Sayın Kayalar İşçilerin Maaşlarını..,

16 Kasım 2021 Salı , 13:11
Okunma: 970
0 Yorum

Ödeyemediğiniz doğru mu?

 

Menderes Belediyesinin,

Mali yapısının zorda olduğu,

Çalışanlarına maaş ödeyemediği,

Kulaktan kulağa yayılmakta,

İBB'nin Ekim meclis gündemine gelen madde,

Bizi doğrular nitelikte,

25. Menderes Belediye Meclisinin; önerge ekinde yer alan harcama kalemleri içerisinde müdürlükler arası 1. düzey toplam 9.750.000,00-TL aktarmanın yapılmasına yönelik, 05/10/2021 tarihli ve 214 sayılı Kararının oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu. (Yazı İşleri ve Kar. Dai.Bşk.E.406737)

Hiç olmazsa işçilerin paralarını geciktirmeden ödeyiniz!

Menderes ilçesine bu hafta gelip aşağıdaki sorularımızı,

Bizzat teslim edeceğiz.

MENDERES BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA
 
 
 
Göreve geldiğiniz 2019 Nisan ayından günümüze kadar (1 Aralık 2021) birikmiş olan

Menderes Belediyesi’nin tüm borçlarının toplamı ne kadardır?

* Tüm kamu kuruluşlarına

* Esnaflara, tacirlere, tarım ürünü satanlara

* Belediyenin işçilerine, memurlarına, sözleşmeli personeline velhasıl belediye çalışanlarına; maaş+sosyal haklar+ikramiyeler+mesailerden hak ettikleri alacaklarının tam ve
eksiksiz ödenmemesinden dolayı birikmiş olan Menderes Belediyesi’nin tüm borçları ne kadardır?

* Menderes Belediyesi Personel Anonim Şirketi ve Menderes Belediyesi Cumaovası A.Ş kuruluşlarının; Kamu kuruluşlarına (sigorta, vergi, GEDAŞ, İZSU... gibi) tüm borçları NE
KADARDIR?

*Menderes Belediyesi’nin bu iki şirketinde çalışmakta olan tüm çalışanların sayısı ve hak ettikleri maaşlarından ve ücretlerinden alacakları olan ödenmemiş paralarının miktarı NE KADARDIR?

* Göreve geldiğinizden 1 Aralık 2021 tarihine kadar Menderes Belediyesi’nin mülkiyetinde olup da Menderes Belediyesi’nin sattığı arsa, tarla, arazi gibi taşınmazların tamamının metre kare
miktarı ne kadardır? Yer ve adresleri nedir?

* Bu satılan Menderes Belediyesi’nin mallarının karşılığında Menderes Belediyesi’nin kasasına ve bütçesine ne kadar, kaç TL kazanç elde edilmiştir?

* Menderes Belediyesi’ne göreve başladığınız Nisan ayından bu yana belediye çalışanı olan KAÇ KİŞİNİN İŞİNE SON VERDİNİZ (Menderes Belediyesi Personel A.Ş ve Menderes Belediyesi Cumaovası A.Ş çalışanlarından KAÇ KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDINIZ? 

O günden bu yana (Nisan 2019-Aralık 2021) bu iki şirketin içine kaç kişiyi işe aldınız?

* 1 Aralık 2021 tarihi itibari ile Menderes Belediyesi’nin + Menderes Belediyesi Personel A.Ş’nin + Menderes Belediyesi Cumaovası A.Ş’nin kamuya, esnafa, piyasaya, özele, tüzele TOPLAM KAÇ MİLYON TL BORCU VARDIR?

* Harcadığınız ve kullandığınız paralar kamunun ve halkın paralarıdır. Harcadığınız paralarımızın yetmeyip de yaptığınız borçların miktarını bilmek hakkımızdır. MENDERES BELEDİYESİ’NİN BORCU NE KADAR?

Bilgi edinme yasasına göre bu sorulara cevap vermenizi talep ediyoruz.


Kaynak: