Sayın İnce bize gelen..,

8 Aralık 2021 Çarşamba , 21:52
Okunma: 1022
0 Yorum

İddiaları umarız okuyorsunuzdur!!!

 

Güzelbahçeli bir okurumuzdan,

Gelen bilgilendirme mesajını,

Noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz,

"Merhaba Nivent hanım,

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, ilimizde bulunan yerel hizmetlerdeki yolsuzluklar ve yozlaşmalar üzerine yaptığınız araştırmaları ve konularla ilgili haberlerinizi takdirle izliyorum.

Özellikle yaşadığım bölge olan Güzelbahçe Belediyesindeki ilginç ve hatta usulsüz uygulamaları. Ben de size Güzelbahçe’de eşi benzeri bulunmayan apartman inşaatından bahsetmek istiyorum.
Siteler mahallesi 408 sokakta bulunan, bildiğimiz kadarıyla Abdullah Çolakoğlu’na ait olan, 5 yıldır bitmek bilmeyen, 6 katlı apartman inşaatı.

Bu inşaatın imalatı esnasında  bize göre bir çok eksiklik var. Mesela temel kazısı bittikten sonra, brüt beton üzerine hiçbir şekilde ızolasyon yapılmadı. 2 yıl boyunca önce kapalı garaj olarak planlanan, sonra da kapalı yüzme havuzuna dönüştürülen bodrum kotu sürekli su bastığından, devamlı şekilde su tahliyesi yapıldı(İzolasyon çalışmasının yapılmadığının kanıtıdır). 

Hatta 2017 veya 2018 yılının bir Ağustos ayında, inşaatın Güney komşusu olan sitede bulunan havuz dolu sonradan tekrar yapılma gereği duyulan ilave temel kazısında, sitenin yüzme havuzu patlamıştır. O gün belediye zabıtaları gelmiş ve nasıl sonuçlandığını bilmiyoruz. Sonradan duyduğumuz kadarıyla, site sakinleri şikayetçi olmuşlar. Ancak zabıta görevlilerinin tutanak tutmadığını öğrenmişler.

Bu 6 katlı bina ile ilgili olarak, başkana yakın olan kişiler neden, nasıl diye sorduklarında, bizden önceki belediye yönetimi 6 kata izin vermiş şeklinde yanıt almışlar. Bizim bildiğimiz Mustafa İnce ve ekibi 3 dönemdir yönetimde. Hangi geçmiş dönem! Sorumluluktan kurtulmanın yöntemi eski idareye suç atmak mı? O 3 dönemde imar yönetmeliğinde hiç mi değişiklik olmadı. Üstelik o inşaat 5 katlı olarak başlamıştı.Nasıl oldu veya nasıl bir taviz ile 6 kata çıktı! Ayrıca kurnazlık bu ya, asansör kulesi nedense 5 kat kotundan çok daha yüksek idi. Bu da önceden planlandığı anlamına gelmez mi?

Keşke usulsüzlük(bize göre)bu kadar olsa. Uyanık müteahhit ve yüklenicisi 6 kat imalatını bitirdikten sonra, birden bire giriş kotundan, yani temele inmeden kolonlar ile resimlerde gördüğünüz çıkmaları yaptılar. Sorup araştırdığımızda ise, İmar Affından istifade ettiklerini söylediler. Bizim bildiğimiz imar affı ile hiç alakası olmadığı. 

Tüm bu çarpıklıkları Yapı Denetim Şirketine, Yüklenici Firma Yeni Ev İnşaat’a sorduk. Ancak 2 firma da, Abdullah Çolakoğlu ile olan anlaşmalarını sonlandırdıklarını söylediler. Peki şimdi sormak istiyorum; Güzelbahçe Belediyesi ne iş yapar?
 
Bu inşaatı denetlemesi gerekmez mi?

Bu çarpıklığa bir yaptırım uygulamamış olmasının nasıl bir nedeni olabilir?

Umarım bu konunun da üstüne gidersiniz. Saygılarımla."
 


Kaynak:

Etiketler:

  • Sayın,
  • İnce,
  • bize,
  • gelen..,
  • ,