Sayın Ekrem Oran..,

17 Şubat 2021 Çarşamba , 19:27
Okunma: 973
0 Yorum

Ekibiniz sorularımızı yanıtsız bırakıyor!!!


 
Çeşme Belediyesine,

Dört ay önce Bilgi Edinme Birimine,

Yapmış olduğumuz başvuraya cevap almayınca,

Cimer üzerinden, 10 Aralık 2020 tarihinde,

Yapmış olduğumuz Başvuruya halen cevap alamadık,

Sayın Yetkili

Çeşme belediyesi ekim ayından bu güne bilgi edinme sorularımıza yanıt vermediğinden İzmir Valiliği tarafında aşağıdaki sorularımın incelenmesini ve sonucundan bilgi edinmek istiyorum

Aşağıdaki sorularımın maddelere ilişkin cevaplanmasını talep ediyorum.

1- Çeşme Belediye Başkanı tarafından temeli atılan Aşk filmlerine konu olan, sağır ve dilsiz Kösteli Nezir’in Sakız Adası’ndaki sevgilisini görebilmek için yaptığı ve Nezir’in ölümünden sonra dönemin belediye başkanı Nuri Ertan tarafından yıktırılan o dev kule yeniden inşa edilen Kule imar planında yeşil alan mı, yol olarak mı görülmekte. Başka ifade ile Kule inşaat yapılacak Alan ne olarak geçmektedir?

2- Çiftlik Mahalle 6259 ada 8 parselde bulunan inşaat nasıl üç kat olarak yapılabilmekte. Belediye tarafından yapı tatil zaptı tutuldu mu? Tutuldu ise hangi tarihte tutuldu?

3- Ayayorgi Suites adlı 6151 ada 1 parselde bulunan Deviren İnşaatı İnşaat Ruhsatı 2017 yılında verilmiş yeşil alan görünen yerde otopark olarak kullanıldığı doğru mudur? Çeşme belediyesi tarafından ön ve yan bahçe alanına havuz yapıldığı birinci bodrumda yan cepheye kapı ve pençe açıldığından 3194 sayılı İmar Kanunun 32. Maddesine göre işlem yapılan yer tüm aykırılıkları yerine getirdi mi? Bahse konu yer nasıl kullanılmaktadır? 


Kaynak:

Etiketler:

  • Sayın,
  • Ekrem,
  • Oran..,