Sayın Soyer sizin dediğiniz gibi..,

2 Nisan 2018 Pazartesi , 21:00
Okunma: 2211
1 Yorum

Zeytinleri korumak hepimizin görevi!

 
Gündem otuzbeş haber sitesinde okuduğumuz haber bizleri ziyadesiyle üzdü,
 
Haberin içeriğinde;

“Bugün yapılan Nisan ayı Seferihisar Belediyesi Meclis toplantısında, Çamtepe'deki zeytin ve badem ağaçlarının yaşamsal süreçleri, CHP Meclis Üyelerinin "EVET" oyları ile risk altına girdi!”
 
Şimdi Sayın Tunç Soyer’e sormak istiyoruz,
 
Siz 19 Nisan 2016 yılında Seferihisar Belediyesi web sitesinde yayınladığınız ve basına servis ettiğiniz haber içeriğinde,
 
“ZEYTİN AĞAÇLARI İMAR RANTLARINA KURBAN EDİLMEMELİ” diyen siz değil miydiniz?
 
Etkinlikte konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi: “Zeytin ölümsüz denilen bir ağaç. Zeytin yüzlerce yıldır lezzettir, estetiktir, şifadır, barıştır, sağlıktır. 
 
Ama bu ağaçlar nesiller boyu meyve vermeye devam ediyor. İçinde bulunduğumuz kentleri zengin kılan ne diktiğimiz binalar, ne yaptığımız yollar, köprüler değil zeytinlerimizdir. Onun için zeytinlerimizi korumak, ürünlerini hak ettiği şekilde değerlendirmek belki de yerel yönetimler olarak en temel görevimiz…,”
 
Şimdi ne oldu da temel görevinizi bıraktınız!
 
Bizde sizin söylediğiniz gibi; 
 
“Aslında zeytinlerimizi korumak sadece yerel yönetimlerin değil hepimizin temel görevidir. Onun için imar rantlarına feda etmemek, betona dönüştürmemek için hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Bu hem Atalarımıza hem bizden sonra gelecek nesillere en büyük sorumluluğumuzdur.” 
 
Biz sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz, bizler için tek bir zeytin ağacının önemi çok büyük!
 
Bugün okuduğumuz haber bizi ziyadesiyle üzdü,
 
“Köy malları çerçevesinde Seferihisar Belediyesi envanterine dahil olan Çamtepe mevkiindeki 19 dönüm arazi üzerine 2006 yılında Özel İdare'nin desteği ile dikilen 600 zeytin ve 100 badem ağacığının yaşamsal gelecekleri, CHP Meclis Üyelerinin "Güneş Panelleri" dikilsin tercihleri doğrultusunda, tehlike altına girdi”
 
AK Parti Üyeleri Bağımsız Meclis Üyeleri oyunu ZEYTİN ve BADEM ağaçlarının YAŞAMALARI yönünde kullanırken neden CHP Meclis Üyeleri olur verdiğini anlayamıyoruz!
 
Gezi Parkında nöbet tutan CHP’liler bu duruma ne diyor?
 
Ya Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından dikilen Zeytin ve Badem ağaçlarını korumayı düşünüyorlar mı?
 
Umarız meclis gündemine gelen 19 dönümlük arazide 600 zeytin ağacı yoktur!
 
Eğer varsa sonuna kadar takipcisiyiz!
 
 
 

 


Kaynak: