYOR’

Başkan Soyer “Burada kast edilen şey dünya kenti olmaktır. Kentler marka kenti olmak için dünya kenti olmaya çalışacaklar. Eğer bir kent dünya kenti değilse marka değildir. Marka kentinden anlaşılan şey dünya kenti  olmaktır. İzmir dünya kenti olmaya yakışan bir kent. İzmir’in kabuklarını kırıp dünyayla buluşması için çalışmıyorsak dünya kenti olamaz. Bunun için uluslararası platformlarda kentinizi anlatmanız gerekir kentin cazibesini güzelliklerini tanıtması gerekir. Bu sadece turizmcilerin görevi değildir bunu en çok belediye başkanları yapar. Kent diplomasi diye bir şey doğru. Kentlerin aralarında ittifak kuruduğu birbirleriyle rekabet ettiği bir başka dünyadan bahsediyoruz. Onun için İzmir uluslararası platformda çok daha fazla yer alacak. İzmir çok daha fazla dışardan misafir davet edecek, dışarıya İzmirli gönderecek. İzmir her gün dünya kenti olmaya daha fazla yaklaşıyor” dedi. 

Seferihisar belediye başkanı iken, Seferihisar ilçesinde turizm patlaması olduğunu biz hiç duymadık!

Siz önce İzmir’in sorunlarını çözün,

İzmirliyi mutlu edin,

Sonra dünya kenti olalım,

Yağmur yağdığında, sokaklar sular altında,

Trafik çekilmez durumda,

Elbet siz bunların farkında değilsiniz,

Çünkü zamanınızın çoğunu yurtdışı seyahatlerindesiniz,

Biraz İzmir’de bulunun İzmirlinin neler çektiğinin farkına varın,

Aklımıza gelmişken, dünya kenti olmanın yolu,

Kültürpark’ı Pazar yerine dönüştürmekten başlıyorsa,

Gerisini hiç yazmayalım
 


Kaynak:

Etiketler:

  • Önce,
  • indirim..,  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 27.11.2019 20:54:25

  • ÖNCE İNDİRİRLER
  • ÖNCE İNDİRDİLER ...... Önce indirirler sonra bindirirler Vatandaşa bir güzel giydirirler Asgari ücretli dar gelirliyi sindirirler Sosyal demokrat halkçı belediyeler Seçim öncesi bol keseden atarlar Dar gelirliye iş vadiyle hayal satarlar Koltuğa oturunca halktan kaçarlar Bizim sağcı sizin halkçı belediyeler Suya zam otobüse zam zam üstüne zam Takma kafaya cep delik gam üstüne gam Yılışarak açıklama yapar güncelleme diye Sosyal demokrat halkçı belediyeler Bayram fakire bayram olmazmış Zengine yapılan zamlar koymazmış Fakir fukara çocuk sofrada doymazmış Hırsızın sağcısı çalanın solcusu duymazmış 25.11.2019 bk