Sağlık Çalışanlarının Sesine..,

27 Aralık 2020 Pazar , 18:20
Okunma: 3993
0 Yorum

Kulak verileceğine inanıyoruz!!!

 

Bir okurumuzdan gelen bilgilendirme mesajı,
 
Gerçekten çok önemli,
 
Sağlık çalışanları bizler için amansız mücadele verirken,
 
Çocuklarının kreş sorunu çözülmeli,
 
Diye düşünmekteyiz,
 
 

“Nivent Hanım Ege ünv sosyal tesislere bağlı olan anaokulu pandemi nedeniyle Mart 2020 de kapandı ve hazirana kadar kapalı kaldı. 

 

 
 

Salgın nedeniyle bu dönemde tüm veliler saygıyla karsıladık. 

 

 
 

Haziran 2020 de açılan okul ücretleri Eylül 2020 de 730 TL den 1500 TL ye yükseltildi. Geneli Ege üniversitesi hastanesinde sağlıkçı olarak çalışan velilerin birçoğu ücret artışı nedeniyle çocukların kaydını almak zorunda kaldı. 

 

 
 

Kasım sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında tüm anaokulları ve kreşler tekrar kapatıldı. Fakat çalışan annelere destek için 1 hafta sonra tüm anaokulları ve kreşler geri açıldı. 

 

 
 

Ege ünv sosyal tesislere bağlı olan anaokulu ise açılmıyor. Biz veliler olarak özellikle hastanede çalışan Dr ve hemşireler çocuklarımızı nereye bırakalım... 

 

 
 

Birçok çalışan esnek çalışırken biz esnek çalışmıyoruz ve hastanede fazla mesai ile çalışıyoruz. Mesleğimiz gereği elimizden geleni yapacağız fakat aklımız çocuklarımızda. 

 

Biz de çocuklarımızı özeldeki kreşlere mi gönderelim.. Ege üniversitesi gibi büyük bir kurum biz çalışanlara kreş ve anaokulu olarak bir destek vermeyecek mi?” 


Kaynak: