Söz Verdiğimiz Gibi Kararı..,

4 Kasım 2019 Pazartesi , 22:44
Okunma: 2921
0 Yorum

YORUMLADIK!!!

 

Müfettişin ön inceleme raporunu okuyunca çok şaşırdık.

Ya bizim bu konular hakkında hiç bilgimiz olmadığını düşünmüş,

Ya da  kendi becerisini ve yetkilerini hafife mi  alıyor diye düşünüyor insan,

Çeşme’deki Turizm Alanında bulunan... ada ve... parsellerdeki binaların Yapı Ruhsatının otel olarak alınmış olduğunu, otel olarak inşaa edilmiş, yapı kullanma izin belgesinin otel olarak alınmış ve otel olarak kullanıldığı, hiç bir aykırılığının olmadığını tespit etmiş sayın müfettişimiz.

Halbuki biz bu raporu yazmadan önce müfettiş beyden, gidip o binaları yerinde görmesini, gerçekten otel mi yoksa rezidans olarak mı kullanıldığının tespit etmesini, satın alan kişilerle görüşerek burayı hangi amaçla aldıklarını, kendilerine ne diye satıldığını ve ne olarak kullandıklarını öğrenebilirdi, 

Çeşme’nin sokaklarındaki reklam panolarında bu binaların ne olarak satışa çıkarıldığını, gazete sayfalarında ne olarak ilan verildiğini vs çok kolaylıkla öğrenebilirdi.

Hatta madem o yapılar gercekten otel,  bir müşteri gibi telefon edip yılın herhangi bir ayında kalmak istediğini dile getirseydi bakalım ne ile karşılaşacaktı.

Ya da, bir telefon edip oradan bir daire almak istediğini söyleseydi gerçekten ne olarak satıldığını ve kullanıldığını çok rahat görecekti.

Bunların hiç birini yapmasa bile, büyük çaba harcayarak savunmaya çalıştığı inşaat firmasının konut olarak kullandığını beyan ederek imar barışından yararlandığını bile tespit etmesi işten bile değildi.

İmar barışından faydalanıldığını, sade vatandaş olarak bizlerin bile öğrendiği göz önüne alındığını düşünürsek!

Bunların hiç biri yapılmadan, burası otel olarak kullanılıyor ve imar planına ruhsatına aykırılık yok denirse temsil ettiğiniz o kurumu sizin çabanızla kamuoyu nezdinde üzülerek belirtiyorum değerini azaltmış olursunuz.

Daha önce belirttiğimiz gibi, biz yatırımcının ne otel yapmasına ne de rezidans yapmasına karşı olmadık olmayız.

Biz sadece otel yapıyorum diye bakanlığın turizm tesislerine fazladan tanıdığı inşaat hakkını kullanıp, buraya konut yapıp haksız kazanç elde edenlere karşıyız ve bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Son olarak Sayın müfettiş, soruşturma konusu REZİDANSLARIN pardon, otellerin İŞLETME RUHSATI alıp almadıklarını sorgulamış mı?

Karar karşı itirazımızı hazırladık, süresinde vereceğiz!
 
 


Kaynak: