Süleyman Gencel yetkisiz kişiyi..,

26 Ekim 2016 Çarşamba , 22:50
Okunma: 1861
1 Yorum

Biliyor muydu?

 

Yetkisiz kişi kim diye bugün birçok telefon aldık.

 

İsmi söyleyince kimse inanmak istemedi.

 
Hatta hadi canım olur mu diyenlerde vardı.
 
Biz de elimizdeki evrakları okuyunca şaşırdık.
 
Konuya Süleyman Gencel’in 5 Aralık 2006 tarihli yazısı ile giriş yapmak istiyoruz.
 
Aziz Kocaoğlu’nun, Hasan Fehmi Mani'nin istifası ile igili açıklamaları o tarihte, Gencel’in dikkatinden kaçmamış.
 
“Hasan Fehmi Mani dönemi” adlı yazısının bir bölümünü sizlerle paylaşalım sonra konuya devam edelim diyoruz.
 
“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bir hafta önce genel sekreteri Hasan Fehmi Mani ile yollarını ayırması bir bomba etkisi yarattı İzmir’de. 
 
Olayın iki yönü özellikle şaşırttı İzmirlileri. Birincisi Aziz Kocaoğlu’nun 4 gün içerisinde yaptığı birbirinden çok farklı açıklamalar…
 
Bir gün önce “Hasan Fehmi Mani’nin istifasını karşılıklı olarak görüşmüş ve bir karar bağlamıştık” diyen Kocaoğlu, bir gün sonra, “Olay basına sızdırılınca görevine son verdik” açıklaması yaptı, son olarak da “Hasan Fehmi Mani’nin Beşiktaş Belediyesi’ne geçişi konusundaki muvafakatnameyi imzaladım” diyerek ne yaptığını ya da ne yapmak istediğini bir türlü anlatamadı.
 
Bir belediye başkanının bir konu üzerine birkaç gün içerisinde birbirinden bu kadar farklı açıklama yapması ister istemez, “Neden” sorusunu gündeme getiriyor. Yoksa Kocaoğlu, bu tür şaşırtmacalarla olayın çok boyutluluğunun tartışılmasını istemiyor mu?
 
İkinci nokta ise, Mani’nin gidişi ile başlayan yazı dizileri ve Hasan Fehmi Mani döneminin irdelenmesi.
 
Ellerine sağlık, Süleyman Gencel diyor yazımıza devam ediyoruz.
 
Süleyman ağabey o dönemde Kocaoğlu’nun tedirginliğini fark etmiş olması gerçekten müthiş. 
 
Kocaoğlu’nun tedirginliği İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğinin inceleme raporundan haberdar olması mıydı?
 
O dönemlerde atılan imzalar geçerli mi?
 
İhale onayları geçerli mi?
 
İhale fesihleri geçerli mi?
 
Gelecek yazımızda, raporda neler yazıyor hepsini yazacağız.
 


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 27.10.2016 00:02:38

  • Cesamin Özkan
  • Yılmaz BÜYÜKERŞEN hoca aklıma gelir hep bu Aziz Kocaoğlu'nun panik atak dönemlerinde. Ya kardeşim partinden ( Gerçekten partili isen ki bana göre tartışmalıdır.) talep et deki gidip Yılmaz hocanın yanında bir iki ay misafir olacağım hocamın yanında onu izleyerek kendimi tamamlayacağım. Ayıp değilki bak o zaman panikler yaşamaz olursu, zırt pırt sekreter değişimi sorunun yaşamazsın. Ne var yani altı üstü belediye başkanlığı yapıyorsun ve altı üstü etrafına alacağını 3-5 sadece işini bilen başka şey bilmeyen adamı alacaksın ve çiğ de yemiyorsan iş tamam, ne karnın ağrır nede başın. Ama işte bunu başaracak donanım yoksa çarşafa dolaşır durusun başında ağrır karının da başka yerinde. Biraz söz dinlemek ve mağrur olmak vallahada billahada insana iyi geliyor, siz üzenleriniz azalır şekeriniz yükselmez asabiyet sorunu yaşamamış olur insan. Bakın Yılmaz BÜYÜKERŞEN' e adam relaks, yüzü hep gülüyor, neden, çünkü işini biliyor yani Halkçı bir partide halk için çalışmanın yolunu da tekniklerini de profesyonelce biliyor. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Ya böyle olacaksın yada bu görevde bulunmayacaksın. Hem kendine hemde millete eziyet etmenin ne anlamı var. Partilerin özelliklede CHP nin bu görev alanlarına getireceği kişileri çok titiz bir inceleme sonrasında getirmesinin önemi ve gerekliliğini bir kez daha hatırlatmış olalım.