Seçim vaatlerini yerine getirilmemesi..,

19 Nisan 2019 Cuma , 19:08
Okunma: 1927
1 Yorum

nasıl bir duygu?

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı son meclis toplantısında yer alan,
 
“3. 20-21 Mayıs 2019 tarihlerinde Belçika'nın Antwerp kentinde "Children in the Sustainable City" (Sürdürülebilir Kentte Çocuklar) adlı uluslararası bir seminer gerçekleştirilecek olup, "Child in the City Foundation" (Kentte Çocuk Vakfı) tarafından gerçekleştirilen seminere katılacak olan Levent ŞEŞEN, Samet AKBOĞA ve Seferihisar Çocuk Belediyesi üyeleri Melis KUMRAL, Sıla Naz AKAY ve Melike ŞAHBAZ'ın uçakla gidiş-dönüş ulaşım, konaklama ve etkinlik katılım ücretlerinin, kentimizin uluslararası platformlarda temsil ve tanıtımı ile Kurumumuzun şehrimize ilişkin "Çocuk Dostu Kent" yaratma hedefi temelinde Belediyemiz ilgili bütçesinden karşılanması hususunun görüşülmesi. (Basın Yay. Halkla İliş. ve Muht.Dai.Bşk.E.92549)”
 
Tunç Soyer her nasılsa bu seyahatte yok!
 
Neden Seferihisar Belediyesinden katılım sağlanmakta?
 
Oysaki İzmir Büyükşehir Belediyesinin, İzmir Kent  Konseyinin Çocuk Meclisi var!
 
Diğer meclis gündemine gelen madde;

“4. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 20. maddesi doğrultusunda, Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Ruhisu Can AL Danışman olarak görevlendirildiğinden, adı geçene ödenecek brüt ücretin her türlü ödemeler dâhil Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterine ödenen brüt aylık miktarının %75’ini geçmemek şartı ile ödenecek ücrete esas olmak üzere verilecek oranın Meclisimizce belirlenmesi hususunun görüşülmesi. (Mem. Pers. Şb. Md. 91586/E.91746)”
 
Seferihisar Belediyesinde de danışman olan Ruhisu Can Al şimdi büyükşehir belediyesine danışman olarak geliyor, 
 
Diğer meclis gündeminde yer alan,
 
“5. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 20. maddesi doğrultusunda, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu Ahmet ALTAN, İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Onur Kadir ERYÜCE ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Güven EKEN Danışman olarak görevlendirildiğinden, adı geçenlere ödenecek brüt ücretin her türlü ödemeler dâhil Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterine ödenen brüt aylık miktarının %75’ini geçmemek şartı ile ödenecek ücrete esas olmak üzere verilecek oranın Meclisimizce belirlenmesi hususunun görüşülmesi.  (Mem. Pers. Şb. Md. 91595/E.91743)”
 
13. maddede yer alan meclis gündemine geçmeden önce,
 
“4 Mart'ta Mövenpick Otel'de düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soyer, göreve gelmesi halinde otobüs, metro, vapur ve tramvaydan oluşan toplu ulaşım araçlarında sabah 06.00-07.00 ile akşam 19.00- 20.00 saatleri arasında emekçileri 1 kuruşa taşımayı planladıklarını söyledi. Soyer, aynı toplantıda emekçilerin öngörülen fiyattan taşınabilmesi için büyükşehir belediyesinin toplu ulaşımı sübvanse etmesi gerektiğini hatırlatarak "Ama bunu başaracağız" dedi. Soyer'in açıklamaları yazılı ve görsel basının yanı sıra o süreçte sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.”
 
13. “Halk Taşıt Uygulaması Projesi” kapsamında; İzmir Büyükşehir Belediyesine ait tüm toplu ulaşım araçlarında 29/04/2019 tarihinden geçerli olmak üzere (06.00-07.00) saatleri ile (19.00- 20.00) saatleri arasında uygulanmak üzere yeni tarife belirlenmesinin oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu. (ESHOT-Strateji Gel. Dai.Bşk.E.3698-56739)”
 
1 kuruş vaadini unutup ulaşımda yüzde 50 indirime gitme kararını, Tunç Soyer nasıl İzmirliye anlatacak.
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 19.4.2019 22:08:04

  • Zeynep
  • Eshot kadrosunu baştan aşağı değiştirmesi gerekiyor böyle gitmez başkan liyakat liyakat liyakat