Sn Selvitopu'nun çifte standart..,

05 Kasım 2016 Cumartesi , 00:01
Okunma: 3158
2 Yorum

Uygulamaları saşkınlık yaratıyor!!!

 
Muhittin Selvitopu Facebook sayfasında; 

"YENİ KARABAĞLAR İÇİN KAÇAK YAPILARA GEÇİT YOK
İlçemizde yasal olmayan bir biçimde inşaa edilen 20 adet baraka çadır ve 1 adet gecekondu ekiplerimiz tarafından yıkımı gerçekleştirildi. Bundan sonra da bu tür yapılara asla müsaade edilmeyeceği belirtildi."
 
Sn Selvitopu barakaları gecekonduları yıkmışınız.
 
Kış günü vatandaş nereye sığınacak diye düşünmeden tüm ekibiniz orada!
 
Diyelim ki görevinizi yaptınız!
 
Ya BARANKAYA TESİSLERİ ne zaman yıkılacak?
 
Gecen yıldan beri Karabağlar Belediyesi ile yazışmalarımız sürmekte.
 
“Yapı Kontrol Müdürlüğünce incelenmiş, Müdürlüğün 21/03/2016 tarih ve 1368 sayılı yazısıyla "İzmir İli, Karabağlar İlçesi, 258,259 ve 260 parselin arşivlerinde ve yerinde yapılan inceleme sonucunda 3194 sayılı İmar Kanununa göre yasal işlemlerin başlatıldığı”

Bildirilmişti, yıkım ekibi hazır çıkmışken neden BARANKAYA Tesisleri yıkılmadı?
 
Geçtiğimiz günlerde bizi bilgilendirmiştiniz, RUHSATSIZ FAALİYETLERİNE devam eden tesis BARANKAYA diye mi yıkamıyorsunuz?
 
“Zabıta Müdürlüğümüzün 21/10/2016 tarih ve E.8551 sayılı yazısıyla "Ekiplerimizce yerinde yapılan tetkikte söz konusu yerin  Barankaya Hafriyat Taah.Aky.Maden Gıda San.Tic.A.Ş ünvanlı işletme olduğu belirtilmiş ise de 3962/31 Sokak No:6  sayılı yerde Ginal İnş.Harf. nak.taah.ve Bet Mam.San.Tic.Ltd.Şti. tarafından depo (şantiye sahası) olarak kullandığı tespit edildiğinden söz konusu işyerinin ruhsatsız faaliyetinden dolayı 2005/9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 6.maddesine istinaden yasal işlemlerin başlatıldığı" 
 
Yasal işlemler Encümen Kararı ile çoktan başlamıştı. Şimdi yeniden sil başa mı döndük?
 
O zaman gecekonduları yıkıp Facebook sayfanızda, “Bundan sonra da bu tür yapılara asla müsaade edilmeyeceği..,”
 
Bu durumda bize pek inandırıcı gelmediniz Sayın Başkan!!!
 
Ya sizlere inandırıcı geldi mi?
 

 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 25.11.2016 22:37:13

  • başkan
  • seçimlerde halkın arasına katılmadan İzmir BB deki göreviyle aday olan başkan acaba partisine kaç milyar vererek tek seferde aday oldu.seçimi nasıl kazandı acaba?
  • Misafir - 07.11.2016 09:57:36

  • Cesamin ÖZKAN
  • Kamu adına görev için kehren seçilerek gelenlerin kamu adına yarar üretmekte en iyi tökezleyeni kendisini en iyi şekilde en iyi duygularla kamufle etmiş olanlarıdır. Kehren seçilmişlerdir, çünkü adaylık süreçlerine baktığınız zaman CHP de dayatılmış bir adaydır. Kendisini iyi kamufle etmiştir, çünkü geldiği gün makam arabasını satışa çıkartmasının şov içerikli olduğunu şimdi anlamış oluyoruz. Ve en önemlisi Aziz Kocaoğlu menşeili bir aday olması yapacağı başkanlığın karinesidir. İzmir son olmak üzere bir dönemini böyle verimsiz geçirmiş oldu.