Sayın Soyer sırada hangi..,

7 Kasım 2019 Perşembe , 20:01
Okunma: 2751
0 Yorum

Ülkeler var?

 

İzmir Büyükşehir Belediyesinde hiç bu kadar yurtdışı seyahatleri olmamıştı,
 
Sayın Soyer sadece kendi değil, tüm ekibini teker teker yurtdışına yollamakta,
 
Kasım meclis gündeminde ilk iki madde de yer alan bilgiler,
 
Ekim ayında, İtalya’ya gidilmiş,
 
Ekim ayında, Çin’e gidilmiş,
 
Sonrasında, bir zahmet meclis bilgilendirilmiş, 
 
1-6-18 Ekim 2019 tarihleri arasında, UITP tarafından İtalya’nın Bergamo kentinde düzenlenmiş olan “Elektrikli Otobüs” başlıklı eğitim programına Ulaşım Planlama Şube Müdürü Dr. Hakan UZUN ve Makine Mühendisi Dr. Ali Çağlar ÖNÇAĞ’ın katılımları sağlanmış olup; Dr. Hakan UZUN'un yol ve konaklama giderleri UITP tarafından, Dr. Ali Çağlar ÖNÇAĞ'ın yol ve konaklama giderleri ise ESHOT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bütçesinden karşılanarak 15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında görevli-izinli sayılmışlardır. Bilgilerinize arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (ESHOT-Ulaşım Pln.Dai.Bşk.E.9947/E.162340)  
 
2-Çin'in Türkiye Büyükelçiliği, CIDCA (Çin Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı) ile ortaklaşa Pekin ve diğer şehirlerde 10 Ekim-30 Ekim 2019 tarihleri arasında (8 Ekim İzmir çıkış, 1 Kasım İzmir dönüş olarak) gerçekleştirdikleri “Gelişmekte Olan Ülkelere Yönelik Kentsel Kirlilik Kontrol Teknolojisi Eğitim Kursu” konulu seminere Belediyemizi temsilen İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğünde görevli Çevre Mühendisi Dr. Eylem DEMİRCİOĞLU görevli olarak katılmış olup, ulaşım ve konaklama bedeli Çin Hükümeti tarafından karşılanmış, Çin Hükümeti tarafından istenilen sağlık raporu, pasaport ve vize işlemleri (Ankara ulaşım-uçak ile vize harçları vb.) için yapılacak olan masraflar ve günlük harcırah giderleri İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğünün 3.3.3.1.0 Yurtdışı Geçici Görev Yollukları bütçe kodundan karşılanmıştır. Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (İklim Değ. ve Çev.Kor.Kont.Dai.Bşk.E.263851)
 
Kasım ayında epey bir seyahat var!
 
VI. BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELERİN GÖRÜŞÜLMESİ
 
1-Çekya'nın Prag kentinde, 20-22 Kasım 2019 tarihlerinde Belediyemizin ortak şehir statüsü ile üye olduğu EUROCITIES (Avrupa Kentler Ağı) 2019 yılı konferansı “Cities at a crossroads (Dönüm noktasındaki şehirler)” teması ile gerçekleştirilecek olup, söz konusu konferansta Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Şube Müdürlüğünü temsil etmek üzere, Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Şube Müdürlüğünde görev yapan Dr. Hilmi Gökhan KUTLU (S:9459) ve Dr. Çağlayan Deniz KAPLAN'ın (S:12239) görevlendirilmesi, 19-23 Kasım 2019 tarihleri arasında görevli-izinli sayılması, katılım ücretleri, uçakla gidiş-dönüş ulaşım masrafları ile konaklama, yurt dışı çıkış harçları, seyahat sigortaları, müze ve ören yeri girişleri, iaşe ve diğer yasal giderlerin Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Şube Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.01 Yurtdışı Geçici Görev ve Yollukları harcama kaleminden karşılanması hususlarının görüşülmesi. (Etüd ve Proj.Dai. Bşk.E.251518) 
 
2. Fira Barcelona’nın organize ettiği, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan "Smartcity Expo World Congress 2019" Kongresi 19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Barselona'da düzenlenecek olup, söz konusu  Kongreye kurumumuzu temsilen Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Güler SAĞIT'ın (S.10297) 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında katılması, uçak bileti ve konaklama masraflarının International Finance Corporation (IFC) tarafından karşılanması, günlük harcırah bedelinin Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.01 Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu kodundan ödenmesi ve anılan tarihlerde görevli-izinli sayılması hususlarının görüşülmesi. (Bilgi İşl.Dai.Bşk.E.263850)
 
3. Fira Barcelona’nın organize ettiği, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilecek olan "Smartcity Expo World Congress 2019" Kongresi 19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Barselona'da düzenlenecek olup, söz konusu Kongreye kurumumuzu temsilen Strateji Geliştirme ve Koordinasyon Şube Müdürlüğünde görev yapmakta olan, İZELMAN A.Ş. personeli Kerem Ziya YANGÖZ'ün (S:19173) 19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında katılması, adı geçen personelin uçak bileti ve konaklama masraflarının International Finance Corporation (IFC) tarafından karşılanması, günlük harcırah bedelinin Strateji Geliştirme ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü Bütçesinin 03.3.3.01 Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu kodundan ödenmesi ve anılan tarihlerde görevli-izinli sayılması hususlarının görüşülmesi. (Strateji Glş. Dai.Bşk.E.263832)
 
4. Avrupa Komisyonu İç Denetim Birimi tarafından her yıl Brüksel'de düzenlenen ve 27 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan "From Hindsight to Insight and Beyond, How Internal Audit May Contribute to Foresight"/ "Bilgi ve Tecrübeden, İçgörü ve Ötesine, İç Denetim İleriyi Öngörmeye Nasıl Katkı Sağlayabilir?" konulu 2019 yılı İç Denetim Konferansı'na katılmak üzere İç Denetim Birim Başkanlığında görev yapmakta olan İç Denetçiler Gökçe Irmak AĞRI ile Ebru SÜMER ÇAKMAK'ın yol dahil 26-28 Kasım 2019 tarihlerinde görevlendirilmeleri, adı geçen personellerin söz konusu tarihlerde görevli-izinli sayılmaları, harcırah giderleri, gidiş-dönüş (İzmir-Brüksel/ Brüksel-İzmir) ulaşım (uçak ile), konaklama ve diğer tüm yasal giderlerin İç Denetim Birimi Başkanlığının 2019 Mali Yılı Bütçesinin 03.3.3.01 Yurt Dışı Geçici Görev Yollukları tertibinden karşılanması hususunun görüşülmesi. (İç Den.Birimi Bşk. E.264466)
 
Tunç Başkan Seferihisar Belediye Başkanı iken, neredeyse tüm ülkelere gitti,
 
Seferihisar bu seyahatler sonucunda, ne elde etti?


Kaynak: